Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam, vagy inkább...

Megpróbáljam, vagy inkább keresgéljek másfelé?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 11-es vagyok egy gimnázium matematika tagozatán, és nagy fejtörést okoz a továbbtanulás. Töri-matek fakultáción vagyok, előbbiből tervezek emelt szintű érettségit tenni. Erősen gondolkozom azon, hogy a BGF-re adjam majd be a jelentkezésemet pénzügy-számvitelre, viszont nem tudom, jó választás lenne-e, tekintve, hogy matekból 4-es vagyok és inkább humán beállítottságú, emellett rettentően kishitű, ha matekról van szó ("hülye vagyok hozzá", "biztosan kinevetnének, ha oda adnám be a jelentkezésemet"...). Aki oda jár, vagy van olyan ismerőse, tudna nekem tanácsot adni, hogy gondolkozzak-e egyáltalán rajta, vagy keressek más iskolát? Őszintén szólva nagyon félek a matektól, tudom nagyon jól, hogy ez nem egy könnyű szak, de tudni szeretném, hogy nem matekzseniként is teljesíthető-e. És ha némi információról is szolgálnátok a sulit illetően, azt külön megköszönném, ugyanis hallottam olyanokat, hogy az információáramlás katasztrófa a hallgatókra nézve. Köszönöm a válaszokat előre is.

2016. máj. 4. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az oda bekerült emberek igen nagy részének gőzük sincs a matematikáról és ezzel finoman fogalmazok... tehát nincs alapja annak amit gondolsz. Emelt matekosként feltételezem, hogy deriváltok, integráltok ami az első féléves matekot jelenti a bgf-en, tehát már alapból előnnyel indulsz + gondolom szorgalmas diák is vagy így nem hiszem, hogy gondod lenne a matekkal.


Amúgy én kicsit megbántam már, hogy odamentem. A hallgatói élet kimerül a bulikban, sok ember szerintem azt se tudja minek van ott csak hallotta, hogy jó neve van az iskolának és ilyen alacsony ponthatárokkal az nem kerül be kb. aki nem ide jelentkezik. Az ügyintézés katasztrófa.


A szak neve pénzügy-számvitel, és számvitelben tényleg erős, de pénzügyben nem szívesen kommentálnám...ha téged a pénzügyes része jobban érdekel a dolognak, akkor szerintem jelentkezz a Corvinusra, igaz nincs vele semmi tapasztalatom, de azt hallottam pénzügy téren "erősebbek".

2016. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2016. máj. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!