Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van ekkora hangsúly...

Mi értelme van ekkora hangsúlyt fektetni az érettségire?

Figyelt kérdés

Egy barátom úgy járt, hogy tavaly nem vették fel egyetemre, idén újraérettségizett, de csak most tudta meg, hogy a tanulmányi pontokba ugyanúgy a tavalyi érettségijét fogják számítani, hiába javított nagyon sokat, mert "az érettségiben szereplő eredmény tükrözi a diák középiskolai tudását".


Milyen nonszensz ez???

Engem nem érint már ez a dolog, mert felvettek egyetemre, de nekem az emelt kémia érettségim nem sikerült annyira nagyon jól mint akartam, csak a 3. helyre vettek fel anno.

Szóval, az emelt kémiám nem sikerült olyan jól, mert mire odajutottam, addigra idegileg tönkrementem egyéb magánéleti okokból.


DE ettől függetlenül, a gimit végigtanultam, végig kitűnő voltam, két nyelvvzsigát szereztem, akkor mégis milyen tudást "tükröz" az az egy nyomorult érettségi, ami nem sikerült olyan jól, mert addigra nem voltam olyan idegi állapotban, hogy a maximumot hozzam?


Ez nem igazságtalan így?

Nem ezért érettségizik újra valaki, hogy ha elrontotta anno, akkor javítson, és a rosszat "semmisnek tekintsék", és az újjal számoljanak? Kb mindenhol ezt szajkózták amúgy.

Miért kell ilyen kegyetlennek lenni? Az emberek változhatnak, fejlődhetnek, miért kell így kib*szni az emberekkel?


Nagyon kiakadtam ezen, mert végignéztem ahogy ez a barátom teljesen egyedül, napi 12 órázás mellett készült fel az emelt érettségire (arra a szakra akar jönni, ahol én vagyok), és szegénykémnek így kiderült, hogy sokkal kevesebb pontja van, hiába javított nagyon sokat az új érettségivel a tavalyi eredményhez képest, és isteni csoda kell, hogy felvegyék.



2016. júl. 21. 22:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ahh, hamarabb elküldtem, mint hogy leírtam volna.


Szóval, egy igen komoly betegséget diagnosztizáltak nála, a kezelések megviselték, mire a biosz érettségire került a sor.


Igen, a középszintű érettségik és az emelt között kb egy hét különbség van, vagy még annyi sem, de pont előtte volt kezelése, ami megviselte nagyon a szervezetét, érthető, hogy nem tudott teljesíteni.

Arról nem is beszélve, hogy idegileg min ment keresztül addigra. =(

2016. júl. 21. 22:54
 12/19 anonim ***** válasza:

A pontszámításnál van egy "kis" fogalmi zavar.

Javító (vagy ismétlő) érettségivel nem lehet javítani a tanulmányi pontokon, mivel azok az utolsó két év végi jegyekből állnak, nyilván nem járta újra a 12. osztályt...


De már írták, ha azok nem jók akkor duplázásra kell hajtani amivel nem javít a tanulmányi pontokon ténylegesen, csak azt éri el, hogy nem veszik figyelembe felvételinél.

2016. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nincs fogalmi zavar, te nem vagy tisztában a dolgokkal!


Tanulmányi pont = az utolsó két év végi jegyek ÉS az érettségi átlag.


Az érettségi átlagba számolták a tavalyi, rossz érettségit, pedig a tanárok, akikkel beszélt erről, azt mondták, hogy az új érettségivel fognak számolni mindent, és "elfelejtették" megemlíteni, hogy nem, nem teljesen.

2016. júl. 21. 23:26
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Jogos, igazad van!

De ha kijavít két érettségit és azt számolják bele akkor sem lett volna beljebb, ki lehet számolni.


A barátod biztos olyan sötét mint te, aki érettségit ismétel az ne akarjon BSc-t, max büfészakon...

2016. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%
Figyelj, nekem a tanulmányi átlag után számolt pontok el sem érik a 280-as minimumot, én is újraérettségiztem, így csak azt veszik figyelembe. Vagy ez vagy az, nincs olyan hogy a duplázást kombinálják a tanulmányi pontokkal, szóval nem értem mit stresszeltek, mert írtad hogy az érettségi jó lett.
2016. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
97%

"aki érettségit ismétel az ne akarjon BSc-t"


Mondja valaki 30%-kal...


Nem az a fontos, hogy mit mond, hanem az, hogy ki mondja. Bocs, de ez olyan, mint az alapzaj az esti utcán. Zümmögsz, csak épp hiteltelen. Ráadásul végtelenül ízléstelen stílusban. Emberileg sokat elmondott rólad. Köszönjük!

2016. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A duplázást ne keverjük ide, értelemszerű, hogy a rendszer azzal számolta volna a pontjait, ha azzal jobb eredmény jön ki.


De mivel azzal kevesebb pontja van, mint ezzel a módszerrel, marad ez.

2016. júl. 22. 10:40
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy névtelen, ismeretlen emberről 1-2 hozzászólás sokat elmond?

Logika: jeles.


És komolyan a 30%-ból indulsz ki?

Még ha az érettségijeim lettek volna 30%-osak azt mondom oké, ne adj a szavamra, de ezzel a kijelentéssel csak te teszed magad nevetségessé.


Nem mellesleg olyan stílusban beszélek ahogy akarok ezért is pontoznak le, főleg aki nem szokott hozzá az igazsághoz (akinek fáj az igazság ha a szemébe mondják direktbe).


Most azok pontoztak le, akik ismétlő érettségit tettek (tehát nem túl okos emberek).


Egyébként ne is akarjon BSc-t, mert csak büfészakot fog tudni elvégezni egy no name főiskolán :) ^^

2016. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért vagy ilyen rosszindulatú.


Leírtam, hogy a barátomnál komoly betegséget diagnosztizáltak, havonta járt 150 km-re el 4 napos kezelésekre, amik nagyon megviselték szerencsétlent.


Nem igazán értem, hogy miért lenne hülye egy normális egyetemhez, miért tudna csak büfészakot végezni, mert meg kellett ismételnie egyetlen! rosszul sikerült érettségit - egy olyan betegség miatt, amiről ő nem is tehet.


Szerintem te sem tudnál úgy teljesíteni, ahogy kell, amikor épp az életed múlik rajta, mikor idegileg is ki vagy készülve, és fizikailag is rosszul vagy.

2016. júl. 22. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!