Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre muszáj laptopot venni?

Egyetemre muszáj laptopot venni?

Figyelt kérdés

Valószínűleg felvesznek egyetemre, de nincs laptopom. Dolgozom a nyáron, de ezt félre kell tennem, hogy a kollégiumot és az étkezésem ki tudjam fizetni.


Mit csináljak, ha a kollégiumban nem lesz gépem/lapoltopom? Így túl lehet élni az egyetemet?


2016. júl. 22. 19:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Hát, erősen ajánlott.
2016. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Egyik egyetemista ismerősömtől pont ezt kérdeztem, és ő azt mondta, h náluk sok a beadandó, szóval neki kell a laptop ugye a word-höz meg ppt-hez. Sztem attól függ, h ahova te mész, a tanárok mennyi beadandót követelnek majd. (Én is most megyek egyetemre:) )
2016. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Anglisztikára megyek az ELTÉ-re.

472 pontom van, reménykedem, hogy bejutok 😃

2016. júl. 22. 19:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy muszáj. Jegyzetelni papírra. Ha beadandót kell csinálni, akkor meg elkészíted otthon (ha van annyi idő), vagy ha kollégista vagy, akkor más gépén / számtech teremben, albérletbe meg akár egy asztali gépet is be lehet vinni autóval (koliba is), illetve ha többen vagytok, akár ott is kölcsönadhatja valaki.
2016. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben akár könyvtárban is megírhatod, legalább a könyvek is kéznél lesznek.
2016. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha van. Sokszor az oktatók neten adják meg az előadások, vizsgák időpontját és neten is kell rájuk jelentkezni.
2016. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

ezt félre kell tennem, hogy a kollégiumot és az étkezésem ki tudjam fizetni.


Ne haragudj, muszáj megkérdeznem, miért nem a szüleid fizetik? Én el se tudnám képzelni, hogy a gyerekem tartsa el magát, amíg tanul (pedig ketten a férjemmel 200e-t keresünk, és 250km-re jár egyetemre...)

2016. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig papírra jegyzeteltem, a beadandókat itthon írtam PC-n.

Nem szeretek laptopot hurcibálni magammal.

2016. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim fizetik, már betöltöttem a 18-at. Nem várhatom el tőlük, mindketten minimálbéren vannak, ráadásul a két kishúgom (ikrek) most mennek általánosba, ez így is elég drága lesz nekik.
2016. júl. 22. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:
szia :) szerintem klassz, hogy nem várod el ezt a szüleidtől. Én is most megyek egyetemre, de úgy gondolom, lesz rá szükség. Egyrészt bármikor kereshetsz a neten a tanulmányaidhoz, egyszerűbb ezen neptunt kezelni, bármikor bármire kellhet. én azt tudom tanácsolni, hogy tanulj jól, majd pályázz meg mindenféle ösztöndíjpályázatot, és azokból próbálj egy olcsóbb laptopot venni, nagyon jó árakon lehet találni olyat, ami neked erre a használatra megfelel. :)
2016. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!