Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudom még nagyon korán van,...

Tudom még nagyon korán van, de 9. osztályába milyen felszerelés kell? Többi a leírásban

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, tényleg nagyon korán van még ehhez a kérdéshez, de anyukám már most még szeretné ezeket venni, mert ő utána 4 hétig sajnos nem tud Magyarorszagon lenni,s az apukának még végképp semmi fogalma sincs ezekről.

Milyen füzet legyen?(spirál,fűzött, kicsi vagy nagy)

Egyébként a budapesti Könyves Kálmán Gimibe megyek, ott mit kérnek a tanárok?

Miket lehet? itt gondolok a spirál füzetek...



#iskola #iskolakezdés #tanszer #Könyves Kálmán Gimnáziumiskola
2016. júl. 1. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"a budapesti Könyves Kálmán Gimibe megyek"


- Részvétem.


Meg tudod nézni, milyen tárgyaid lesznek, abból meg lehet saccolni. Vonalas füzetből sosem árt, matekhoz szerintem már nagyalakút szoktak használni. Nyelvenként egy szótárfüzet stb., de biztosan közlik majd ezt.

Még szerencse, hogy egy 14-15 éves gyerek magától is meg tudja ezeket venni.

2016. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Középiskolában a legtöbb tanárt nem érdekli, hogy milyen füzeted van, de az első órákon el fogják nektek mondani, ha van valami kérésük. A kis füzetet felejtsd el, abba nem fogsz beleférni. Rajzra meg tesire az első órán elmondják, hogy mit kell vinned.
2016. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Miért, mi a baj vele?
2016. júl. 1. 18:21
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2016. júl. 1. 18:25
 5/15 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém a Könyvesben végzett 3 éve. A család nagyon meg volt elégedve a sulival.

Ő mindig spirálfüzetekbe írt, vagy A/4es füzetbe. Mivel a lustaságáról ismert a kis rokongyerkőc ezért ő szeptember elején bement a tescoba és vett 10-10 vonalas és négyzetrácsos füzetet. Aztán ha valami kellett akkor beugrott a papírboltba.


Remélem jó tanárokat fogsz ki!

2016. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm(:
2016. júl. 1. 18:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor az alapok.

Kizárólag spirálfüzeteket használunk gimiben. Sokat írtok, a kis füzetekkel nem érsz el semmit.

Matekból nem érdemes francia kockásat venni.

Matek kockás, többiből amúgy azt használsz ami akarsz, persze értelemszerűen töri, magyar vonalas, mert megy az írás rendesen.

Ceruzát felejtsd el, tollak kellenek. Ceruza csak matek szerkesztésnél meg rajzórára kell.

Szótár füzet lehet nálad, bár második félévben már a nyelv füzeted hátuljába írod, úgy is. :D

2016. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi, csak mi van hogy ha megvesszük és utána közli a tanár hogy nála nem lehet spirál füzetek használni?
2016. júl. 1. 18:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Én ezeket még kiegészíteném egy nagyon jó számológéppel és körzővel. Ezek szerintem nélkülözhetetlenek egy gimiben. És persze vegyél derékszögü és normális vonalzót is.

Egyébként ilyen etika meg ilyen semmilyen tantárgyakhoz nyugodtan vehetsz egy kis füzetet. Mert felesleges sztem azért egy nagyot nyitni.

Matekra, magyarra, törire mindenképpen spirált vegyél, mert ezekből akárhova is jársz, mindig sokat iratnak a tanárok.

Fizikára sztem 1 franciakockás spirál elég lesz, ha normális betűméretekkel írt és nem 1 betű 1 oldal nálad xd

Föcire vonalas spirált vegyél mindneképpen.


De egyébként nyugodtan vehetsz matek, magyar, törire azt a nagyonvastag füzetet. Bár nem tudom, hogy milyen tagozatra mész, én most matekom vagyok egy dél-alföldi neves gimiben heti 7 matekkal és 6 nagy spirálfüzetem lett tele úgy hogy elég kis betűkkel és elég takarékosan írtam bele, szóval szerintem ha heti 4-5matekod lesz, te is nyugodtan vehetsz olyan vastagot.


Én ceruza helyett inkább a rotlingot ajánlanám matekra, mert annak vékonyabb a hegye. De rajzra nyugodtan vehetsz HB-set. Kellenek még rajzlapok is 40-50db kb, de ezt iskola válogatja.

Énekre szerintem, ha nem vagy tagozatos, bőven elégnek kell, hogy legyen a kisfüzet.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, az emlékeim szerint.

2016. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 1. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!