Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szak éri meg egyetemen...

Kimevelin kérdése:

Milyen szak éri meg egyetemen vagy fősulin, ha humán beállítottságú vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. osztályos vagyok. Sajnos egyre inkább látom, hogy sokkal jobban meri azoknak az embereknek az egyetem akik reál beállítottságúak. (Legalább is Magyaror. tuti!) Olyan szakot szeretnék találni ami érdekel, de nem minimálbért kapok majd diplomával a kezemben...


Nagyon szeretem az irodalmat és a francia nyelvet. (Akár külföldi szakok is érdekelnek.)


Bár humán beállítottságú vagyok az informatika egy része is érdekel picit: pl Photoshop, Indesign stb használata. Design készítés stb.


Szerintetek mi az a szak ami megéri, ha valaki nem egy zseni matekból? :D

Köszönöm előre is a válaszokat!


2016. szept. 1. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
IT multinknál jól érvényesülnek két nyelvet (angol, német) profin beszélő nyelvszakon (felsőfokú alapképzést) végzett csajok. Jellemzően helpdesken kezdik, de 1-2 év után a jobb fellépésűek már key account managerek, vagy team leaderek lesznek.
2016. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

a humán beállítottság és az általános lustaság nagyon nem ugyan az

a gimis matekot egy humán beállítottságúnak is teljesítenie kellene egy legalább 4-es szinten, úgy hogy közben kiemelkedő humán teljesítményt nyújt


én gépészmérnöknek mentem és anno 5ösre érettségiztem német nyelvből magyar nyelvből és történelemből is és volt egy középfokú nyelvvizsgám

ezzel nekem belépőm lett volna gyakorlatilag az összes humánszakra egy jó 400 ponttal


csak az a baj, hogy a humán teljesítmény nem itt kezdődik :D, hanem két-három nyelv felsőfokon, versenyeken való eredményes szereplés

a művészet megint olyan, hogy akik "művészi beállítottságúak" azok a te korodban már képzőművészeti versenyeken szerepelnek

2016. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én is inkább a nyelvi, humán tárgyakat szerettem. Matekból is ötösre érettségiztem. Aztán nem tudtam, hova menjek. Nyelvi szak jó lett volna, de nem akartam tanár lenni vagy munkanélküli. Aztán elmentem egy gazdasági szakra, ami nem mondom, hogy tudatlanul nem érdekelt, de csak szenvedek itt, nem azért, mert nem tanulok, hanem nem érdekel az egész.

Mégegyszer már arra mennék, amit szívesen tanulok.

2016. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
a gazdasági szakokra nem is beállítottság kell, hanem monotóniatűrés
2016. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Annyira strébernek tűnsz, hogy csak na. Nem elég két felsőfokú, mindjárt öt kell

Nem elég, hogy kitűnő vagy, járj versenyekre is

Ez kész!

2016. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértünk, hogy monoton, unalmas, siralmas az egész számviteli része

A matekot, bár voltak vele problémáim, de szívesebben tanultam

2016. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

nem kell nehogy azt hidd :)


csak megsúgtam, hogy mit is jelent a humán teljesítmény, milyen kaliberű emberekkel kell majd versenyezned akkor, hogyha te a gimis matektól megrettenve humán beállítottságba menekülsz


persze lehetsz tanár is, meg munkanélküli, mint ahogy a "humán beállítottságú" emberek többsége teszi

2016. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy írták nem mindegy, hogy hülyének állítod be magad vagy tényleg problémáid vannak matekból. Ha a utóbbi akkor kapsz róla papírt, ha az előbbi (ahogy az átlag emberek nagy része) akkor a gond az, hogy életedben nem foglalkoztál 2 óránál többet matekkal. Gimnáziumi matek teljes mértékben tanulható és egy középszintű érettségit kellő felkészüléssel gond nélkül meglehet írni még 80+ %-ra is.


Egy gazdasági szakhoz nem kell matekzseninek lenned. Bármelyik gazdasági diplomával és 2 felsőfokú nyelvtudással nem lesz gondod a munkaerőpiacon.


Én sem reál, sem humán beállítottságú nem voltam (bár feleslegesnek is tartom az emberek efféle beskatulyázását) mégis kellő szorgalommal gimnázium végére érezhetően javultak mind két irányú készségeim.


Februárban államvizsgázom gazdálkodás és menedzsment szakon, júliusban szereztem meg a felsőfokú nyelvvizsgám angolból, ezen kívül van egy spanyol B2-es, amiből jövőre szeretnék szintén C1-est.


Átlagon felüli matektudás talán IT szakokra, egyes közgazdasági szakokra (pl. gazdaságelemző, alkalmazott köz.), műszaki mérnöki szakokra kell.

Rengeteg lehetőségtől vágják el magukat sokan pusztán, azért, mert könnyebb azt állítani, hogy "hülye vagyok" matekból mint leülni és gyakorolni.


Egyrészt ajánlom, hogy hagyj fel saját magad beskatulyázásával, mert elég hülyén hangzik, hogy:


"Bár humán beállítottságú vagyok az informatika egy része is érdekel pici.."


Mi van? Miért ne érdekelhetne valakit egyszerre Tolsztoj munkássága és a java programozás? Van valamilyen törvény ami ezt megakadályozza?


Már most olyan emberekre van szüksége a munkaerőpiacnak akik sokrétű érdeklődéssel rendelkeznek, rugalmasak.

2016. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

"műszaki mérnöki szakokra kell. "


dehogy kell...

a gyakorlatok anyagát megtanulod (ami heti egy alkalom) és azzal már nem is a kettesért versenyzel


az szokott a probléma lenni, hogy hozzászoktunk a középsulis utolsó napos tűzoltáshoz meg a józan paraszti ésszel is megoldható feladatokhoz, ami semmilyen felsőoktatási szakon nem működik


nálunk úgy volt a matek, hogy 10+1 heti programban (az évfolyamzárhelyiig) gyűjthető volt minden órán 2 pont és az egyik még dupla is volt ~25 pontot lehetett gyakorlatilag ingyen kapni

tudod mennyi volt az átlag? 5-6 pont

a zárthelyi 25 pontos, és ebből az 1/3 előre megadott elméleti kérdés, és a többi is jó előre tudható beugrós számpélda volt

az előző évek zárhelyijéből ordít, hogy lesz egy e-hez tartó sorozat egy deriválás meg egy jobb/baloldali határérték meg esetleg egy komplex számos feladat


és integrálszámítás csak a vizsgán volt, azok se nehezek, valamint ajándék lineáris algebra feladatok gauss eliminációval determináns számítással


összefoglalva, egyáltalán nem nehéz a mérnöki matek, hogyha az ember nem IQból zsenialitásból akarja megcsinálni, hanem azt csinálja amit a tanárok mondanak

2016. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Én közgázt végeztem, de sok választhatóm volt mérnökökkel, és halálra untam magam. Ők azt mondták ezek még a jobbak. Nekem az tűnt kicsit monotonnak.


De elöttem szólónak nagyon igaza van. A matek egyetemen azért nehéz, mert sok embernek nagy ugrás a gimis matekhoz képest. Valójában ha a gyakorlatokon megoldott feladat típusokat meg tudod csinálni, és eleget csináltál belölük, akkor már nem lehet baj. Ha nem akarsz minimálbért keresni, de annyira megfeszíteni sem magad, akkor valamilyen számtech. OKJ-t javasolnék. Egyszerűbb, mint az egyetem és jól is fizetik, valamint kereslet is van rá, nem is kicsi.

2016. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!