Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kollégium helyet szeretnék...

Ha kollégium helyet szeretnék kapni mikor nagyobb az esélye hogy meg is kapom?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban élek és budapesti egyetemre jelentkeztem, mikor nagyobb az esélye hogy kapok helyet ha a nagyszüleimnél jelentkezek be akik nyugdíjasok és körülbelül 300 km-re élnek Budapesttől vagy innen ami igaz 700 km-re van Budapesttől azonban az egy háztartásra jutó összeg elég magas,ezzel azonban az lenne a probléma ha otthon járok egyetemre semmilyen segítséget nem kapok csak magamat tudom ellátni és ezért is lenne szükséges nagyon a kollégium.

2016. máj. 31. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Jelentkezz be nagyszüleidhez, és ezzel üss el olyasvalakit a kollégiumtól, aki valóban rá van szorulva!

(Remélem érzed az iróniát.)

2016. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért ha egyedül kell eltartania magát akkor nincs rászorulva? Jelentkezz be a nagyszüleidhez és kész, habár ha másik országban élsz azért azt is nézik, nem csak a jövedelmet. van amikor a tanulmányi pontokat is számolják.
2016. jún. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha Németországban lakik és olyan az anyagi helyzete, hogy nem tudja ellátni magát külföldön(jelen esetben Magyarország), akkor ne menjen külföldre tanulni, maradjon ott helyben egyetemen.

Én is szívesen tanulnék német/angol egyetemen, de anyagilag nem tehetem ezt meg, ezért csak egy budapesti egyetemen tanulok. Akkor én most rászoruló lennék?

2016. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg az anyagi helyzeted fizetni magyarként a külföldi egyetemet egy csomó ösztöndíj és kedvezmény van náluk amivel segítik hogy kint tudj tanulni, szóval igen képzeld rászorulóként kapnál támogatást/kedvezményt.

Ha itt akar tanulni akkor miért ne? Habár a német felsőoktatás sokkal jobb, mint a magyar, de ha ezt szeretné jöjjön. Amúgy hány magyar eljátssza ugyanezt, közel lakik Bp.-hez ezért beregisztrál a Szombathelyi nagynénihez.

2016. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én hánynék magamtól, ha direkt ezzel jutnék jogtalan előnyhöz, de ha ti elbírjátok, akkor csináljátok. Csak ez a leggyengébb indok, hogy "de hát a többiek is ezt csinálják", közben meg tényleg olyan rászorulók esnek ezáltal el az efféle kedvezménytől, akik valóban megérdemelnék.

Szerencsére a jobb helyeken már ezt is szűrik.

2016. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki tényleg annyira rászoruló úgyis elsőbbséget élvez. A Vas megyei 12 fős családból jövő minimálbéres szülők gyereke ugyanúgy előrébb lesz mint a kérdező. Amúgy mit szűrnek, kikérik mikortól van bejelentve az adott lakhelyre? Fenéket szűrik... Persze most nyilván milyen undorító lenne neked ez, én meg mindjárt el is hiszem hogy soha semmit nem használsz ki a javadra. Ennyi erővel aki nem tudja fenntartani magát egyedül az ne egyetemre menjen, hanem dolgozni. Vagy menjen olyan egyetemre ami közelebb van, vidéken kb. mindenki bejut a kolikba alig utasítanak bárkit vissza.
2016. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Erre most megint tudnék cifrát írni, de tovább vitatkozni baromi felesleges, mert én úgyse tudlak meggyőzni téged, te pedig engem.

Mindenki csinálja azt, amit még bír a gyomra. Nekem ezt nem bírja.

2016. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Jo egy Isten !! A magyar mentalitas... ne haragudjatok meg de ugy szapuljatok egymast meg a kerdezot, mintha tudnatok a masik eleterol barmit is. Sirtok, hogy milyen szegenyseg van ti nem tudtok tovabb tanulni ezert o se tanuljon ? Roviden tomoren ennyit mondtatok.. Le van irva nem tamogatjak...Miert ne kerulhetne koliba, a tavolsagot, a tanulamnyi eredmenyt, es a csaladjaban elok jovedelmet merik fel. Engem is lehet szapulni 300kilometerre lakom pestrol a szuleim ki tudtak volna fizetni az alberletet (ha talalunk lakhato normal aron), de nem talaltunk (80ezernel kezdodtek) a tanulmanyi pontjaim es a km alapjan fel is vettek. Elvettem a helyet masoktol ? Ugyanugy raszorultam annak ellenere, hogy nem ehezek.

A kerdezo is raszorul, bar nem ehezik, de ugyanugy szuksege van ra. Raadasul feltetelezem a kerdezo magyar, magyar erettsegivel... ahhoz hogy nemetorszagba felvegyek nemzetkozi erettsegi kellene. Nem konnyebb akkor a sajat nyelven , orszagaban tanulni ?

2016. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Raadasul feltetelezem a kerdezo magyar, magyar erettsegivel... ahhoz hogy nemetorszagba felvegyek nemzetkozi erettsegi kellene. Nem konnyebb akkor a sajat nyelven , orszagaban tanulni ?"


Te is csak feltételezel, mi is. Németországban való tanuláshoz egyébként baromira nem kell nemzetközi érettségi, úgyhogy ne írj hülyeséget.

2016. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sehogy sincs nagyobb esélyed. A leírásod alapján nincsenek olyan körülmények, amik alapján előnyt élveznél. Attól, mert 300km-re élsz még baromira nem kerülnél be. Hátrányos helyzetűnek, stb-nek kell lenned, ha biztosra kollégiumba akarsz kerülni.

Inkább menj ki Németországban egy egyetemre, jobban jársz, a magyar egyetemi oktatás jóval a német alatt van.

2016. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!