Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van ra megoldas?

Mit tehetnék? Van ra megoldas?

Figyelt kérdés
Visszahuzodo lany vagyok. Nem tudok baratsagot kotni massal.. uj suliba megyek, es felek, hogy nem lesznek barataim. Mit tehetnek ez ellen?
2016. aug. 15. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom középiskolás leszel. Ne görcsölj rá először is, bár tudom, nehéz magadra így ráparancsolni. Én is elég visszahúzódó vagyok alapból, de mikor tavaly új társaságba kerültem (egyetem), próbáltam azért beszélgetést kezdeményezni a többiekkel, hogy mondhassam, legalább próbálkoztam. Ha egy osztályba jártok, hidd el, bőven lesz a többiekkel beszédtémátok! Illetve mivel új iskola, mindenki meg lesz szeppenve egy kicsit, gondolom nem sokan, vagy senki nem ismeri egymást korábbról.


Pár tipp a beszélgetés kezdeményezéshez, ami nekem bevált:

- ha valakinek tetszik a haja/ruhája/táskája, akkor bátran dicsérd meg, esetleg kérdezd meg, hol vette, hova jár fodrászhoz stb. Máris alakulhat ebből egy jó kis beszélgetés :)

- ha a tanár beszél, és valamit nem értettél, vagy nem tudtad időben leírni, fordulj másokhoz. nem fognak hülyének nézni, viszont biztos szívesen segítenek :)

- ugyanez áll a házikra is, ha valamit nem tudsz, kérdezd meg egy szimpatikus osztálytárstól

- első nap vihetsz be valami saját készítésű sütit. nem kell bonyolult dologra gondolni, én pl. a beiratkozási napra muffint sütöttem, és ha megkérdezed valakitől, hogy nem kér-e belőle, tuti nem fog nemet mondani :) és akkor el lehet beszélgetni a sütiről, a kedvenc kajákról stb, újabb jó beszédtéma :)

- ha szeretsz olvasni, és látod, hogy valaki könyvet olvas az osztályodból, akkor odamehetsz hozzá, és biztosan el tudtok beszélgetni a könyvekről :)

- a "bocsi, nincs véletlenül egy tollad/radírod/stb." mondat is beválhat, csak ügyesen kell tovább szőni a beszélgetést. pl. mondod, hogy augusztus végén biciklitúrán voltál a tesóddal, és nem volt időd még tanszereket bevásárolni. persze ezt csak úgy kitaláltam, igazat mondj lehetőleg mindig :)

- megkérdezheted másoktól, hogy miért pont ezt a sulit választották, mik szeretnének lenni felnőtt korukban, mit gondolnak a tanárokról, messze laknek-e a sulitól stb., szóval ki kell használni, hogy mindenki új (ha így van). mindenki szeret magáról beszélni, de azért te is mondj valamit magadról, ha kérdeznek :)


Hirtelen ennyit tudtam összeszedni. A lényeg, hogy mindig magadat add, ne mondj olyanokat, amik nem igazak csak azért, hogy mások barátkozzanak veled. Ha valakinek nem tetszik belőled ez vagy az, és emiatt elutasít, akkor így járt, lemarad rólad. Ezt így kell felfogni :) Inkább a minőségi barátságokra törekedj, ne a mennyiségre. Nem tragédia, ha nem te leszel a legnépszerűbb lány az osztályban, a lényeg, hogy jól érezd magad. Ha visszahúzódó vagy akkor érdemes olyan emberekhez odamenni először, akiken szintén látod, hogy félénkebbek, esetleg elfoglalják magukat valamivel, és nem beszélgetnek mással (pl. mobilozás, olvasás, stb.). Hidd el, lesznek olyanok, mint te :) Kitartás!

2016. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon koszonom a valaszt! :)
2016. aug. 27. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!