Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt érzem hogy nem tudok...

Azt érzem hogy nem tudok semmit. MI EZ?

Figyelt kérdés

Már lassan másfél hete tanulom az irodalmat.

már csak 5 tétel kell és azt ma leakarom tudni.

Tök furcsa mert azt csinálom igy napközben többször mikor nem tanulok,hogy random eszembe jut az egyik tétel, pl : Babits és elakarom kezdeni mondani magamnak, de nem jut eszembe hogy mi is van abban a tételben. Ez mitől van?

Normális dolog?

Mikor megnézem az első két sort utána általában eszembe jut az egész tétel. De ez mi?

Ez szivás ha ez lesz érettségin is mert ott nem tudom megnézni az első két sort :S

Van más is igy? Mitől van ez?


2016. máj. 26. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki így van, aki rövid idő alatt nyomott a fejébe sokat. Majd segítenek kérdésekkel, és eszedbe fog jutni. Kár előre paráztatnod magad vele.
2016. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem.. nálunk nem kérdeznek, és nem is akarom hogy kérdezzenek mert maxos szóbeli kell az ötöshöz, és nagyon kell az az ötös. Igy nem bukhatok ilyen apróságokon el...
2016. máj. 26. 14:25
 3/5 A kérdező kommentje:

mit tegyek hogy ezt kiküszöböljem?

Tanuljam újra? Az a baj hogy arra annyira nincs már időm, hisz még van 20 nyelvtan tétel, 20 infó tétel és 9 töritétel.. vagy 10. Bevan minden napom táblázva,hogy mikor mit tanulok.

2016. máj. 26. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az időbeosztásodban nincs ismétlés (vagy nem elég sok) akkor még most módosíts rajta úgy, hogy legyen! Az sokat segít! Amúgy szinte biztos, hogy a kritikus pillanatban eszedbe fognak jutni a dolgok. Miután kihúztad a tételt, elég sok időd lesz a felkészülésre.
2016. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az adott tételről kis jegyzet, vagy kulcsszavak kigyűjtése hasznos lehet. Én ilyet csinálok/csináltam emelt matek szóbelire és nekem sokat segít/segített.

Pl.

I.Halmazok, részhalmazok

-halmaz eleme

-megadási módjai

II.Halmazműveletek és tulajdonságai

-alaphalmaz

-metszet

-descartes-féle szorzat

III.Nevezetes ponthalmazok

-kör, gömb

-parabola

IV.Egyéb ponthalmazok

-hiperbola

-elipszis

-köré írt kör

V.Alkalmazások


Pl. nekem ilyesmi az első tételem. Amikor pedig "visszaböfögöm" magamnak, akkor csak ezeket használom, ha hirtelen elakadok, ha meg nem megy még, hiába tudom is az anyagot, akkor ezt tanulmányozom.

2016. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!