Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdemes természettudományos...

Érdemes természettudományos pályára mennem?

Figyelt kérdés
nagyon érdekel a kémia viszont nézegettem híreket meg videókat és olyan sok tehetséges embert láttam akik már középiskolában mindenféle versenyt nyertek ,meg akik már gimnazista korukban őssejtekből ereket tenyésztettek és szerintem ilyen emberekkel én nem tudnám felvenni a versenyt sem az egyetemen sem a tudományos életben

2016. máj. 28. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
erről nekem két dolog jut eszembe. Egyik, hogy ilyen zsenitojásból nagyon kevés van, az iparnak ennél sokkal több szakemberre van szüksége. Másik meg, hogy ezek az emberek általában nem is az iparban helyezkednek el később. Az egyetem elvégzése után ledoktorálnak, és vagy ottmaradnak az egyetemen oktatni/kutatni, vagy külföldre mennek, vagy kutatónak állnak. Egy átlagember nem ezeken a területeken mozog, hanem az iparban helyezkedik el, laborokban dolgozik, technológus lesz belőle stb. Szóval ha csak ez az aggályod, ettől ne tarts szerintem.
2016. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel tudod venni, simán. Csak baromi nehéz (épp a fizkém szigóra tanulok, ez rettenet :()
2016. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szerintem érdemes.

A csoporttàrsaim között kb. 1-2 ilyen ember volt. Ők tényleg zsenik. :D ( maradtak is kutatni )

Ettől függetlenül a munkàmat én is eltudom làtni. Amúgy is az egyetemen tanult dolgok kis %-àt hasznosítom.( vegyész vagyok) Ne izgulj, a zsenikkel nem fogod tudni felvenni a tempót. De ez ne zavarjon. :)

2016. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat és sok sikert a fizkém szigorlathoz Tivald
2016. máj. 29. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!