Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia és kémia...

Emelt biológia és kémia érettségire készülnék fel önállóan. Tapasztaltak helyretennék a felkészülésre igénybe vett idő mennyiségét? 1 év lenne rá összesen! Ez reális? Tanárok, orvostanhallgatók és hozzáértők érdemleges válaszát sokan várjuk, régóta.

Figyelt kérdés

2016. júl. 3. 17:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%

:D

Már sokszor le lett írva, hogy simán fel lehet rá készülni. Én egyszer futottam át a könyvet kb. 1 héttel az írásbeli előtt és simán meglett a 75 pont.


Ha hozzáveszed, hogy neked meg 1 éved van rá...akkor rohadtul mennie kéne.


Egyetemen, orvosin és más szakon is sokkal több anyagot kérnek sokkal rövidebb idő alatt.

2016. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen simán teljesíthető egy év alatt csak a szorgalmon múlik. Kémiából már most állj neki a számításoknak, mert azokat sokáig kell emésztgetni. Oldd meg az eddigi évek feladatsorait mindenképp. Én 1-2 hónappal az emeltek előtt kezdtem el a nagy ismétlést és alig lett pár hibám mindkettőben. Ennyi időnek bőven elégnek kell lennie, csak kezdj neki minél hamarabb :)
2016. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Sokszor leírták azt is hogy 2 év.:)! Meg azt is hogy több és hogy 1 tantárgy 1 év legalább. A vélemények megoszlanak.

Azt pedig kimaradt, de egyértelmű hogy 85-90% a cél!

Így vegyük figyelembe a kérdést.

2016. júl. 3. 18:30
 4/34 anonim ***** válasza:
2-es vagyok nekem 98 lett mindkettő és mint már mondtam pár hónappal előtte kezdtem igazán tanulni bár azért sokat jelent a fakt meg az előkészítő is, érdemes esetleg neked is járni valamelyik környező iskolába.
2016. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Jogilag nem engedhet be a tanár a nappalisok közé!Ez a törvényhez tartozik hogy túlkorost nem engedhetnek be a délutáni foglalkozásokra sem. Már rég nem vagyok középiskolás. Dolgozom. A nulláról kezdem, ez sem mindegy.

"Az utolsó pár hónapban kezdtél igazán tanulni"...ez jópofa de gondolom volt már hozzá alapod.

2016. júl. 3. 19:43
 6/34 anonim ***** válasza:
És azt honnan kellett volna tudnom hogy neked nulláról kell felkészülnöd vagy van alapod? Akkor azt kérdezd, hogy a semmi tudástól mennyi a felkészülés. Egyébként pedig biztosat senki sem tud neked mondani ez esetben, mert ez eléggé személy függő. Van aki már sokadjára próbálkozik, sok éve tanul és mégsem sikerül neki van, aki meg eldönti és felkészül fél év alatt intenzív tanulással, mert olyan képességű. Az idő függ a logikádtól, tanulási gyorsaságodtól, képességeidtől vagy a kémia számítások akár még a matek alapoktól is. Mi is csak annyit tudunk mondani, hogy igen van példa arra, hogy egy év alatt simán felkészül valaki, van akinek kell kettő van akinek a három se elég. Kezdj neki a tanulásnak, aztán 1-2 hónap múlva oldj meg egy középszintűt meg egy emeltet és nézd meg, hogy mennyire megy, írd le a %od és onnan már könnyebben meg tudjuk mondani, meg gondolom te is látod majd, hogy mennyi időre van még szükség.
2016. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Mivel nem írtam hogy van alapom, ezért logikusnak tűnik hogy nincsen. A szövegkörnyezetből is túlzott érdeklődés látszik ami erre ad okot. Viszont te meg nem írtad le mennyi alapod volt mielőtt elkezdtél jobban tanulni, ebből kifolyólag nekem nem is határolhatsz be semmit. Nincs is mihez viszonyítani az érdeklődőnek, itt kezdődnek a gondok. Köszönöm a választ de lehetne kissé korrektebben is. nem igaz hogy nincsenek itt olyanok akik nulláról készültek és emlékeznek az otthoni tanulásra...
2016. júl. 3. 20:53
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi lehet csak nekem tűnt akkor érthetetlennek a kérdésed =D De ahogy láttam máskor is feltetted már és erre lyukadtak ki gondoltam most itt nem mennék ebbe bele. Másrészt nem gondoltam hogy lenne értelme az én alapjaimat feszegetni, mivel mindenkinek van elvileg ugyanaz az alapja, mivel a kémia és biológia is kötelező az iskolákban, az már más kérdés ki mennyire figyelt ezeken az órákra és mennyire emlékszik rá. De ha már itt tartunk te meg gondolhattad volna abból hogy faktot meg előkészítőt említek, hogy most végeztem és tanultam az iskolában mindkét tárgyat mert kötelező volt. Értem én, hogy nulláról nehéz elindulni és nagy a feszültség, de kezdj el tanulni, mást mi se tudunk mondani, max hogy ha nem értesz valamit írj rám és majd próbálok segíteni. Most ha én azt mondom hogy elég egy év attól még ez lehet nem lesz igaz, ne azzal törődj, hogy itt most ki mit mond, mert ez nem szentírás, így hogy fogalmunk sincs a képességeidről, lehetsz a csoda fél év alatt felkészülőktől egészen a sokadszor újrapróbálkozókig bármelyik.
2016. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Én valóban nulláról kezdtem, mert nem friss érettségiző vagyok.

Nekem két év kellett a két tárgyra.

A bioszt megcsináltam már októberben, és most májusban a kémiát.

A biosz 91%, a kémia 84% lett.

Itt megtalálod, mennyi idő szükséges: [link]

Bioszra másfél, kémiára egy évet ír.

2016. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Nyugodtan belemehetsz de csak érdemileg betudod bizonyítani a szövegben rejlő hibákat. Ne másokkal gyere soha sem hanem magaddal. Mert rólad volt szó.

Az teljesen mindegy mit mondanak mások. Tudod mennyi ember olvasta ezt a kérdést. Az egy nő kivételével senki nem kötött bele. Mert mindenki tudja hogy legalább annyi hibát lehet találni a szövegmezőkbe mint abban a kiírásban, sőt.. A tiédben és az övében is volt bőven. Míg végül a veszekedés folyamán elkezdett áskálódni a tulajdonságokban , mert nem volt más kiút számára, befürdött a feltűnősködéssel. A szövegben én is látom a hibát de legalább ennyit minden hosszabb írásban. A téma nem erről szól! A lány észrevette az írás alapján hogy pár napja velem vitatkozott egy másik fórumon, ezért próbált szemétkedni most. Amit te írogatsz az már az egysíkú nárcizmus. nem látsz túl önmagadon. Tévedésbe vagy ha azt hiszed mindenki egyforma alappal indul. Közel sem. Akik szakmunkásképzőbe végeznek és csak az első két évben tanultak fizikát ahol csak írogatták a jegyeket a naplóba de semmit nem tanítottak egy két dolgon kívül? Aztán utána sem a kétéves érettségiben? csak egy példa. Aki pedig felnőttkorába a gimnázium elvégzése után közel egy évtizeddel kezdene el tanulni? Aki szinte még középiskolában egyáltalán nem tanult kémiát? mert vannak oylanok. Tehát el vagy tévedve. Azt kell firtatni hogy neked milyen alapjaid vannak és miylen viszonítási alapod. mert neked hozzászólónak szól a kérdés akinek elvileg van tapasztalata, amit ha megoszt ahhoz tud viszonyítani a kérdező. Mi emberek nem vagyunk egyformák , ébresztő! Nem minden középiskola azonos. Egyébként köszönöm a segítségedet. De azt még jobban megköszönném ha nem a hülyeséget firtatnánk, hanem a témánál maradnánk. A kérdésem frusztráló mert nem egyszerű hanem az akadékoskodásra, rámenőségre utal. Ez nem szolgálja komoly nyelvtani hibák alapját és a kötöszködést meg főleg nem. Mert arra szintre közel sem süllyedt a kérdés. Az előző kérdésben a De még meddig-et nem tudta a hölgy megemészteni, azért kinlódott..

2016. júl. 5. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!