Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért taníthat még az olyan...

Miért taníthat még az olyan tanár, aki testi fenyítést alkamazott és emiatt elítélték?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 17. 15:35
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Ha jól értem az ítéletet, előbb az udvaron rúgdosta, majd az emeleten az igazgatói szoba előtt, és végig pofozta. Szerintem aki így viselkedik egy gyerekkel, az nem ember. Semmi megbánást nem látok, a vallomásában azt is leírta hogy az igazgatóval megpróbálták a gyereket a bántalmazás után az osztályba zavarni, de elment a rendőrségre feljelentést tenni - ez megbánás szerinted, kedves Saller úr?
2016. aug. 18. 18:21
 12/52 anonim ***** válasza:
84%

Simán az is lehet ám, hogy a gyerek kamuzik, ilyen esetem nekem is volt. Sőt olyan is, hogy én küldtem az igazgatóiba, erre nem az igazgatóiba ment, hanem haza, és behozta a szüleit, akik tombolva követelték, hogy engem rúgjanak ki, mert cibáltam és bántottam a gyereküket. A dologból kb annyi volt igaz, hogy incselkedve fogócskázni próbált velem, és közben kétszer elesett, meg leejtette a saját táskáját.


Szóval csak azt mondom, óvatosan ezekkel az előítéletekkel, a gyerek saját verziója alapján írt szenzációhajhász újságcikkek alapján...

2016. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

Pár tényszerű kérdésem van:


"A pedagógus május 8-án, kora délután az iskola udvarán észrevette, hogy a későbbi sértett – egy magatartási és tanulmányi problémákkal küzdő nyolcadikos fiú – és egy diáktársa között tettlegességig fajuló vita alakult ki. A tanár kérdőre vonta a fiút, aki azt felelte, hogy nem csinált semmit; ezért indulatában meglökte. A diák ekkor tiszteletlenül szólt vissza a tanárnak, mire a férfi önuralmát elveszítve pofon csapta, és kétszer megrúgta."


1, valóban nem csinált semmit?

2. esetleg a tanár úr édesanyját utcalánynak nevezte?


Továbbá:


"Lakatos Lajos Sándor bíró a döntés indoklása során kifejtette, az enyhítő körülmények túlsúlya – köztük a jelentős sértetti közrehatás miatt – döntött úgy, hogy az ügyészség által indítványozott felfüggesztett szabadságvesztés helyett közérdekű munka végzésére kötelezi a vádlottat."


3. Mit jelent az, hogy "jelentős sértetti közrehatás"?

2016. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Jogilag mindegy hogy mit csinált a gyerek, a tanár nem büntetheti testi fenyítéssel, a törvény tiltja. Elolvastam az ítéletet, a 2 pofon után még történt 4 rúgás és falhoz szorítás is. A sértetti közbenjárás pedig azt jelenti, hogy az áldozat jelzi a bírónak, hogy megbocsájtott a tettesnek aki az okozott kárt helyrehozta.
2016. aug. 18. 18:41
 15/52 anonim ***** válasza:
Nem közbenjárás, hanem közrehatás, erre lennék kíváncsi, hogy mi az.
2016. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire foglalkoztat, szervezz tüntetést az erőszakoskodó gyerekek, és az igazságtalan tanárok ellen. Láthatóan téged semmi sem fog meggyőzni semmiről se, mindegy, ki mit ír ide. Mi meg majd a nevelni nem képes szülők, és a pofátlanul viselkedő gyerekek ellen fogunk tüntetni. Aztán valaki csak nyer.
2016. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Tüntetni jogotok van, verni, bántalmazni nincs. Feljelenteni pedig bárkinek van joga. Csak még szerettem volna tudni, hogy gyermekbántalmazásért elítélt disznónak van-e joga tanítani iskolában, tudjak-e róla egyáltalán ezt az új helyen?
2016. aug. 18. 19:15
 18/52 anonim ***** válasza:
Sértetti közrehatás = kiprovokálta, hogy essenek neki. Utána meg neki áll feljebb, hogy bántották.
2016. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
84%
Igen, fel is jelentették, mert megvolt hozzá a joguk. Igen, megkapta a jogtalan cselekedetéért az arra jogosult bírótól a büntetést. Igen, végrehajtotta a büntetést. Igen, van joga tanítani, mivel az arra jogosult bíró nem volta be a tanári engedélyét, nem tiltotta el a gyerekekkel való kapcsolattól. Igen, a tanárnak minden joga megvan nem tájékoztatni az új iskolája minden gyerekét és a szüleiket, hogy a múltjában mi történt, hiszen semmi sem kötelezi erre. Az én véleményem az, hogy sokkal kisebb eséllyel lesznek a tanítványai kitéve testi bántalmazásnak, mint egy olyan tanár által, akit te a világ legaranyosabb, legképzettebb tanárának tartasz. Mégpedig pont azért, mert aki úgy véli, hogy hiba volt a cselekedete, és egyszer már volt dolga a hatóságokkal, az kétszer is meggondolja, máskor tegyen-e ilyet. De persze te sokkal jobban tudod, az a disznó mit fog tenni a jövőben. Az ötöslottó számai? Ha gondod van a bíró ítéletével, akkor szólalj fel az ellen. Miért olyan nehéz elképzelned neked, hogy a cikk kissé ferdített, mint ahogy a gyerek, és a szülei is, és nem arról van itt szó, hogy egy idióta disznó élvezetét lelte a gyerek verésében, hanem annyira pimasz volt a kölyök, amit ott és adott pillanatban nem tudott lekezelni? És századjára is elmondom, ezért megkapta a büntetését.
2016. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Undorító ahogy a tanárok összezárnak a bántalmazók védelmében. Igenis mindenkinek joga van tudni. A tanár nem bánt meg semmit, csak azt, hogy a gyerek elfutott az iskolából feljelentést tenni, nem ment be az osztályba ahogy az igazgató és ő utasították.
2016. aug. 19. 16:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!