Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van amiért elmegyek...

Bűntudatom van amiért elmegyek itthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni 13.-án és annyira bűntudatom van ha elmegyek itthonról, pl barátnőmhöz filmezni,vagy bármi mert azt érzem hogy annyi minden hasznos dolgot csinálhatnék.. Pl ma este is elhivott, de annyira rossz mert este megnézhetnék pár olyan filmet ami tételünk is és lehet hogy használna, vagy tanulhatnék még.

Szerintetek?


19/L


2016. máj. 27. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy így érzel.

De ha napközben tényleg tanultál, akkor este nyugodtan elmehetsz! Ha lazítasz egy kicsit, holnap a tanulás is jobban megy majd!

2016. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy kis lazítás kell, csak tudd okosan beosztani az idődet. Ha tanulsz napi 6-8 órát, ennyit igazán megérdemelsz (több infót kb amúgy sem képes az agyad befogadni egyszerre..). Szóval szerintem menj csak el, kapcsolódj ki, ha meg ráadásul hasznos is a film, akkor kb felfoghatod tanulásként is. :3
2016. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ezt jobb is, ha mielőbb megszokod, és megtanulod okosan beosztani az idődet, úgy, hogy egy kis kikapcsolódás is beleférjen, különben bele fogsz őrülni az egyetemi vizsgaidőszakokba, vagy nem lesznek olyan eredményesek, amennyire te azt szeretnéd.
2016. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom :/ Ma négykor kezdtem el tanulni és a második tételnél járok épp.

Ma Rómeó és Júliát tanultam most pedig Édes Annát. Holnapra marad az utolsó irodalom tételem és kezdem a nyelvtant. Már holnap. Szerintetek jól osztom be az időm?

Még van 20 nyelvtan tétel, 9 töri tétel, és 20 infó.

És picit több mint két hetem.

Szerintetek?

2016. máj. 27. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Én akkoriban 3 hétig csak tanultam mint az állat mert nekem akkor kellett megtanulni mindent :)


Töriből legalábbis... de a többiből sem álltam jól.


Éppen hogy befejeztem.

2016. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 folyt


jó főpróba volt az egyetemre... :))

2016. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hm... most köszönöm. Ezzel még nagyobb bűntudatot keltettél bennem

Inkább el sem megyek sehova.

2016. máj. 27. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

A beosztást nem az anyag mennyiségére értettem, hanem a szükséges időre. Nem tudom, neked mennyi idő egy-egy tételt megtanulni (őszintén már arra sem nagyon emlékszem, h kb milyen hosszú egy irodalom tétel, pedig tavaly érettségiztem :D). Én ilyen 60p-15p-es beosztásban szoktam tanulni, de az a 15p van, hogy fél óra (étkezések, stb), szóval ettől függően kb 6-7-et meg lehet csinálni ebből egy nap, többet nem igazán. Ha ezzel az adaggal meg vagy, új dolgot már ne tanulj, nézd még át egyszer-kétszer amit aznap megtanultál, és utána hagyd abba (eddigre úgy is jó eséllyel lesz vagy este 10), utána kapcsolódj ki kicsit, ha úgy van, menj el valamerre a barátaiddal, vagy nézz meg egy filmet, vagy akármi.. De szánj időt magadra is! :)

Nekem ez eddig személy szerint eddig beválik, ez a második vizsgaidőszakom, és eddig minden vizsgám meg lett, igen jó eredményekkel, szóval tudom ajánlani. ;)

2016. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ugyan igy csinálom :)) csak én úgy,hogy egy óra a tétel, és utána negyed óra pihi :)

Most épp Édes Annát nézek, mert végeztem 3 tétellel :)

2016. máj. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!