Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem utol magamat?

Hogyan érjem utol magamat?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok és most ismerkedem az egyetemi élettel. 4 éves szakközépben 2 évig kitűnő, 2 évig pedig színkitűnő tanulmányi eredményem volt.


Ahogy haladunk az egyetemi anyaggal már csak azt látom, hogy száz meg száz oldalnyi feladatot kellene megoldani gyakorlásképp és még 2x ennyit kell megtanulni. Hogyan lehet mindezt behozni ennyi idő alatt? Nekem a napi 3-4 óra tanulás pluszban nem elég, hétvégén meg vagy egy tárggyal foglalkozom, amit sikerült visszahoznom, vagy semmivel, mert befásulok a sok tanulásba.


Ti hogyan értétek utol magatokat? Közelednek a ZH-k, és azt sem tudom hol kezdjem a tanulást, a vizsgaidőszakra nem is merek gondolni.


Előre is köszi a segítséget!


2016. okt. 2. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Priorizálj!

Itt nem kell már mindent tudni, hanem átlátni kell. Aztán ha érted mélyíted a tudást egy szinttel, van mihez kötni ha már átlátod az anyagot.

2016. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt követem, mint az első írta. Mérlegelek, hogy mi a fontos számomra, és mi nem.

Van a matek amit ha nem csinálok meg akkor csúszok. Ezért abba fektetem minden energiám. Nem nagyon érdekel ha megbuknék pl. filozófiából, hiszen felveszem majd jövőre is, és annyi. Matekra meg épülnek a többi tantárgyak..


Utolérni pedig akkor kell magad ha alapból alacsonyabb szintről indultál.

(Annyit hozzátennék, hogy a kitűnő az magába foglalja a színtiszta ötöst is. Nincs különbség a kettő között: :D)

2016. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!