Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos vagy tanár legyek?

Orvos vagy tanár legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kémia-biológia,ezzel szeretnék továbbtanulni;csak nem tudom,mmelyik iránybe lenne érdemes mennem: orvos vagy tanár? Szerintetek? Légyszi,indokoljátok,hogy szerintetek miért pont az egyik vagy a másik.

#biológia #kémia #Orvos vs tanár
2016. júl. 29. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hány éves vagy?

Mindkettő egy hivatás. Ha nem akarod 100%-san, akkor egyikbe se vágj bele.

Azért gondolom ezt, mert elég különböző szakokat adtál meg. Ok, kémiabiosz, de alapvetően nem a kémiával meg a biosszal fogsz foglalkozni. Azt gondold végig, hogy te tanítani akarsz gyerekeket, fiatalokat vagy gyógyítanál inkább, esetleg kutatnál.

2016. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Az a helyzet,hogy mind a tanításban,mind a gyógyításban el tudnám képzelni magam.
2016. júl. 29. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
16 még fiatal. Most leszel 10.-es? Mert akkor még van időd kitalálni.
2016. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
11.-es leszek.
2016. júl. 29. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha a kettő közül kéne választani, akkor talán a tanári. Az orvosi szerintem nagyon stresszes szakma. De a tanári szerintem szintén lehet nagyon rossz is, ha nem tudsz elhelyezkedni egy erős gimnáziumban, akkor nagyon lelombozó lehet, hogy a diákok teljesen motiválatlanok. (most nem akarom leszólni a szakközepeket, de ott tanulók gondolom inkább a szakmai tárgyak iránt érdeklődnek, és az ilyen kötelező egyéb tárgyakat csak túl akarják élni)
2016. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Orvosi. Tanárként esélyed sincs jól keresni.
2016. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#5

Gondolom nem szakközépbe jársz. Ne ítélkezz, egy erős szakközépben másban is jók a diákok. Van olyan aki gépészetet tanul, a gépészet nem igazán érdekli, csak azért jött ide, mert erős iskola.

2016. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
60%

Milyen tanár lennél?(Egyetemi, középiskolai...)És milyen orvos? (sebész, szemorvos...)Ez attól is függ. És melyik iskolába mennél?


A tanárok egy idő után biztos, hogy megunják a munkájukat. Gondolj bele: minden évben szinte ugyan azt tanítják. Az orvosoknak viszont minden nap más betegségeket kell megvizsgálniuk, és gyógyítaniuk. Szerintem az orvosi szakma ebből a szempontból sokkal érdekesebb, mint a tanári.

2016. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!