Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Soknak számít napi 3,5 óra...

Soknak számít napi 3,5 óra utazás egyetemre?

Figyelt kérdés
1 óra 45 perc oda és vissza, ha nincs késés. Lehet így rendesen tanulni?
2016. júl. 31. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem kevés, de szerintem lehetséges. Lehet tanulni útközben is, ha tömegközlekedéssel mész, és nem te vezetsz. Illetve otthon gondolom nyugisabb helyed van, mint egy koliban vagy albiban.

De gondold végig, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya. És gondolom, majd még év közben is lehet váltani, ha mégsem jó, amit kitaláltál.

2016. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Minden nap? Gondolom nem mindennap kell bejárnod, ilyenek az egyetemek/főiskolák... Szerintem nem sok, ahová én megyek az felnőtt képzés és heti kétszer kell mennem és 2 óra oda és 2 vissza (vonattal egy óra, tömegközlekedéssel meg még egy óra)
2016. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Azt még nem tudom, hogy mindennap be kell e járnom, mert egyenlőre még nem volt meg a tárgyfelvétel. Abban reménykedem, hogy nem lesz olyan, hogy este nyolcig bent kell maradnom. A koránkelés nem lenne gond, de azért jó lenne ha nem kéne mindennap hajnalig tanulnom. A másik suli amit jelöltem az is minimum 1 óra 30 perc csak oda, tehát az is 3 óra egy nap. Viszont koliba nem akarok menni. Otthon érzek csak elegendő nyugalmat a tanuláshoz.
2016. júl. 31. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez attól is függ, milyen szakra jelentkeztél. Gyengébb szakoknál, ilyen bölcsészféléknél nem kell bejárni, semmit se kell csinálni.

De komolyabb szakoknál bizony előfordulhat, hogy estére is jut egy labor, ahol katalógus van, stb.

Meg a tárgyfelvételtől is függ. Lehet h. sikerül úgy felvenni, hogy 16-ig végzel legkésőbb, de lehet az is, hogy 8-10 ig óra van, neg 18-20 ig is...

2016. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Jogra mentem, ott nem igen lesz laborozás, bár gyakorlati órák vannak. :)

Majd meglátom, hogy fogom bírni, bár nincs más választásom mivel még Pest van legközelebb. ott pedig amelyik sulikban van jog az minimum 1,5 óra utazás.

2016. júl. 31. 20:19
 6/8 anonim válasza:
Körülbelül nekem is ennyi lenne az utazás, de én ezt már 4 éve csináltam, és azt mondtam hogy elég. Én persze tudtam tanulni úgy is, de nem olyan jó érzés 4:50kor kelni. Hát kipróbálhatod szerintem a kolit, ha sikerül, ha nem, akkor max bejársz. De szerintem nem éri meg. Az utazástól én is mindig hulla fáradt voltam, úgyhogy nekem elég volt. Szerintem próbáld ki a kolit, ha nem jó, hazamégy.
2016. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a tanácsot. :) Szerintem az lesz, hogy kipróbálom a bejárást, ha nagyon nehezen viselem akkor pedig átmegyek koliba.
2016. aug. 2. 18:38
 8/8 anonim válasza:
Az is jó ötlet igen!
2016. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!