Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne fizika szakra...

Érdemes lenne fizika szakra vagy más természettudományos területre mennem? Mik a tapasztalataitok az egyetemi oktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek az elméleti fizikai dolgok, a különböző kutatások kicsi korom óta. Ellenben a tanulmányaim alatt nem túl nagy hangsúlyt fektettem rá. Így inkább négyes vagyok, de régebben becsúszott a hármas is. Nagyon tanárfüggő vagyok. Ha ráfeküdnék, szerintem sokkal-sokkal jobb is lehetnék. Érdemes?

17/l



2012. jún. 24. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, még van egy éved a pályaválasztásig.

Ha tényleg érdekel a fizika, akkor feküdj rá és csinálj jövőre minimum egy ötöst! Emelt szintű érettségi sem árt ( szinte kötelező), de persze indítanak az egyetemen felzárkóztató órákat. De azért nem rossz, ha egyből érted az anyagot.

Ha emelt szintű tudás nélkül mész fizika szakra, akkor alaposan fel kell kötnöd a gatyádat. Úgy szerintem biztos, hogy csúszni fogsz legalább 2 félévet a Bsc diplomával. De van olyan ismerősöm is, akit emelt szintű matek-fizika érettségivel meghúztak szinte mindenből, első félévben. Szóval ha tényleg érdekel, akkor már most kezdj el rá készülni, és vedd figyelembe, hogy egyetemen is nagyon kell majd tanulnod. Nagyon nehéz lesz. Persze, lehet, hogy egy közép érettségi tudással sem fogsz megbukni egy tárgyból sem, de akkor be fogsz szarni a sok tanulástól.

2012. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval most nem el akartam venni a kedvedet, hanem azt akartam mondani, hogy ha van benned elég kitartás, akkor valószínűleg meg fogod tudni csinálni, még ha egy kicsit csúszol is vele.

Van ismerősöm, aki matek szakra jött, kb ilyen szintű tudással, mint a leírás alapján neked van. Sokat tanul és bukdácsol néhány tárgyból, de csinálja.

2012. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én 97%-os matek és 96%-os fizika (mindkettő emelt) érettségivel jöttem fizika szakra, de ettől függetlenül nehéz volt, az első néhány félév meg különösen (szóval ennek ellenére viszonylag hülye voltam).


Akkor gyere fizikusnak ha megfelelően felkészült vagy (főleg matekból) és eléggé érdekel ahhoz, hogy az időd nagy részében ezzel foglalkozz.

2012. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az egyetemen mennyit bukdácsolsz, azt a legkevésbé befolyásolja a középiskolai felkészültséged.


Úgyis akkora az ugrás, hogy azok a kis eltérések nem számítanak.

Attól függ mennyire vagy kitartó és milyenek a képességeid.

2012. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 82% os válaszolóval. Vagy fizikából, vagy matekból mindenképp csinálj egy emelt szintű érettségit, 90% fölé persze.

Amit nem értesz, ismételj mindíg. Gyakorolj sokat, feladatmegoldásokat. Matematikából vedd át a deriválás és integrálás alapjait!

2012. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Az első 4 választ nem egy ember írta. :D

De kiv. vagyok, melyik 82%-os válaszolóval értesz egyet.

2012. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én most fejeztem be a BME TTK fizika első évét. Én sem voltam végig 5ös fizikából középiskolában. Igazából a kérdés, hogy a matek mennyire jól megy, emberek nagy része itt amiatt bukik. Egyetemi oktatás itt a BMEn nagyon jó, szerintem egyetemi szinten mi kapjuk a legjobb tanárokat. 66an kezdtünk a szakon, tehát elég családias (most 30an maradtunk, akik mindent fel tudtunk venni). Ezért én sohasem éreztem az egyetemi tömegtermelés érzést. Tény, hogy nehéz, de cserébe néha nagyon érdekes dolgokat tanulunk, utolsó vizsgára szinte öröm volt felkészülni. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod, ha igazán akarod. Tanulj meg deriválni integrálni, kb ez a legfontosabb. Ja és lányként imádnának a fizika szakon.
2012. jún. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor menni fog és érdemes.

Nézd meg egy fizika szak tantervi hálóját, az első éves tárgyakat különösen, könyvtárban keresd meg az ott ajánlott irodalmakat és lapozz beléjük, hogy mégis mire lehet számítani, milyen egy egyetemi fizika/matematika tankönyv.

2012. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok minden válaszért!:) És esetleg tudnátok valamit mondani a külföldi elhelyezkedésről?
2012. jún. 25. 19:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
El lehet helyezkedni külföldön is, meglehetősen jól. Viszont akkor kell tudnod a szakmai nyelvet is.
2012. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!