Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Komolyan, mi értelme van a...

Komolyan, mi értelme van a tesi óráknak?

Figyelt kérdés

A legtöbb tesi tanár ki van égve, ezt előljáróban mondom. Ordítanak, rajtunk élik ki magukat, osztják a ketteseket, ha valaki nem tud 2 métert ugrani helyből vagy 12 perc alatt lefutni 3000km-t.


Amikor játék óra van (méta, kosár, foci, tollas - de lehessen választani, mert egy csomóan utálják mondjuk a focit, vagy a röplabdát.), akkor egész élvezetes, de ilyen kb. 2x van egy évben (karácsonykor és évvégén).


Aki sportolni akar, az fog ezen kívül is, aki meg nem akar, az nem fogja rendesen csinálni a feladatokat. Egy csomó embernek megalázó is.

Utána meg egész nap büdösen, izzadtan kell ülni. De ugye zuhanyozni nincs lehetőség, mert a tanár nem enged el a csengőkor, mert "a csengő nem a diáknak szól, hanem nekedm". Egy matek tz előtt meg marha jó cooper- teszetet futni...


Talán a heti 5 tesi helyett értelmes órák is lehetnének, mondjuk gazdasági alapismeretek. Nevetséges, hogy egy csekket nem tudnak kitölteni 18éves korukra, de legalább futosgált, sétált hetente 5 "órát". (A betonon vagy az iskola folyosóján, mert hely az nincs....)


Vagy rendben, legyen sport foglalkozás, de akkor tegyék délutánra és lehssen választai, hogy mit akarsz csinálni. Az én csuklóm nem bír ki több "tornát" (kézenállás, bukfent, szekrényugrás), de röplabdázást se.....



2016. júl. 29. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

A tesióra is nagyon fontos. Nem tudom, hogy milyen tanárok tanítottak, de nem tapasztaltam, hogy ordibálnának. A megszabott adatok, amik a teljesítményre, ebből fakadóan a jegyekre vonatkoznak, azok azt mutatják, hogy egy diák mennyire egészséges és hogy mire képes. A felmérések előtt a tanár dolga, hogy felkészítse a diákokat. Én azt tapasztalom, hogy a tanárok megpróbálják beosztani az időt és fokozatosan javítani a felméréshez szükséges képesség fejlesztését, és az is céljuk, hogy maradjon idő játékra is. Ahogy közeledik a felmérés ideje, úgy egyre több időt fordítanak a képességfejlesztésre. Hetente egy teljes játékóra is belefér nálunk.


És inkább az a tapasztalatom, hogy a saját képességeikhez mérik. Persze a számok, amik központilag vannak meghatározva, néhol elég érdekesek, de ez nem maga a tesióra problémája. Szükség van tesiórára, legalább 3-ra egy héten szerintem. Sőt, általános iskola alsó tagozataiban többre is.


De persze az is valós probléma, amit említettél a csekkel kapcsolatban. Erre is kéne időt szakítani, megtalálni az egyensúlyt a testmozgás, a való élet és a tudományok fontossága között, ami megmutatkozna az óraszámok megfelelő eloszlásában.

2016. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, hogy fontos, de ahogyan most van.. kb rosszabb nem lehetne. Nem hiszem, hogy kettest érdemlek azért, mert 2 métert ugrottam, hanem csak 140 cm-t. Hozzátenném, hogy 165 cm vagyok, rövid lábakkal, persze, hogy nem fogok tudni olimpiai kvalifikációs szintet ugrani.
2016. júl. 29. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Tanárfüggő, mi az utolsó két évben csak játszottunk szinte. 😀 Ugye alap volt a foci, én viszont inkább röplabdáztam vagy pinpongoztunk, a tanárunk eléggé ellustult már, nem volt kedve aktívan foglalkozni velünk, csak néha csináltunk kötelező feladatokat hogy legyen mire jegyet adnia. De jobb is volt így, egy-két ember kivételével tényleg mindenki aktív volt az órákon.
2016. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én egy top "elit" iskolába jártam. Nálunk mind a 7 tesitanár ilyen gyökér volt.
2016. júl. 29. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A jelenlegi formában semmi értelme, csak megutáltatja a mozgást a gyerekekkel. Eleve nonszensz, hogy osztályozzák például a bukfencet vagy a szekrényugrást, aztán megalázzák a gyereket, ha nem megy neki. A mozgás jó, a mozgás fontos, de nem úgy, hogy fiam, ha nem futsz le 2000 kilométert öt perc alatt, megbuksz és oda az átlagod... Nagyon hiányzik a választás lehetősége. Vagy legyenek külön klubok, szakkörök, amik közül kötelezően választani kell (de csak azt, ami tetszik a diáknak), vagy ha valaki órán nem akar mondjuk kosarazni, akkor ne problémázzon a komplexusos tanár, hanem engedje meg neki, hogy valami mást csináljon helyette. Nem az a cél, hogy mindenki minden sportágban profi legyen (eleve nem is lehet), hanem az, hogy egészséges kereteken belül mozogjanak a gyerekek, hozzászokjanak a rendszeres sporthoz, és később is természetesnek vegyék, hogy a mindennapjaik része.
2016. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 egyetértek nagyrészt.

Szerintem az is nagyon nagy baj, hogy a körülmények szörnyűek. Nincs elég terem, a folyosón és a betonon kell tesizni. Nem lehet zuhanyozni. És mindenkinek mindent kell csinálni...

2016. júl. 29. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy "top elit" iskolába jársz nem függ össze a gyökér tanárokkal.
2016. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi utolsó évben megcsináltuk amit kellett egy olyan 15-20 percben aztán kondi/foci/röpi/kosár. Tehát tanárfüggő.


[Másrészt aki magától nem tud kitölteni egy csekket, mikor oda van minden írva, hogy mit hova kell feltüntetni, az szégyen.]

2016. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
76%

Hát jelen formájában semmi értelme.

Nézz le egyszer a Gold Centerbe. Na, így néz ki egy rendes edzőterem.

2016. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szerintem ennyi tesinek így nincs értelme, hogy a fontos tantárgyak óraszámát csökkentik..Most megyek 10.-be és heti 1 biosz óra lesz, ahhoz képest h egészségügyis szakon vagyok..heti 2 matek, és heti 2 töri..Persze tesi 5, amiből nincs kötelező érettségi 😔 Az meg úgy még szarabb, hogy nincs is hely-ezért minden tesi óra előtt át kell mennünk az 1,5 kmrre lévő sportcsarnokba..(aki bejárós az átgyalogol, tesizik, és gyalogolhat sietve vissza a kövi órára) Arról ne is beszéljünk, hogy a tanár egy puhány aki előttünk fényezi magát h "ha ideges vagyok akkor 10 kilométert szoktam futni" Aztán meg karate edzésen 1-2 km után megáll és mondja, hogy nem bírja tovább..

Bocsi ezt ki kellett adnom magamból😂

2016. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!