Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik ötlete ez a kötelező...

Melyik ötlete ez a kötelező 50 óra közösségi szolgálat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy milyen logika alapján történhetett ez a döntés és ki találta ki. Hogy a szarszedésből nem szerzek semmi munkatapasztalatot, arra az életemet rá merném tenni. Meg mi ez, hogy ingyen és bérmentve kell ezeket csinálni? Így is iskola után egy csomót kell tanulni, és amikor nyári szünet van több, mint két hetet erre kéne elpazarolni, mert hogy csak 3 órát lehet maximum dolgozni egy nap.

2016. jún. 15. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%

Dehogy nem lesz munkatapasztalatod, megtanulod milyen a szar munka....

Kell ez, legalább sok anyuci kicsi fia, akinek a segge alá tolnak mindent, megtanulja milyen az...


Jó ötlet volt ez.. és ne nyavalyogj te sem, h nyáron ezt kell, tanév közben is elvégezhetted volna kb bárhol... akár ha egy menhelyre el elmentél colna heti 2c kutyát sétáltatni..

2016. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én diákmelózom. Az ingyen munka egyáltalán nem az én világom bocsi. Ehelyett simán csinálhatnám azt is miközben még keresnék is valamit vele, de ezt a szart kell helyette csinálni.
2016. jún. 15. 18:49
 3/23 A kérdező kommentje:
És kedves első te ledolgoztad az 50-et? Ebből nagyon úgy esik le hogy te még szépen kimaradtál belőle
2016. jún. 15. 18:50
 4/23 anonim ***** válasza:
13%

Vegyél vissza a szádból öcsi, max a saját anyád vedd a szádra..

8 óra munka után oda menj ahová akarsz, érdekes, más is meg tudja oldani... megsúgom, sokan a szombatjaikból áldoztak rá. Pl az öcsém is...

És nem sírt mint egy elkényeztetett kislány.. és képzeld, ò is diákmelózik mellette.


Én is diákmelóztam, és igen, kimaradtam belőle, viszont minden évben legalább 150 órányi közösségi munkám volt amúgy teljesen ingyen, szóval szerintem az 50ed miatti sírásoddal elbújhatsz... és kultúráltan öcsi, mert csak magadat minősíted, röhögteted ki..

2016. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Valóban nagyon rossz ötlet volt ezt az egészet bevezetni, az egyetlen "előnye", hogy így a közösségi szervezetek gyakorlatilag korlátlan mennyiségben kapnak ingyen munkaerőt. Ugyanakkor a diákokat már a gimnazista évek alatt ráneveli arra, hogy fogadják el, ha a munkájukért nem kapnak semmilyen fizetséget, és hogy ne a pénzért, vagy az élvezetért dolgozzanak, hanem mert KELL, mert egy felsőbb hatalom ezt mondta. Arról nem is beszélve, hogy a "kötelező önkéntes munka" mekkora önellentmondás.


Ráadásul annak ellenére, hogy ezt az 50 órányi munkát minden érettségizni akaró diáknak meg kell csinálnia, az iskolák gyakorlatilag alig segítik a diákok munkáját. Jobb esetben még gyűjtenek munkalehetőségeket, de nem szervezik meg magát a munkát, a diákoknak gyakorlatilag maguknak, egyesével kell felkeresni a szervezeteket, és munka után kilincselni, hogy "ugyan hadd dolgozhassak már ingyen". Igaz, azt nem tudom, hogy pontosan ki találta ki ezt a baromságot, de hogy tényleg nincs semmi értelme, az biztos, ebben egyet kell hogy értsek a kérdezővel.

2016. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hogy neked annyi szabadidőd van hogy 150 órát fizetés nélkül képes vagy dolgozni, az vagy azt mutatja hogy mekkora egy hülye vagy, vagy hogy azoknak az "anyuci elkényeztetett kis pö..einek" van több szabadideje vagy neked ;).
2016. jún. 15. 19:03
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
#6 Ja mert amikor rendes munkát keres az ember akkor azt nem kell keresni... Eddig mindig azon ment a nyafogás, hogy a középiskolában csak a pitagorasz tétel megy de adót fizetni, levelet címezni senkit ne tanítanak. Most megtanítják munkát keresni es mindenkinek sír a szaja, érdekes...
2016. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem hülye vagyok... mint mondtam, ne használj minősítő jelzőket mert csak magad minősíted.


Tudod engem érdekelt a falum sorsa,szeretem az állatokat, illetve a sporteseményeket és a közösségi programokat. Ezek szervezésében mindig aktívan részt vettem, kedvtelésből és hobbiból, nem pedig haszonvágyból.. és ugyanúgy beleszámít.. ha szerinted hülye az aki olyannal is tölti a szabadidejét amit szívesen vsinál, nagy gondol lehetnek az életfelfogásoddal..

2016. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én bevallom, ez az önkénteskedő hippi marhaság iszonyat távol van tőlem, vagy fizetnek az elvégzett munkáért vagy megcsinálják ők. Én nem tudom elképzelni hogy Magyarországon bárkinek annyi szabad ideje lenne, hogy ingyen dolgozzon, és ezzel pocsékolja a szabadidejét, amiben pénzt kereshetne/tanulhatna/szórakozhatna
2016. jún. 15. 19:10
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

#7: A rendes munkát nem azért keresed, mert kell, mert kötelező, hanem mert valamilyen okból munkahelyet szeretnél váltani. Gyakorlatilag szabad akaratodból teszed, nem kényszerít rád senki.


#8: Ha tényleg erről van szó, az dicsérendő dolog, és az ilyesmit nyilván nem szabad sem elítélni, sem lehülyézni, de pont ez a lényege, hogy ezt te önkéntesen csináltad, és nem azért, mert rád lett kényszerítve.

2016. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!