Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Bővebben lennt....

Mit tegyek? Bővebben lennt. Szolnoki főiskolás srác vagyok és kollégista.

Figyelt kérdés
A problémám az,hogy a szolnoki főiskolára járok már 3.éve. 1év és diplomázom elvileg. Anno amikor fősulit választottam nem igazán tudtam h mit is szeretnék, hol szeretnék tanulni tovább. Gondoltam arra is h halasztok egy kicsit és majd később kb fél év múlva jelentkeztem volna vhová. De hát anyuék szerették volna h diplomám legyen, én okj-ra szerettem volna menni vmire, aztán rövid idő után dolgozni. Azt mondták anno h okj-val nem megyek semmire, meg hát több is a fizetése a diplomásoknak és csak egy évvel hosszabb a fősuli mint egy okj és mégis értékesebb papírt szerzek majd. Jelentkeztem fősulira,FEL IS VETTEK DE CSAK KÖLTSÉGTÉRÍTÉSESRE. Aztán az első félévben kiderült nem igazán úgy megy a matek ahogy a turizmus-vendéglátás szakhoz kellene. Én az első félév után ottakartam hagyni a sulit és a koleszt is, mert ami nem megy azt ne eröltessük, meg ne öljük bele a sok pénzt. Akkor azt mondták h ne hagyjam ott,amit elkezdtem csináljam meg. Azóta is küzdök ezekkel a matekos tárgyakkal,mert nem nagyon mennek,csak keservesen.Van olyan tárgyaim amit már3.szorra veszek és ha nem sikerül eltanácsolnak a fősuliról és akk nem tom h mi lesz,pláne a pénzzel amit belefektettünk..A kolit sem szeretem, nem szeretek viszajárni oda és érzem h ez nem jó nekem már régóta,de beletőrödtem. Lassan megbántam az egészet és igazából már tanulni sincs kedvem és már nem isérdekel az egész,de a pénz miatt muszáj.. Mit tegyek? Értelmes választ,nemet és kort is írjatok légyszi. Köszi 22/F
2010. ápr. 11. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szolnoki főiskolás lány vagyok! utálom a sulit bár a matekkal nekem nem volt gondom én is szülői nyomásra járok ide! De a legnagyobb gáz hogy én még csak első éves vagyok! szerintem keress egy jó matektanárt és vizsgára és élvezd hogy már nem sok van hátra. Kár lenne ha elúszna a sok pénzed meg éved és semmid nem lenne! Sok sikert és kitartást. Majd csak lesz valahogy:):) 20L

2010. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt az egy évet már kibírnám. Én hamarabb váltottam volna (nem érdekelt volna a pénz, inkább a saját lábamra álltam volna). De így már nem. Ezt a kis időt már kibirod. 20/L
2010. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most már csináld végig! Egy évet még ki kell bírnod. Szedd ösze magad, gondolj arra, ha sikerül elhelyezkedned mennyivel könnnyebb lesz az életed mint egy segédmunkásnak minimálbérért. Együtt érzek veled, mert a fiam is főiskolás. Küzdj és harcolj! Szorítok.
2010. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 18:12es. Aranyos vagy nagyon. De az a baj hogy hiába tanultam a matekot matektanárral még így sem sikerült a vizsga. És vannak olyan tárgyaim amiket már harmadszorra veszek fel és ha most sem sikerül akk eltanácsolnak a fősuliról és nem tanulhatok abban az intézményben tovább és akk sajna a pénz is elveszik..
2010. ápr. 11. 18:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Ha gondolod írj privit.szivesen beszélgetnék veled,ha szeretnéd.
2010. ápr. 11. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!