Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért taníthat még az olyan...

Miért taníthat még az olyan tanár, aki testi fenyítést alkamazott és emiatt elítélték?

Figyelt kérdés
[link]

2016. aug. 17. 15:35
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
84%
Mondtam már, szervezz tüntetést, adj hangot a véleményednek. Itt kérdést raktál fel, ami normál esetben nem arra való, hogy megoszd velünk a véleményed. Mi válaszoltunk a kérdésedre saját belátásunk szerint.
2016. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszolt azok, hanem véditek a gyermekbántalmazót. A kérdésre hogy van-e joga egy bántalmazásért elítélt bűnözőnek tanítani, nem kaptam választ.
2016. aug. 20. 18:08
 43/52 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kaptál rá választ, ami úgy szólt, hogy ha az ítéletben nem tiltották el, akkor taníthat. Teljesen korrekt válaszokat adott a 71%-os válaszoló.
2016. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
De tanári etikai kódex, egyéb szabályzat nem tiltja a gyermekbántalmazók alkalmazását iskolában? Vagy legalább különös figyelmet az igazgató részére ilyen esetekben nem ír elő?
2016. aug. 20. 18:22
 45/52 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem. Ha gondolod, vádold meg a bíród, hogy elmulasztott valami szabályt figyelembe venni.
2016. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de szerintem nem a bíró dolga lenne, hanem az igazgatót, szülőket fogom tájékoztatni. Mindenkinek össze kell fognia a "Saller urak" ellen akik tanári befolyásukat gyermekbántalmazásra használják, így élik ki magukat. A válaszok, amelyeket kaptam, meggyőztek, hogy ez a helyes út.
2016. aug. 20. 18:31
 47/52 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen. Mi más lenne? Mondjuk megnevelni a gyereket? Ááá, az mi már.
2016. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Értem. És ha szólsz az igazgatónak és a szülőknek, akkor onnantól kezdve a gyerek nem fog verekedni az iskolában, nem fogja letagadni, ha valamiben sáros, nem fog tiszteletlenül beszólni másoknak, és mintaértékű életet fog élni felnőttként. Teljesen logikus.
2016. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Ilyen jellegű bántalmazásról a jól és rosszul nevelt gyereket is meg kell menteni. Ahogy a miniszoknyás nő sem érdemli meg jobban az erőszakot, mint egy apáca, a "rossz" gyerek is védelmet érdemel a bántalmazóktól.
2016. aug. 20. 19:36
 50/52 anonim ***** válasza:
76%
És mi sehol nem mondtuk, hogy jó dolog, ha vernek egy akármennyire rossz nevelésű gyereket. Nagyon meggyőződve hiszed te azt, hogy az a tanár újabb és újabb gyerekeket fog megverni, pedig erre egyedül csak az előítéleted tudod érvként felhozni. A kiadott büntetés után pont, hogy kevesebb eséllyel fogja újra megtenni, mint akármelyik másik gyerek. Nem tudom feltűnt-e, de a cikkben is azt írták, hogy korábban a tanár példamutató volt, és ez az önuralmukat elvesztő gyerekbántalmazó tanárok 100%-ára elmondható. Miért nem figyelmezteted a szülőket arra, hogyha nem nevelik meg a gyereküket, hagyják, hogy szemtelen, tiszteletlen legyen, szarjon a tanulásra, akkor az ÖSSZES tanárral szemben ki van téve annak, hogy egyszer majd valamelyik elveszti az önuralmát? A mi tanárunk már megtette, megkapta a büntetését, amit a bíró, sőt, még a gyerek képviselője is elfogadhatónak látott. Ez pedig neki is egy figyelmeztetés, hogy ne tegyen ilyet többé, inkább szarja le, ha két gyerek egymást veri, kikaparják egymás szemét valami jelentéktelen vitában, hagyja csak figyelmen kívül az iskolások magatartását - ugyan, nem az ő dolga, neki csak tanítani kell. Mi lenne, ha megnyugodnál, és csak egy pillanatra nem feltételeznéd azt, hogy ez a tanár a jövőben minden gyereket meg fog verni? Azzal nem nyújtasz semmilyen védelmet, hogy odamégy az új iskola diákjainak szüleihez, elmondod a valós történet 10%-át (merthogy a cikk alapján kizárt, hogy többet tudsz), amiből ők hamis következtetést vonnak le. Azzal viszont igen, ha kidolgoznál egy olyan nevelési rendszert, amit ha minden szülő alkalmazna, nem lenne sohase ilyen szituáció.
2016. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!