Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szak éri meg egyetemen...

Kimevelin kérdése:

Milyen szak éri meg egyetemen vagy fősulin, ha humán beállítottságú vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11. osztályos vagyok. Sajnos egyre inkább látom, hogy sokkal jobban meri azoknak az embereknek az egyetem akik reál beállítottságúak. (Legalább is Magyaror. tuti!) Olyan szakot szeretnék találni ami érdekel, de nem minimálbért kapok majd diplomával a kezemben...


Nagyon szeretem az irodalmat és a francia nyelvet. (Akár külföldi szakok is érdekelnek.)


Bár humán beállítottságú vagyok az informatika egy része is érdekel picit: pl Photoshop, Indesign stb használata. Design készítés stb.


Szerintetek mi az a szak ami megéri, ha valaki nem egy zseni matekból? :D

Köszönöm előre is a válaszokat!


2016. szept. 1. 13:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Habár régi a kérdés de annyira bírom az olyanokat akik azt állítják "a gimnáziumi matekot meglehet írni 4-esre még ha nem is vagy nagy matekos".

Általában az ilyeneket azok szokták mondani akiknek elég az órán odafigyelni és 4-eseketk írnak folyamatosan.

Viszont vannak olyan emberek akik habár nem diszkalkuliások viszont iszonyatos nehézséget okoz nekik a matek (magántanárok rengetek plusz óra) mégis nem lesznek közepesnél jobb eredményük sosem.

Az ilyen képességű embereknek (mint pl nekem) elég rosszul esik amikor valaki ilyet szól hogy "józan paraszti ésszel meglehet írni az érettségit 80%-ra".



Kíváncsi vagyok a kérdező hova ment tovább tanulni végül.

2019. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Én ugyanúgy csodálkozom azon aki nem tud irodalomból vagy történelemből jó jegyet szerezni. Irodalomból volt, hogy fel sem készültem mert elfelejtettem, hogy írunk, csak amíg nem jött a tanár egyszer gyorsan át tudtam futni az anyagot és ötöst írtam. Ugyanez a történelem, egész gimiben csak ötosom volt belőle úgy, hogy alig tanultam. Matekból is jó voltam de 10szer annyit kellett vele foglalkoznom és voltak olyan dolgok amiket el kellett engednem mint a kombinatorika valószínűség számítás mert egésznap csak a feladat megoldásokat néztem meg próbáltam megoldani de egésznap semmit nem jutottam előre. Amit sikerül is megtanulnom azt el is felejtem hamar és utána megint ugyanannyi idő újra megtanulni, mintha nulláról kezdeném.
2019. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!