Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki felvilágosítana az...

Valaki felvilágosítana az egyetemi dolgokról? Hogy mennek ott a dolgok? Hány tárgyat kell felvenni és mi alapján? Milyen hosszúak az órák?

Figyelt kérdés
Nagyjából ilyen dolgok érdekelnének :) Én még középiskolás vagyok, és szeretnék majd egyetemre menni, de nekem kicsit bonyolult a dolog :) 17/L
2016. aug. 22. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
egyetemenként részben változó :)
2016. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi bonyolult, majd ha odaérsz, simán átlátod te is. Az óra itt is 45 perces, de egy előadás/gyakorlat/labor két órából áll. Arra nincs megkötés, hogy hány tárgyat veszel fel, csak két félévente kell 30 kreditet teljesítened, de a mintatantervek általában 30 kreditet írnak elő. Ez lehet 5 vagy 30 tárgy is, attól függ mennyi kreditet ér egy tárgy. Előre meg van határozva, a szak teljesítéséhez milyen tárgyakat kell teljesíteni, azoknak mi az elő követelményük, aztán ahogy tetszik, elvégzed őket.
2016. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy alapszakos diplomához 180 kreditet kell elvégezni. Ezek nagyrészét kötelező tárgyak teszik ki, vannak kötelezően választható tárgyak, x db van belőlük és pl 20 kreditnyit kell megcsinálnod belőlük. Továbbá vannak szabad kreditek, változó hogy mennyi, itt bármilyen, a szakodhoz nem tartozó tárgyat felvehetsz. A tárgyakat a mintatanterv alapján érdemes felvenni, illetve vannak ráépülések, valamely tárgyat csak akkor vehetsz fel, ha egy másikat már sikeresen elvégeztél, ún. előfeltételét. Az órák pedig tárgytól függenek, hogy milyen hosszúak. A leggyakoribb a 1,5 órás, de lehet csak 45 perces, de akár több órás is, pl laborgyakorlat. Az órarended nagyjából te állítod össze, mármint a legtöbb gyakorlatból több időpont van és a legszimpatikusabbat veszed fel. Még sokat lehetne mesélni, de ez erősen szak és egyetemfüggő.
2016. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival kiegészíteném az előző válaszolót, hogy minden szakon van egy előtanulmányi terv, ami(jobb esetben) félévre lebontva mutatja, hogy az adott időszakban miket lehet felvenni. Érdemes megnézni az órarendeket is, most már azért fel vannak rakva az egyetemek honlapjára és meg tudod nézni, hogy milyen szakon milyen tárgyak lesznek.


Ami talán a legfontosabb szerintem, hogy ha nem akarsz sokat csúszni, akkor kövesd a tanulmányi tervet és próbálj minden vizsgát jól teljesíteni. Oda kell figyelni nagyon arra, hogy vannak tárgyak amik egymásra épülnek, és ha az egyik nem sikerül, akkor addig nem tudod felvenni a következőt sem(így szokott létrejönni a csúszás).

2016. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!