Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen szinten...

Szerintetek milyen szinten érdemes anyanyelvi emberekkel beszélgetni, levelezni?

Figyelt kérdés

Olaszul tanulok egyedül,nincs akivel beszéljek,és gondoltam rá hogy lehet jó lenne ha beszélgetnék anyanyelvi emberekkel majd,hogy kommunikáljak is nyelven.


Viszont még az elején vagyok,nem biztos hogy túl sok mindent el tdudok mondani.


Szerintetek milyen szinten érdemes már levelezni?

Úgy kommunikálni hogy ne legyen kínszenvedés mert pl. minden második szó ismeretlen,meg hogy én is viszonylag ki tudjam fejezni magam.


2015. okt. 23. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen a szókincsed.

Ha nem túl kevés, akkor igen sok ismeretlen szót meg tudsz kerülni körülírással.

De szerintem eleinte jobb lenne nem beszélni, hanem írásban kommunikálni, akkor több idö van átgondolni. Ha már a levelezés megy, akkor érdemes átváltani a beszédre.

2015. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos félreérthetően írtam,de nem a szóbeli beszédre gondoltam én sem,hanem a levelezésre,írásban.


Köszönöm a válaszod :)

2015. okt. 23. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbben megpróbálnak egyszerüen írni, de ha valamit egyáltalán nem értesz, nyugodtan visszakérdezhetsz.


De ha gondolod, lehet a tandem-modszerrel is tanulni, akkor te írsz "külföldiül" és a külföldi meg magyarul, így mindketten tanultok és tanítotok is egyszerre.


Itt egy link egy ilyen oldalhoz:

[link]

2015. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!