Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemmel kapcsolatos kérdések?

Egyetemmel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most leszek elsőéves anglisztika szakon és lenne pár kérdésem.

1. Szükségem lesz laptopra? Már terveztem saját laptopot venni, de valószínűleg csak pár hónap múlva fogok tudni. A beadandókhoz meg ilyenekhez nagyon fontos vagy ami van azt egyelőre meg tudom könyvtárban oldani?

2. Nagy hátrány ha nem megyek a gólyatáborba?

3. Hogyan működik a tárgyfelvétel? Honnan tudom, hogy melyik tárgyakat kell felvennem? Érdemes már az első félévben nem kötelező tárgyakat is felvenni? Egyik ismerősöm szerint hamar betelnek a helyek a tantárgyakra, ha az egyik betelik akkor már csak következő félévben lehet rá jelentkezni?

4. Hogyan működnek a vizsgák? Milyen tárgyakból kell vizsgázni a vizsgaidőszakban?

5. Lapokra vagy füzetekbe jobb jegyzetelni?

6. Hol kell igényelni az egyszeri szociális ösztöndíjat, illetve más ösztöndíjakat?

7. Ti hogyan jegyzeteltek és hogyan tanultok?

8. Hogy zajlik egy vizsga? Ugyanúgy vannak szóbeli és írásbeli vizsgák is?

9. Miket érdemes venni év elején? (Mappák, füzetek, stb.?)

10. Mennyire kell megerőltetni magunkat a jó jegyekhez?

11. A tanulói szerződésben ugye vannak feltételek. Ahhoz, hogy megmaradjon az állami ösztöndíjam ahhoz egy bizonyos átlagot is el kell érnem ha jól tudom. Ez igaz? És honnan tudom meg, hogy mi az az átlag?



2016. aug. 20. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy melyik egyetem... ELTE?
2016. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok kérdés, de ebből is látszik, hogy izgulsz..

Én is így voltam, de a felsőbb évesek szépen leitattak minket, elmondták a legfontosabb tudnivalókat, amikor eljött az ideje.

Nem bölcsész szakra jártam, de szerintem az egyetemi rendszer elég egységes lehet, így saját tapasztalatból írok.


Jó ha van laptopod, de másokhoz is mehetsz, ha éppen úgy áll a dolog. Könyvtár a barátod.


Gólyatábor csak az ismerkedésről szól többnyire, meg a mértéktelen ivászatról, hányásról. Élmény, mert csak egyszer lehet részed benne. (magára a gólyatáborra gondolok, a többiből nem lesz hiány sztem később se)


Felsőbb évesek tippjei, közös csoport figyelése (facebook) a zsebkönyved. Egyébként TO-n, HÖK-n is kérdezősködhetsz.

A helyek betelése kurzusfelvételnél nálunk úgy ment, hogy átlagot vette figyelembe, lehetett túljelentkezni, de így magasabb átlagot (pontszám felvi-n) igényelt a kurzus felvétele. A kötelező tárgyakra mindig van elég férőhely, max nem a kinézett időpontra mehetsz. Van versenyjelentkezéses időszak is, de az azt hiszem szeptembertől megy, talán 2 hétig tart. Ekkor lehet fo*ni, hogy lecsúszol a helyről.


Tanár megmondja, hogy lesz-e vizsga, vagy sem. Vizsgaidőszakban van vizsgafelvétel.

Lapokra jobban szerettem jegyzetelni, mert oda csak a lényeg ment, a többit könyvből tanultam. (egyébként megmondják, hogy melyik órákon nem árt jegyzetelni, feleslegesen ne írj sztem+nem is kell minden órára bemenni, lényeg a jó információszerzés, és a kapcsolattartás az évfolyamtársakkal, persze az első órán jelenj meg mindenképp)


Nekünk Modulo volt, ott tudtunk igényelni ösztöndíjat.


Vizsga lehet szóbeli v írásbeli. ( létezik másmilyen típus is? :O )


Vegyél egy csomó üres lapot, néhány füzetet, meg tollat, számológépet. Többi később kiderül..


Jó jegynek számít olykor a kettes is. Lényeg, hogy sikerüljön túlélned, bár középsuliban ilyet nem tapasztalnak többnyire :D Mondjuk én nem anglisztikára jártam, hanem egy kifejezetten nehéz szakra, és vettem fel néhány bölcsészetis tárgyat. Nevetve kaptam ötöst/négyest... Lehet vannak ott is nehéz tárgyak, de folyton azzal szembesültem, hogy nevetséges a nehézségi szint a saját szakomhoz képest.


Erről az állami ösztöndíjas dologról annyit, hogy nem lehet egyes kurzusteljesítésed, minimum kettesre kell leraknod mindent+ igen, csak bizonyos átlaggal kapsz pénzt. Informálódj, de ne itt, hanem az egyetemed TO-ján, HÖK-ön.


Remélem segítettem!

2016. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!! :)
2016. aug. 21. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az egyik szakom angol az ELTE-n és tök máshogy van pár dolog mint amit az előző válaszoló írt :D
2016. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Leírnád nagyjából, hogy neked hogy van?
2016. aug. 25. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!