Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy veszitek rá magatokat...

Ti hogy veszitek rá magatokat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni, de még azt sem tudom, hogy hova menjek tovább.

Lusta vagyok a tanuláshoz is. Mikor hazaérek, olyan fáradt vagyok, hogy már nincs kedvem tanulni. Vannak olyan tantárgyak, amik ezzel a nulla tanulással is jól mennek, ilyen a 2 idegennyelv (német, angol). Talán mondhatnám a kémiás számolásokat is, de az elméletet ott is meg kellene tanulni. Irodalomból megjegyzem órán a dolgokat, abból is mindig 5 voltam, de a versek elemzése nem mindig megy könnyen. A matematika is tipikusan az a dolog, amelynél egyes részeket nagyon mennek (pl. logaritmus, kombinatorika, valoszinusegszamitas, szamtan/mertani sorozatok, kamatos kamatszamitas), de pl. a geometrias reszben olyan feladatok vannak, hogy elolvasom es bele sem tudok kezdeni a feladat megoldasaba.

A tortenelmet ugy utalom, ahogy van. Egyszeruen egy evszam nem megy a fejembe. Ha meg le is ulok este nagy nehezen, hogy atbogarasszam az anyagot, masik napra mar a cimere sem emlekszem. Tragedia, amit a torivel muvelek. Egyszeruen nem erdekel, es az sem kenyszerit ra a tanulasra, hogy a nyakamon az erettsegi.

A biológia még egy olyan tantargy, amibol nagyjabol emlekszem a dolgokra, de pl. ilyen biologiai oxidacio, meg fotoszintezis, DNS/ RNS/ feherjeszintezis, ha megölnek akkor sem tudnak megjegyezni. De a szervrendszerekböl meg szinte mindenre emlekszem vagy az etologia is ilyen. Mondhatnam a növenytant is, de azt eröszakosan toltamna fejembe, mert anno 10-ben azert kaptam evvegi 5-öst, mert növenytannal javitottam.

Az is jellemzö ram, ha megijedek, akkor tudok tanulni.

11. evvegen pl. csak 2 db 4-esem volt, a matematika es a rajz, a többi minden 5.

Abban remenykedem, hogy legalabb majd erettsegi elött is bepanikolok es nagy erövel elkezdek tanulni, csak nehogy kesö legyen.

Es iszonyatos buntudat gyötör miatta, hogy ilyen lusta vagyok és nem tanulok semmit, tisztában vagyok vele, hogy a saját jövömet rontom el, de egyszerüen nem tudom ravenni magamat a tanulasra.

Van valaki hasonlo helyzetben vagy tudtok adni valami tanacsot/ praktikat, ami nektek bejött?

(Bocsi az ekezetekert, tul lusta vagyok hozza, hogy mobilrol normalisan irjak 😂)


2016. nov. 22. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Tiszta hülye vagy. Egy éve már eldönthetted volna, hogy hova akarsz továbbmenni, és akkor a tantárgyak 70%-át nagyívben letojhatnád, mert a pontszámításban alig számít valamit hogy hanyas vagy belőle, vagy hogy hanyas érettségid lesz belőle.
2016. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En tavaly erettsegiztem. Egesz evben azt mondogattam majd tanulni fogok:D de az lett belole hogy szobeli elott 1 hettel kezdtem el tanulni. Na most en azert orara mindig tanultam szoval jol sikerult minden (80 % , kiveve a matek mert ott nagyon elcsesztem. Na de en tudtam hogy utana kihagyok egy evet es csak biosz kemiazok mert suli mellet nem lettem volna kepes lerakni ezt a kettot. Mivel 85 %felett kell hofz legyenek nem lett volna erom:D de most ugy veszem ra magam a tanulasra hogt reggel felkelek kajalok utana tanulas es mindig azt mondogatom hogy ha vegzek milyen jo lesz este befekudni az agyba azt jatszani a tvn:Ddd xd meg azt hogy 28 ezer egy emelt ha mar ennyit kifizetunk nem cseszhetem el , a 3. Dolog meg hogy arra gondolok ennyit igazan meg5tehetek. A jovomert hogy azt csinaljak amit szeretek. Nos ha nem tudod mi szeretnel lenni akkor azt mondom rakj le egy emelt angol emelt nemetet. Kapsz nyelvvizsgat ha jo vagy. Utana a kovetkezo even meg rahajtasz arra amit szeretnel igazan es ujraerettsegizel meg melozol valamit. Amugy az erettsegi konnyu pl a magyar egy gyerekjatek volt . de az emelt szintek azok mar nehezek :D mar most felek es meg hol van majus:Ddd
2016. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért utolsó, én erre nem bíztatnám a kérdezőt. Én most ebben a helyzetben vagyok, 3 ponttal csúsztam le egy nagyon népszerű szakról, és undorító ez a helyzet. Dolgozom főállásban, szabadidőben meg tanulok, ha valamit csinálok kikapcsolódásként akkor szarul érzem magam, mert tanulhatnék helyette. Nem tudom, te hogy tudsz ezzel oké lenni, szerintem kiábrándító 19 évesen ezt csinálni, pont nem itt kéne tartanunk.
2016. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ohh, nekem borzalmas volt, mert magyar-töri tagozatra jártam, közben meg az orvosira készültem, és ötven tanórám volt egy héten, akkor még azt, hogy ezek közül sok különböző helyszíneken volt és nem közvetlenül egymás után, nem is említem. Szó mi szó, rettenetesen készen voltam már érettségire, a közepek még mentek (kb 88 lett az átlagom belőlük, a leggyengébb a 84 százalékos matek közepem lett), de aztán az emeltekre már szabályosan pánikolva mentem, és annak rendje és módja szerint elrontottam. Most lyukaséven vagyok, és van egy októberi bioszom, amivel nagyon boldog leszek, ha nem rontja le a szóbelim, és akkor a kémiámon is csak minimálisan kell javítanom, és meglesz, de akkor is borzalmas érzés a lyukasév. Egyrészt rossz, mert úgy érzed, hogy mindent jól csináltál, és mégse volt elég, iszonyú butának érzed magadat, magányos vagy, mert egy dolog, hogy találkozol a barátaiddal, és ők is inkább téged akarnak látni, mint a szaktársaidat, de azt látod, hogy nekik megy az életük, te meg toporogsz egy helyben. Arról nem is beszélve, hogy ott lebeg a fejed fölött, hogy ha másodszorra is elrontod, akkor nem biztos, hogy adnod kellene magadnak még egy esélyt. És dolgoztam is, de ez nem segít rajta, mert nehéz normális munkát találni úgy, hogy csak egy érettségid van, úgyhogy nyáron három hónapot gyorséttermeztem, és azóta inkább a tanulásra koncentrálok.


Jó, hát ez nem elrettentés akart lenni, mert lehet, tényleg több értelme lett volna lyukasévezni, és akkor biosz-kémia emeltezni, bár őszintén szólva örülök, hogy nem akkor kerülök először ilyen vizsgaszituációba, amikor már kihagytam egy évet. Szóval, valamilyen szinten egyetértek az utolsóval és az utolsó előttivel is, bármikor gap yearelhetsz egyet, de ne ez legyen az életed álma, mert sokszor nem vattacukor fagyival, hanem egy őszintén depresszív és szívrohasztó élmény, ami esetenként pihentető is.


Egyébként szerintem érdemes kiválasztanod egy szakot, amit tényleg szeretnél (mert ha ennyi dolog érdekel, nem hiszem, hogy semmit ne tanulnál szívesen, maximum még nem realizáltad magadban teljesen, vagy nem vetetted bele magadat eléggé a keresésbe), az meg fogja hozni a kedvedet, a biológiai oxidáció meg a fotoszintézis (én utálom a fotoszintézist, pedig eléggé analóg a biológiai oxidációval, amit meg szeretek :D) csak olyan dolgok, hogy alá kell húzni a lényeget és sokszor megpróbálni nagyon logikusan felfűzni magadnak az eseményeket. Az egész olyan, mintha egy gépét néznél mozgás közben, és elsőre ijesztő a sok információ, de megvannak az elemek, amiket figyelemmel tudsz követni (pl b. oxidációnál érdemes a NAD+ útjára koncentrálni, a fehérjeszintézis meg teljesen egy szálon fut), szóval nem olyan zanza, és érettségi előtt egyszer a fejedbe zúzod, és tudni fogod.


Egyébként én is be vagyok oltva töri ellen, de valahogyan 85 lett az érettségim, jórészt a tanár jóindulatából, de ez beszédes. Nagy jóindulattal szokták javítani a középszinteket, és nem azt mondom, hogy ne tanulj, de ha látszik, hogy készültél, nem fognak szívózni a dolgozatodon.


Meg majdnem mindenkit halálra furdal a lelkiismerete, hogy miért nem tanul, de hát ez egy ilyen dolog. Próbáld kézben tartani a dolgokat, finoman megalapozni, és a végén valószínűleg amúgy is jön majd egy rohamos tanulás, amikor minden a fejedbe megy, és ami fölösleges, azonnal ki is ürül, de ezért meg kell dolgozni előre, mert aki lustult végig, nem kapja meg az energy boostot a végére. Tulajdonképpen ez az érettségi előkészülés lényege. :D Remélem, motiváló tudtam lenni.


(ja, meg egyébként ha már a vége felé vagy, és még mindig nem vagy biztos a szakban, ahova menni akarsz, akkor lehet, hogy tényleg érdemes kihagyni egy évet pihenni meg átgondolni az életet)

2016. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítségét :) jól esik, hogy vannak emberek, akik ismeretlenülnis segítenek.

Megpróbálok keresni valami célt, ami motiválhat!

2016. nov. 23. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnalom, hogy te is itt kotottel ki, ugyanigy erzek. En mar ott tartok, hogy csak tomennyel vagy altatoval birok elaludni, es egyre rosszabb az egesz.
2016. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én elviselem azért, főleg úgy, hogy egyből meglett az eredménye annak, hogy egyszerűen kiegyensúlyozottan mentem oda, és volt időm kipihenni magamat, úgyhogy lekopogom, de biztosabb vagyok benne, hogy sikerülni fog, mint abban, hogy nem (plusz egyetemre mindenképpen megyek, mert idén is felvettek volna gyógyszerészetre), de néha tényleg nehéz, meg nem vagyok egy szociális pillangó, de egyszerűen beleőrül az ember a magányba meg, hogy semerre nem megy az élete. Na mindegy, kitartást neked, és remélem, hogy minden sikerülni fog neked ebben az évben, és ugyanezt a Kérdezőnek is, csak hogy ne legyek teljesen offtopic (na meg egyébként is). :)
2016. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!