Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes így phd-re mennem?

Érdemes így phd-re mennem?

Figyelt kérdés
Elég sokat vívódom mostanában. Nagyon érdekel, amit tanulok, és szívesen foglalkoznék vele komolyabban. Viszont nincs igazából témám, nem tudom, milyen témát vinnék doktorira. És ha egy tanár ajánl is egyet, utána ismét kéne hogy legyen mindenféle újabb ötletem, nem? Amivel az ember utána foglalkozik. Most mesterszakos vagyok, de túl sok az ötletem. Végeztem olyan képzést, ami szakmához való, és megtetszett egy másik mesterszak, illetve egy szakirányú továbbképzés, ami inkább pénzkeresés miatt lenne jó. De most egyszerre a kettőt nem tudom csinálni. Nagyon tetszik a téma, amit tanulok, de nincs saját kérdésem. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok megfelelő phd-re?
2016. szept. 3. 20:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint túl sok az ötletem a különböző dolgokkal kapcsolatban, hogy hogyan tovább, de témaötletem nincs.
2016. szept. 3. 20:55
 2/4 A kérdező kommentje:
"megtetszett egy másik mesterszak, illetve egy szakirányú továbbképzés" - ez egy dolog, az illetve itt vagyis értelemben van
2016. szept. 3. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy érdemes-e PhD képzésre jelentkezni nagyban függ attól, hogy mit vársz tőle, vagyis mit szeretnél kezdeni vele? Csak "úgy" önmagába véve meglátásom szerint nem sok értelme van, viszont amennyiben a felsőoktatásban szeretnél maradni (oktatóként és kutatóként egyaránt), akkor kötelező elem. Tehát aszerint dönts, hogy mi a célod vele és ha ez megvan, akkor elkezdheted szűkíteni azt a területet, ami Téged a leginkább érdekel.
2016. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekel a téma, de tanítani nem biztos, hogy szeretnék. Azt lehet, hogy csak muszájból tenném, kutatni viszont szívesen kutatnék.
2016. szept. 4. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!