Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Addiktológia jó választás?

Addiktológia jó választás?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és már foglalkoznunk kell a továbbtanulással. Mindig is érdekeltek az ilyen kicsit tabu témák, drogok, alkohol etc.. A kérdésem az, hogy mi kell hozzá, hogy bejussak egy ilyen tárggyal foglalkozó egyetemre? Miből kell kiemelkedően tanulnom? Megbecsülik ezeket a munkákat? Gondolok itt a fizetésre legfőképpen. Válaszokat köszönöm. (Ha rossz témába soroltam be elnézést)

#továbbtanulás #Addikológia
2016. nov. 21. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Az addiktológus szakorvos. Tehát orvosi egyetem (6 év), pszichiátriai (5 év), majd utána szakosodhatsz addiktológusnak, ami még talán 2 év.
2016. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pszichiátria szakképzés*
2016. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha addiktológián szeretnél dolgozni, akkor lehetsz szakgondozó (egészségügyi főiskola, vagy érettségi utáni szakképzés kell hozzá), pszichológusi képzés a tudományegyetemeken van (pl. ELTE), utána klinikai/addiktológiai pszichológusi szakképzés, vagy lehetsz addiktológus, akkor az orvosi egyetemet kell elvégezned, majd szintén szakosodni kell (pszichiátria, addiktológia). De dolgozhatsz addiktológián szociális munkásként is, szocioterapeuta, ergoterapeutaként, stb.

De például ezen az oldalon is nézelődhetsz: [link]


Fizetés a közalkalmazotti bértábla szerint. Háááát... Meggazdagodni nem lehet belőle.

2016. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!