Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kollégium helyet szeretnék...

Ha kollégium helyet szeretnék kapni mikor nagyobb az esélye hogy meg is kapom?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban élek és budapesti egyetemre jelentkeztem, mikor nagyobb az esélye hogy kapok helyet ha a nagyszüleimnél jelentkezek be akik nyugdíjasok és körülbelül 300 km-re élnek Budapesttől vagy innen ami igaz 700 km-re van Budapesttől azonban az egy háztartásra jutó összeg elég magas,ezzel azonban az lenne a probléma ha otthon járok egyetemre semmilyen segítséget nem kapok csak magamat tudom ellátni és ezért is lenne szükséges nagyon a kollégium.

2016. máj. 31. 20:38
1 2
 11/13 anonim válasza:
Nem csak hátrányos helyzetőek kapnak kolit :D !! Vagy az előző csak a saját tapasztalatát mondja, de ez nem mindenütt van így. Tényleg egyébként miért akarsz itthon tanulni ? Csak kiváncsiság
2016. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

[link]

[link]

-Jó ha elolvassa az aki lehülyézett : " A német felsőoktatási intézmények ÁLTALÁBAN elfogadják a magyar érettségit. Az egyetemek nagy része két emelt szintű érettségit kér a szakterületnek megfelelő tárgyakból. " - de abban viszont igaza van hogy valóban csak feltételezek..


[link] : ez meg egy koli hasonlóan működik mashol is, de attól függ milyen intézménybe akarsz menni.Guglizz rá a suli kolijára 

2016. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt írtam, ha biztosan koliba akar menni akkor hátrányos helyzetűnek kell lennie. Vesznek fel nem hátrányos helyzetűeket is, de ezt csak már akkor mikor a jelentkezők között nincs több hátrányos helyzetű. Nagyon sokan emiatt kényszerűlnek albérletet kivenni, mert nem esélyük sincs bekerülni, hiába jó tanulmányi eredményeik vannak és voltak.
2016. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!