Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a középiskolától, mit...

Félek a középiskolától, mit csináljak? Főleg a tesi tanártól.

Figyelt kérdés

Most szeptemberben megyek középiskolába, és eléggé tartok tőle.Osztálytársakat már ismerem, napi szinten beszélünk.

De a tanároktól jobban félek.

Főleg a tesi tanártól.Sose ment a tesi.Egyszerűen hamar kifáradok.Erősítések nem is gázak, meg az ilyen gyakorlatok.De a futás az, ami tényleg nem megy.Kifáradok NAGYON hamar, fáj egy kicsit közben kicsit a sípcsontom is, és közben muszáj megállnom.Eddig általánosban kihasználtam, mert nem volt egy tesi tanár se köcsög, voltak összetűzéseink, de amúgy nem.Sokszor max kocogtam, csak akkor futottam max, ha mérések voltak pl.60m

Mert nem megy..És aki elméletileg lesz jövöre tesi tanár az osztályfőnök szerint, na az nagyon szeret futattni, és mit csináljak ha nem bírom, esetleg lecsesz majd mindig ha megállok vagy esetleg be is ír valamit?Megteheti, h beír bármit, ha nem birom?Meg félek, h kiröhögnek osztálytársak, mert van, hogy egy picit megerőltetem magam, nagyon kipirosodok, pedig semmi bajom, pedig olyan, mintha meghalnék.Persze lányok közül is sokan puhányak, mondták is (:DDD).Meg bármi..Úgy ettől félek leginkább, de a gólyahéttől is, meg az egész sulitól is picit.


Sajnálom, hogy regény lett, ha valaki elolvassa, már azt megköszönném.



2016. aug. 3. 20:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy sokszor fáj a térdem (Pl.Ősszel, tavasszal 1-2 hétig vagy akár 3), volt röntgenezve, de semmi baj sincs vele elméletileg.Orvos mondjuk mondta is, hogy futás helyett az úszást javasolja.És, h ezt lehet jó lenne a tanárnak mondani, vagy bármi?Csak úgy.
2016. aug. 3. 20:11
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Először is ne félj a középiskolától, jó buli lesz! Másodszor ismét menj el egy orvoshoz (akár csak a háziorvosodhoz) és mondd el neki a panaszaidat, ha nem is kapsz felmentést testnevelés óra alól, talán próbálj kérni könnyített tesis papírt, melyben leírják, hogy futáson kívül bármit végezhetsz. Lehet, hogy ő nem tud adni ilyet (bár ezt kétlem), akkor majd keresd fel az iskola orvost, mert nekünk is ő adta ki az ilyen papírokat! Ismétlem nem felmentés, hanem könnyített testnevelés!
2016. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves a doktornő, akihez járok.Mikor fáj a térdem mindig ad felmentést.Meg úgy általában, ha nem kéne, akkor is ad, meg nagyon aranyos, és mindig mosolyog.Szóval ez egy jó ötlet.De biztos fog adni?Csak odamehetek hozzá, hogy még mindig nagyon sokszor fáj, és csak ír papírokat, amit odaad, és ennyi?Ha ő nem adna, akkor a suliorvosnak kell valami papír erről vagy oda is csak úgy beállíthatok?Elég furán hangzik, hogy ezzel így simán lehet "dobálózni".
2016. aug. 3. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos nem adhat felmentést tesi alól.

Nekem szakorvos adta (traumatologus) amit el kellett vinni az iskola orvoshoz, töle kaptam meg a hivatalos felmentést.

2016. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én gyerekorvoshoz járok.Máshova nem, voltam térdemet megnézetni, és ennyi.De akkor lehet valamit tenni?:( Mert fáj ha futok, meg van sokszor, h magától iszonyúan tud fájni a térdem.Néha sűrűbben, néha ritkábban.Nem egyszer voltam az orvosnál vele.
2016. aug. 3. 22:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz nekem más problémám volt, de addig mentem az orvoshoz, míg ki nem derítették miaz.. és mindig elküldött valahova, de aztán csak megérte. Igenis menj, hogy nem bírsz futni és fáj a lábad, valamit tennie kell, hisz orvos ez a dolga! A suli orvos pedig fog kérni papírt az tuti, ezért is a gyerekorvoshoz menj és küldjön el vizsgálatokra. (Első voltam)
2016. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
túlaggódod szerintem, nem fog megenni a tesitanár, ha lassabban futsz, vagy csak sétálsz, még csak beírni sem fog, mert örül, hogy próbálod csinálni. Ez nem általános iskola. Úgyis mindig lesz egy csapat, aki nem fog tesizni (havi bajra, betegségre, tanulásra, tesicucc hiányra fogva a dolgot), majd eldöntöd, becsatlakozol hozzájuk, vagy tesizel. És nem fognak kiröhögni, nem hiszem, hogy bárki komolyan fogja venni a tesiórákat, lesz elég gondotok. A tanárok is lazábbak voltak nálunk, mert tudták, hogy senkit nem érdekel a tesi. Sokszor megengedte, hogy dogára tanuljunk.
2016. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire aggódni. Nem fog megenni a tanár!:D Akár menj oda hozzá az óra előtt és mondd el neki, hogy mi a problémád. Így sokkal könnyebben elfogadja, mintha akkor mondanád, mikor már megálltál.:p
2016. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy már az első rossz szónál írj írásbeli panaszt az igazgatónak, és ha nem kapsz választ 24 órán belül, a KLIKnek is írj panaszt. Ha megteszed, nem mer többet szarozni veled.
2016. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát itt nem lehet olyan, hogy "Nem tesizünk, mert leszarjuk" dolog:( Ha nincs tesi cucc, vagy bármi akkor igazolatlant ír be.Persze, ha van igazolásod, akkor nem, de értitek:DD De már kezdem túltenni magam rajta, aztán lesz, ami lesz:)
2016. aug. 22. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!