Menjek gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Szívesen mennék, hogy barátokat szerezzek, de nem vagyok egy könnyen barátkozós tìpus, inkább az idő szokott összekovácsolni az emberekkel, már amennyire. A valódi barátaim kisgyerekkoromból valók, manapság nem nagyon tudom hogyan lehet barátokat szerezni..

Beszélgetni kell persze, csak általában más emberekről, párkapcsolatokról folyik a beszélgetés, amihez nem tudok hozzászólni és hidegen is hagy.

Alkoholt jelenleg csak nagyon keveset ihatok, ami talán lendítene a dolgon.

Bulizni nem szeretek, nem olyan zenét hallgatok, ezért nem járok ilyen táncolós helyekre.. Alkohollal még talán eltűrném, de ez most nem opció.

Tudom, ha elmegyek, nem fogom jól érezni magam, de ha nem megyek el, úgy érzem majd, hogy mindenből kimaradtam.

Mi a fenét csináljak?



2016. júl. 30. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem megéri menni. Még ha nem is barátkozol össze senkivel komolyabban, legalább az első héten ismerni fogsz már néhány embert.
2016. júl. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%

Szerintem mindenképpen próbáld meg egy kicsit rávenni magad a dologra. Tudod: komfortzóna elhagyása , stb. :)

Én sem vagyok egy könnyen beszélgetős típus,de igyekszem azért,hogy társalogjak.

Ha belegondolsz abba,hogy ha most elmész azzal lehet hogy megteremted magadnak az elkövetkező 3-4 (nem tudom pontosan :) ) évre a barátias légkört és a suli első napján már nem totál idegenként mész majd oda,beszarva,behúzott nyakkal,és mivel már egy kicsi bátorságot gyűjtöttél a tábori események hatására,lehet hogy az ismeretlenek is jobban szimpatizálni fognak veled,mert látják,hogy nem vagy elveszve,feltalálod magad már az első napon. Persze semmit nem szabad erőltetni,ha abszolút nem éreznéd jól magad,akkor nem kötelező semmi,de gondolj abba bele,hogyha már most sem mersz kockáztatni,akkor egész életedben otthon fogsz gubbasztani,csak mert félsz leküzdeni a gátlásaidat? Nem kell feltétlen alkoholt inni,de biztos vagyok benne,hogyha nem is mindenkivel,de minimum 1-2 emberrel biztos megtalálod a közös hangot. Azt sem hiszem,hogy minimális humorérzéked ne lenne,az nagyon jó alapja tud lenni a beszélgetéseknek. Aztán ilyen ismerkedésnél még nyugodt szívvel bevethető az előző suli,felvételi közbeni paráid,vicces szituációid,utált tanár esetleg,stb. Ilyenkor még bármiről mehet a beszélgetés,majd később ráértek lelkizni,most az a fontos,hogy pozitív érzéseket kelts magadról. Nevess sokat ha elmész,mert elvégre ismerkedni,szórakozni mész ha mész és azt pia nélkül is ugyanúgy lehet! Remélem egy kicsit ösztökéllek ezzel,és átgondolod a döntésed,hidd el,utálni fogod magad idővel ha nem mész el,(ha nem most,10 év múlva,ha visszagondolsz rá) . Gondolj arra,hogy gyakorlatilag új életszakaszba fogsz lépni,szóval ha hozzátartozik a gólyatábor is,hát miért ne próbálnád ki? Veszíteni nem veszíthetsz vele! :) :)

2016. júl. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Ne menj, semmiképp sem.
2016. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az ismerkedés nagyon attól függ milyen a személyiséged, ha egy nyálas okoskodó kisaranyos jópofis vagy, szerintem átlag emberek környezetét hamar meg tudod találni és ezt most halál komolyan mondom. Magamról mindig azt tartottam, hogy nem fogom senki kedvéért megjátszani magam vagy türtőztetni vagy nem kimondani amit gondolok, mert az már nem én vagyok, nem mentem gólyatáborba és mégis sok hozzám hasonló reális beállítottságú emberrel ismerkedtem össze. Akikkel érzem, hogy nem kell távolságot tartani, illedelmeskedni vagy jópofizni, megjátszani magam. Nálunk táborba csak a kisaranyos, jópofis műmájerek mentek. A gyökér azon élvezkedett, hogy más hányt és ezt még fel is vette + kirakta fb-re. Szerintem óriási műmájerek voltak a felsőbb éves szervezők is. Utólag hallotam sztorit, hogy mik voltak. Lehet beborítottam volna 1-2-őt, mert már én sem vagyok 18.
2016. júl. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

annó nem mentem, mégis sikerült barátokat és ismerősöket szereznem a 3,5 év alatt

nem attól fogsz összehaverkodni valakivel, hogy elmész gólyatáborba, legjobban a zh-k és vizsgák fogják összekovácsolni a társaságot

ha tudod, hogy nem fogod ott jól érezni magad, ne menj, semmiből nem fogsz kimaradni

2016. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem ihatsz alkoholt? Talán valamiféle elvonón vagy? Mert azt nem értem, hogy bizonyos dolgokhoz miért kell alkohol neked? Kell valami segédeszköz? Magadban nem bízol?
2016. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még kitalálom. :) Lehet csak egy pár napra elnézek, az ideális lenne.

Utolsó: olyan orvosi beavatkozásom volt, ami után nem ihatok az alkohol dehidratáló hatása miatt. Nyilván 1-2 sör nem számít, kellő vízzel, de a gólyatáborok nem 1-2 sörről híresek.

Nem kell segédeszköz, de nem szeretem, ha nem tudok meginni semmit, mikor jól esne..

2016. júl. 30. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Én ugyanígy voltam tavaly, és végül nem mentem el. Nem bántam meg igazából nagyon, bár utólag azt mondták, nem voltak durva játékok. De az égvilágon semmiről nem maradtam le, összebarátkoztam a többiekkel órákon is, és jártam velük közös programokra. Szóval nem érzem akkora tragédiának, hogy nem mentem XD
2016. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!