Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezért lehetséges matekból a...

Ezért lehetséges matekból a felmentés?

Figyelt kérdés

van egy barátnőm, aki fel van mentve matekból. De olyan érveket hozz fel, amik majdnem, hogy rám is igazak, sőt más osztálytársaimra is. Mint például az, hogy azt nem tudja kiszámolni fejben, hogy 96-ban mennyiszer van meg a 3. De például azt én magam se tudom kiszámolni fejben.

Aztán azt, hogy 10 00 fölött nehezen megy neki az összeadás, csak részenként tud összeadni. De ez most elvi kérdés, mert valahogyan az ember lassan vagy gyorsan ,de ki tudja számolni a 10 000 fölötti összeget is.

Aztán a szorzótáblával van még gondja. Nem tudtam mondjuk azt értelmezni, hogy a 10-es szorzóval vagy 10 feletti számokkal már nehezen tud szorozni.

De mondom, vannak hasonló emberek ,akiket ismerek, ők mégis érettségire készülnek belőle (végzős vagyok).

Akkor ez hogy van?

L/19



2016. ápr. 14. 07:03
1 2
 11/17 Tom Benko ***** válasza:
36%
Amiket felsoroltál, azok nem a képességeiből, hanem a gyakorlatlanságából fakadó problémák. Neki kell állni gyakorolni, és menni fog. A diszkalkuliának sok más tünete is van, sőt, sokszor pont a számolási hiányosságok jelentkeznek enyhén (ugyebár azt szinte bemagolni is lehet). Ezeket aztán a pedagógusok észre is veszik, és jelzik a szülőnek, aki aztán "az én gyerekem nem hülye" felkiáltással leszarja vagy felháborodik.
2016. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 McEnroy ***** válasza:
Akkor Te megelőztél engem a saját magad minősítésével, hiszen te nevezted baromságnak az én véleményemet először. Te vitatkozni szeretsz (holott ez nem vitafórum), én pedig utánozni. Ugye milyen izgi? Hozz fel érveket arra vonatkozóan, vagy "támaszd" alá, hogy miért jó minősíteni saját magad ilyen formában? Erre lennék kíváncsi. Ráadásul ilyen hamar tetted ezt. Várom a kimerítő és részletes, racionális válaszod!
2016. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 McEnroy ***** válasza:
Még annyit, hogy egy vitatkozás nem arról szól, hogy a másik véleményét azonnal negatív jelzővel illetjük, hanem mérlegeljük, hogy mi írt, és normál hangnemben kifejtjük a saját véleményünket. A vitához bizonyos mértékű elfogadás, tisztelet is kell. De gondolom ez neked új. Na, további jókat!
2016. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tom Benko ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem értek a témához?
2016. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"normál hangnemben kifejtjük a saját véleményünket. A vitához bizonyos mértékű elfogadás, tisztelet is kell. De gondolom ez neked új. Na, további jókat!"


Nem is tudom, ki írta azt először csodálatos hangnemben, hogy a "matematika, fizika és kémia egy nagy f...ság"

2016. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 McEnroy ***** válasza:
Igen, csak az első hozzászólásommal én NEM valaki véleményére reagáltam. Ha láttad volna, nem volt megszólítás, még a kérdezőt sem szólítottam meg, és NEM neveztem senki véleményét baromságnak. Ez NEM az a hely, ahol vitatkozni kell bármin is. Tisztában vagyok azzal, hogy sokan imádják a reál tantárgyakat, én f...ságnak tartom őket, de akkor sem nevezem mások véleményét baromságnak, azért, mert eltér az enyémtől. Tipikusan úgy gondolkodsz, hogy amiről te azt gondolod, hogy szuper, az csakis jó lehet, azért mert ez a te véleményed. Biztos vannak a mateknak is szépségei, én nem találok benne semmi szépet. Lehet, hogy racionálisan, logikusan gondolkodsz, de, hogy mire szolgál ez a portál, arról gőzöd nincs. Arról pedig nem tanultál a suliban, a családodban, a környezeteben, hogy gondolkodj, mérlegelj és utána szólalj meg, lehetőleg úgy, hogy NE legyen a másiknak kellemetlen? Ez otthon is így megy nálatok?:- Jó ez a film. - Baromságokat beszélsz, ez nem jó film. Biztosan nagyon okos valaki vagy, de, hogy még rengeteg kell tanulnod a humánus viselkedésről, az fix. Köszöntem szépen ezt a levelezést veled, egy élmény volt.. Jézusom..
2016. ápr. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy filmet minősíteni teljesen szubjektív dolog, ha valakinek tetszik, nekem meg nem, akkor azt nem minősítem.


De ha valaki f...ságnak nevez néhány olyan tudományt, sőt, gyakorlatilag semmirevalónak tartja őket, holott a világ fikarcnyit sem fejlődött volna nélkülük.(pl. mint írtam internet se létezne, számítógép, okostelefon se, meg semmilyen ma mindennapinak tűnő technikai cucc... Tudod mindezek mögött komoly matematikai és fizikai háttértudás áll). Ahogy a világgazdaság működéséről se tudnánk sokat, hiszen a közgazdaságtan is komoly matematikai alapokon nyugvó terület. Ez a baj amúgy a matematika oktatásával, hogy megutáltatjuk majdnem mindenkivel, ahelyett hogy bemutatnánk, mennyi mindenre jó.


Szóval te itt és most tájékozatlanul f...ságnak neveztél valamit. Bocs, hogy nem bírtam ki minősítés nélkül, de a tájékozatlanságra nagyon allergiás vagyok.


És abban igazad van, hogy humánusabbnak kellene lennem. Sajnis a magasabb értelmi intelligenciához alacsonyabb érzelmi intelligencia párosul... De igyekszem ellene tenni

2016. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!