Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A közgazdász jó pálya manapság...

A közgazdász jó pálya manapság? Mennyit keres egy mérnök-közgazdász?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Most akkor kozgazdasz, vagy mernok-kozgazdasz?


Amugy meg annyit keres amennyit ki tud alkudni maganak.

2016. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen szakos közgazdász :) PSz-szel, NG-vel jobban lehet keresni, mint pl. turizmusos közgazdász diplomával. Amúgy relatív jó pálya, de tényleg sokat befolyásol melyik szakon végzett, teljesen más munkát végez egy HR-es, más az elhelyezkedési esélye mint egy alkalmazott közgazdásznak, ezért másabb is a fizu stb. De alapjában nem minimálbéres munka, de ezen felül eléggé megoszlik ki mennyit keres. KKV-nál dolgozik, multinál, fővárosban vagy vidéken, milyen területen, hány emberért felel, milyenek a feljebb jutási lehetőségek stb. Pályakezdőként még viszonylag hasonló, de pár év szakmai tapasztalattal már elég változó fizukat kapnak (ez függ attól milyen szakos közgazdász, de attól is mennyire képes az ember megragadni a ehetőségeket, mennyre fejleszti magát stb.). De összességében amúgy jó pálya :)


A mérnök közgazdász alatt a műszaki menedzsert érted amúgy? Mert az nekem se világos. Vagy külön akarsz mérnöki és közgazdász diplomát is szerezni?

2016. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tartósítóipari mérnök leszek nemsokára, de nem érdekel igazán. Ezért gondolkodtam valami másban. Van mérnök-közgazdász nevű képzés a SZIE-n vagy BME-n, nem emlékszem pontosan, és ahhoz jó lenne ez az alap papír. Csak nem tudom megéri-e ilyen irányba menni vagy sem.
2016. nov. 18. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!