Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt érettségi fellebbe...

Kémia emelt érettségi fellebbezés, jogos?

Figyelt kérdés

A májusi kémia emelt érettségi első táblázatos feladatában a 9. és 10. kérdés a vízoldhatóságra kérdezett rá,én azt írtam,hogy "oldódik" és " jól oldódik",a megoldókulcsban mindkét helyen az van,hogy "korlátlan(elegyedik)",az enyémet nem fogadták el.Szerintetek jogos a fellebbezésem,ha nem,miért? Nem volt semmi konkrétum megadva,hogy mit kell írni és egyenjogú a válaszom a megoldókulcs szerintivel,ugyanis azt fejezi ki,hogy vízben oldódik.Tavaly is volt ilyen feladat és ott több választ is elfogadtak..

[link]



2016. máj. 31. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nos dettó ugyanez a problémám, megkérdeztem ott helyben egy kémiatanárt, azt mondta, hogy a piridinnél sem véletlen van különbség (akár a tankönyvben leírva), hogy korlátlanul oldódik, vagy jól. Szóval szerintem buktuk, én sem tudom, hogy fellebbezzek-e. De meddig lehet egyébként?
2016. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Jól leírtam... -.- szóval hogy a piridin korlátlanul oldódik, a pirimidin jól, nem véletlen van külön írva, mert nagy a különbség kettejük közt, azt mondta, hogy ezt nem fogják elfogadni, mert az ecetsav is meg a glikol is korlátlanul.
2016. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Sajnos én is úgy tudom ezt nem fogadják el,én a metil formiátnál ugye az utolsó kérdés az volt hogy reagál -e NaOHval? Én meg odaírtam hogy : Nem. , de nem fogadták el csak azt hogy nem reagál. Ilyenért megéri fellebbezni?
2016. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
#1-2. LOL, utolsó, nem mondod? :D akkor valszeg nekem is ez a hiba, nekem 12 pontom lett, és nem tudom, hogy hol van ez az egy pont, de én is ezt írtam, ezt nem fogadták el? :D jééézusom, kajak szánalmas ez az érettségi...
2016. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fogod tudni megreklamálni ezt. Az hogy oldódik, az még lehet kismértékű, nagymértékű és korlátlan. Az a szó hogy "oldódik" bármelyiket jelentheti a 3 közül. Az hogy "jól oldódik" már csak 2 dolgot jelenthet, mégpedig nagymértékű oldódást és korlátlan elegyedést. De sajnos a kettő mást jelent, nem mindegy hogy bármilyen arányban elegyednek egymással, vagy csak majdnem bármilyen mértékben. Általában a jól oldódik kifejezést nem használjuk a korlátlan elegyedésre, hanem az a megszokott, hogy a jól oldódik kifejezést szilárd anyagokra használjuk, pl a glükóz jól oldódik vízben, de a piridin korlátlanul elegyedik vízzel.
2016. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Engem az bosszant,hogy semmi konkrétumot nem adtak meg hozzá,annyit is írhattam volna,hogy igen-nem...de akkor gondolom bukta. Szemétség úgy gondolom ez a kérdés és elég szubjektív.
2016. máj. 31. 18:34
 7/23 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a nem-es dolgot reklamáljátok meg,meg mindent amit úgy gondoltok! Ha feladaton belül van akkor jó,mert nem nézik át az egészet csak az adott feladatot,szóval amiatt nem kell parázni,hogy máshol meg levonnak.
2016. máj. 31. 18:36
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ha sokan megreklamálják ezt a feladatot talán elgondolkodnak rajta..legalábbis remélem..
2016. máj. 31. 18:37
 9/23 anonim ***** válasza:
Sajnos sok minden szubjektív az érettségiben... én ma betekintésen ahol voltam Pesti gimnáziumban, ott álltak és nézték a szóbeliztetni fogó tanárok , hogy kihez melyik írásbeli tartozik , és milyen lett... eddig azt hittem az emelt anoním..
2016. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ez még a javadra is válhat,ha rendesek és nézik,h mennyi pont kell,hogy ne rontsd le. De én azért megnyugodnék picit,ha látnám őket :D Mennyire mufurcok vagy épp,hogy nem.
2016. máj. 31. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!