Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben vagy tudna pár tanácsot adni? (20/L)

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem el az egyetemet, olyan szakot választottam, amiről azt hittem gimiben, hogy érdekelni fog. Na de tévedtem... utálom az egészet, nem is érdekel, ráadásul csúszok is. A nyáron gondolkodtam rajta, hogy otthagyom, vagy mimimum passzíváltatok, de a baráti kör és a család lebeszélt, mert hogy "simám végigcsinálod és lesz egy diplomád". Elhittem nekik, gondoltam csak meglesz, szakirányt is választottam.

Csakhogy már masszív 1 hónapja érzem, hogy nem ide való vagyok, mintha csak toporognék, és nem haladnék sehova. Tanulni egyszerűen nem tudok, konkrétan nem érdekel, a fehér fal is érdekesebb...

A probléma, hogy nem tudom, mit csinálhatnék helyette, gimiben ugyan mindenből jó voltam, de ez már a való élet, nem tudom miben lennék jó. Az is megfordult a fejembe, hogy "valahogy" megcsinálom a diplomát, aztán majd elmegyek OKJ-re, hátha lesz valami értelme, esetleg szakirányt váltok, de az is csak először tűnt jó ötletnek, most már félek, hogy az sem tetszene,abban sem lennék jó.


A szüleim ugyan támogatnak, de akárhányszor felhozom, azt mondják csináljam végig.

Kivel tudnék erről beszélni, vagy ki tudna tanácsot adni? A pályaválasztási tanácsadó vagy ne adj' isten pszichológus?

Illetve van valami módja kitalálni, miben vagyok jó és mi érdekelne? A pályaválasztási tesztek nem tudom, hogy működnek, azok hatására (is) választottam a jelenlegi szakomat, és mi lett belőle...


Elnézést a rizsáért meg a panaszkodásért , és köszönöm annak a végigolvassa, hát még ha válaszol :)


Olyat kérlek ne írjatok, hogy "akkor minek mentél egyetemre", meg "menj dolgozni"... jelenleg is van munkám diákként, azt sokkal jobban szeretem, mint a szakomat, de csak diákmeló, nem lehetne belőle rendesen megélni hosszútávon.



2016. dec. 5. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Hú ezt mintha csak én írtam volna. Én is pont ugyanígy vagyok, csak 8.-os továbbtanulás előtt.
2016. dec. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg azt kellene csinálnod: ezt otthagyni és elmenni dolgozni, amíg rá nem jössz, mit is akarsz voltaképpen: mert így csak vaktában "lődözöl", és akármit találsz is ki hirtelen felindulásból, semmi biztosíték arra, hogy a következő szakod tetszeni fog.

Ha pedig ennyire nem szereted, amit most tanulsz, akkor idő- és pénzpocsékolás maradni (igen, így is vissza kell fizetned valamennyi tandíjat), mert 1,5 év alatt már lehet reális képet alkotni a képzésről is, meg a szakmáról is, ami mögötte van.


Én is (majdnem) pont így jártam: nagyon lelkesen kezdtem neki a szakomnak, az első év végére már undorodtam tőle, de gondoltam, nyáron "rápihenek", újra átgondolom, és adok az ügynek még egy esélyt - végül nem fejeztem be a 3. félévet, mert minden még csak rosszabb volt, mint előtte:( Annyi volt a különbség, hogy nekem már volt másik konkrét elképzelésem, és a szakváltás nekem nagyon bejött:)


Fel a fejjel! Sokan járnak úgy, mint te! Csak másodjára már tényleg nem ártana eltalálni, mi való neked:S

2016. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, bennem is egyre tisztábban rajzolódik ki, hogy mást kéne csinálnom... de nincs b tervem :( komolyan, még az sem hogy pl Afrikába megyek házat építeni a szegényeknek.

Már teljesen kétségbeestem, hiszen az államilag támogatott féléveim is fogynak, és ha nem másik szakot keresek, akkor a felhasználtakat is ki kell fizetni.

2016. dec. 5. 19:57
 4/4 anonim válasza:

egy picit hasonló a helyzetünk, csak nekem talán rosszabb vagy csak én érzem rosszabbnak!

Szóval belekezdtem a fősuliba csak úgy elvoltam a vizsgákon átmentem kaptam a tanulmányi ösztöndíjakat, sokszor abba akartam hagyni, mert úgy éreztem nem vagyok rá képes meg kezdtem undorodni a sok elméleti dologtól, végül én marha államvizsga előtti félévben passziváltam, mondván, hogy újult erővel kezdek neki az egésznek közben feladtam 1 nagy vizsgámat is, hogy 1 év múlva biztosan megfogom tanulni befejezem azt az 1 félévet és kész. Igen ám, de most ott tartok, hogy addig halogattam a vizsgát míg az utolsó lehetőségem lesz most belőle, de nem tudok rá készülni, mert hányingerem van az egészből, közben meg mardos a lelkiismeret, hogy a szüleim csalódnak bennem, hogy a végén elbukok. Bocsi ezért a hosszú kifejtésért, de ha úgy érzed nem megy akkor ne csináld azt amit én és ne küzdj el a végéig aztán ott bukj el, inkább szállj ki a "hajóból" jah és államin vagyok én is, de ha sikerül a nagy vizsgám valami csoda folytán akkor fizethetek 1 félévet, mert kicsúsztam a támogatott évekből, ha nem akkor sajnos kirúgnak a suliból

Most ott tartok, hogy lelki nyomorék vagyok, de nem merem feladni, mert itt a vég + mit szólnak a szüleim+ mit kezdek 1 érettségivel?

2016. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!