Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban nehéz a 7. osztály?

Valóban nehéz a 7. osztály?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek 7.-be, és sokan azt mondják, az a legnehezebb osztály általánosban. Ti hogy gondoljátok? Nehezek az új tantárgyak? (Fizika, Kémia, földrajz)

2016. jún. 30. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Én idén a 9.-et végeztem, szóval annyira még nem távoliak az emlékeim és ismereteim. Ha az egész általánost nézem, igen a 7. Osztály volt a legnehezebb és leghúzósabb. Rengeteg új tanárom lett, sokkal több órám és a 4 új tantárgyba is nehéz volt beleszokni. Mellesleg a tananyagok mennyisége is sokkal több, mint 8.-ban. Sok tanár szereti szívatni is a 7.-eseket, hogy érezzék a törődést és felkészüljenek a középsulira, míg 8.-ban már sokat kedveznek a diákoknak a felvételi miatt. Bár iskolafüggő (én elég erősbe jártam), de szerintem nehéz volt a 7. Osztály. A fizika, kémia, biosz, föci kombónál meg nagyon egyéni, hogy nehéznek találod e, egyáltalán érdekel e amit ott tanítanak :)
2016. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tömör, és gyors választ! :) hasznos volt:)
2016. jún. 30. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem nehéz. Nem azért mondom, hogy bárki ellen beszéljek, de én általánosban voltam több tanulmányi versenyen, pl. 3. osztályban környezetvédelmi vetélkedő, 1-2-3-4. osztály olvasó versenyek, versmondó versenyek, 4-5-6-7. osztály matematika verseny, 7-8. osztály fizika, kémia verseny. Mindvégig szinte full 5-ös voltam, kivéve 6. osztályban, mert ott matematikából és történelemből csak 4-es voltam. Szóval nem annyira nehéz, elsősorban saját magadra kell gondolni és az egész tanuláshoz eredendően reálisan kell hozzáálni. Egyszerűen csináld a dolgodat és hozzad a számokat! Szóval hajrá!
2016. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huh, köszi! :)
2016. jún. 30. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1.-es vagyok.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha versenyekre járkáltál meg szinte végig ötös voltál nem hinném, hogy annyira releváns a válaszod, hiszen különös képpen nem találtad nehéznek egyik évet sem :D (3-asnak)

2016. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy általánosban az a legnehezebb, de 11. meg 12.ben örülni fogsz hogy a 7. milyen könnyű volt :D

amúgy a fizika nehéz (szerintem), a földrajz nem annyira, a kémia meg kicsit attól függ, hogy megy e a matek

2017. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!