Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségi holnap,...

Emelt töri érettségi holnap, akik mennek! Mennyit készültetek/mennyi készüléssel lehet elérni 70%-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, csak arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyi időt fektetett bele a dologba és hogy szerintetek, ha kb mindenről van fogalmam, de messze nem tudok mindent, attól még lehet-e 70%?

(nyilván most már nem nagyon tanulok, csak érdekel, ki mit gondol)

Köszi előre is a válaszokat! :)



2016. máj. 3. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire javítják szigorúan az esszéket azt nem tudom, mert én nem néztem nagyon át, csak megnéztem a pontokat és pont olyan volt amire számítottam. A szóbelivel viszont igenis sokat lehet javítani, és el lehet érni 60 pontos szóbelit is. Nekem 80%-os lett az írásbelim, a szóbelin 1 pontot vontak le, így összesen 87%-os lett. Írásbelire nem nagyon tanultam, szóbelire viszont tényleg érdemes elolvasni az összes témakört, hogy tényleg tudjál beszélni, és arról beszéljél amiről kell különben szétszednek a vizsgáztatók. Még így is belekérdeznek majd valószínűleg 1-2 dologba amire nem számítanál szóval fel kell készülni :D

Sok sikert!

2016. máj. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azt hittem kitöröltem ezt a kérdést :D bocsi hogy csak most válaszolok. 27-én elvileg már tudok eredményt, már nagyon várom. Szerintem 60 fölé biztos sikerült, a 70 is esélyes, bár az attól, hogy a javíótanár mennyire értékeli az esszéimet. :D
2016. máj. 20. 12:47
 13/22 A kérdező kommentje:
Ami a témaköröket illeti, nekem két töritanárom van, mindkettő azt mondta, hogy persze, vegyem meg a 2016-os kiadást, de ami abban van, az csak áttekintésre jó. (legalábbis a nagy része)
2016. máj. 20. 12:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Na kinek milyen lett? Én írtam még korábban, hogy 63-ra tippelek, hát annyi is lett :D a szóbelitől nagyon parázok, szerintem azzal csak rontok majd :( azért a célom a 60 felett tartás lenne :)
2016. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 55%-os lett az ìrásbelim. :)

Èn nem parázok a szobelitől...mindegyik tètelről tudok beszèlni 5-10 percet, plusz ott lesz a forrás, plusz az atlasz :)

2016. máj. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem 60 lett, jóval rosszabb mint amire számítottam. A Bethlenes és a nemzetiséges esszéimet csúnyán lepontozták.:( 30 mindkettő feladatlap.
2016. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60 pont, vagy 60%? Mert a 60 pont az 66% :)
2016. jún. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 76% lett :) Nekem az esszéimet nagyon rendesen pontozták az egyik rövid 7 pontos, a másik 5; a hosszúakból az egyik 15, a másik 10 pont lett. Viszont a tesztben volt 1-2 dolog, amit nem értettem... Lényegében ugyanazt írtam, mint ami a megoldókulcsban volt, csak máshogy fogalmaztam meg, és lehúzták...

Ki mennyire parázik a szóbelitől? :D (Én nagyon.) Én szombaton megyek.

2016. jún. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Hali :) 75 lett ;) csak a szóbelin kádárt húzzam... :D különben tuti lerontom xd
2016. jún. 1. 21:43
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,úgy ahogy mondod 60 pont 66%. Bár így sem tartom túl jó eredménynek hiszen tényleg alaposan felkészültem.:/ Volt több félreértés részemről(pl. a szászokhoz polgárok helyett szabadokat mert a töri könyv sokszor élt a "szabad elemek" kifejezéssel) Szóbelin szerencsére pont a személyes kedvenc témámat húztam az Államalapítás témakőrből Géza fejedelem és Szent István politikájának összehasonlítását.A végén egy olyan kérdést tettek fel ami a feleletemben már elhangzott és a nő ezt mondta is szóval nem tudom miért nem olyat kérdezett ami esetleg kimaradt. Bár így sem lesz elég az elsőhelyes államira de felhúzhatja egy tisztességes eredményre. :)
2016. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!