Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy mindig...

Ben Joyce kérdése:

Hogy érjem el, hogy mindig kihúzzam magamat? Az a megoldás, hogy párrna nélkül háton aludjak, az egészséges/hasznos vagy nem?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert szerintem egy fiúnál sokat tud jelenteni, mindenképp férfias kiállást ad. Nem is nagyon görnyedek, de mégis csak jobb lenne kihúzva. Ha kihúzom magamat, az nem fáj, csak elfelejtem 1-2 perc múlva, és visszaáll a testtartásom. Valamiyen módszert tud valaki ajánlani? A hátamat napi szinten egyébként erősítem, csak ha valakinek van ötlete, ami konkrétan a kihúzásra jó.

2015. jún. 1. 00:09
 1/6 anonim válasza:
100%

Sodrófát, vagy hasonlót a két könyökhajlatoddal fogd a hátadhoz, hogy vízszintesen odafeszíted , kihúzod magad és úgy sétálgass otthon 10-15 perceket, vagy mikor csak időd engedi.

A Papám szokta mindig mondogatni, hogy neki ezt kellett csinálnia. 72 éves és olyan egyenes a háta, hogy bárki megirigyelhetné.

A párna nem számít, kb. 7 db párnát használ alváshoz, 2 nagyot, plusz egy rakás kicsit :)

2015. jún. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is sajnos ez a gond én orvosnál is voltam vele ő egy "emlékeztető hevedert" ajánlott amit meg is vettem

[link]

2015. jún. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell erősíteni a hátizmokat, stb. Tehát ennek érdekében valami gyakorlatokat kell csinálnod.
2015. jún. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 válaszoló: és az segített?
2015. jún. 1. 07:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne használj semmiféle segédeszközt, amíg nincs semmi bajod. Inkább keresd a természetes módszereket. Ha edzel akkor ezeket a gyakorlatokat be tudod illeszteni az edzésedbe:

[link]


Nem tudom, anyagilag hogy állsz, néhány Alexander óra jó lenne, hogy megértsd: nem kihúzni kell magadat, mert az feszüléseket okoz az izmaidban.

Esetleg Feldenkrais.


Ezen kívül úszás, sportmasszázs, denevérpad, csontkovács.


És még ezt a videót ajánlom: https://www.youtube.com/watch?v=ihrmSWLp_vw

2015. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok igen segített de közben gyógytornákat is csináltam, erősítettem a hátam mára már elég szépen alakul
2015. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!