Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programtervező informatikus?...

Programtervező informatikus? (ELTE-IK)

Figyelt kérdés

Hallottam jót is meg rosszat is róla, hogy pl matektárgyakkal nagyon szórják az embereket, de ugye elhelyezkedni meg egyszerűen lehet, akár bsc után is.

Na már most ha még nem tanultam programozni, mennyire lesz szívás, vagy azért az alapoktól kezdenek mindent?

Illetve ezt már nem tudom megnézni, de kötelező oda az informatika érettségi? (nekem nem az a választott)


Illetve nem szorosan idekapcsolódó kérdés: lehet olyat csinálni, hogy másik kar másik szakjáról (de ugyancsak ELTE) átjelentkezek oda, vagy csak "sima" felvételizéssel lehet ezt megoldani?

Valamint ha elhasználtam 3 államilag támogatott félévet, attól még felvehetnek támogatottra, csak nyilván mondjuk az utolsó félévet kéne kifizetni?

(Tudtommal 4 félév mindenképp a mesterszakra van)

(Mielőtt a TO-val jöttök, tudom, kérdeztem őket, de még nem adtak választ....)



2016. dec. 7. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"Na már most ha még nem tanultam programozni, mennyire lesz szívás, vagy azért az alapoktól kezdenek mindent?"

Programozni annyira az alapoktól kezdenek, hogy 1 év után sem tudtok majd még semmit.


"Illetve ezt már nem tudom megnézni, de kötelező oda az informatika érettségi? (nekem nem az a választott)"

Tudtommal csak a matek kötelező, de a felvi.hu-n ott lesz.


"Valamint ha elhasználtam 3 államilag támogatott félévet, attól még felvehetnek támogatottra, csak nyilván mondjuk az utolsó félévet kéne kifizetni?

(Tudtommal 4 félév mindenképp a mesterszakra van)"

12 támogatott féléved van, arra használod el amire jólesik.


De tartom a véleményem, hogy ne menj oda. (keresgélj itt GYK-n, elég gyakran válaszolok az IK-s kérdésekre)

2016. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
89%
Az a baj a prog-os képzésekkel, hogy mindenki azt várja tőle, hogy programozó lesz ha elvégzi. Ez nagyon nagy hülyeség. Az ELTE - mint sok más egyetemi IT képzés - olyan, hogy nagy elméleti tudást kapsz, és mutatnak egy irányelvet. Programozni magadnak fogsz megtanulni, az iskola abban segít, hogy megmutassa hogyan csináld azt jól. Sajnos úgy érzem, hogy hiába tanul valaki programozni, ha nincs mögötte egy komoly suli, akkor olyan banális dolgokat művel, hogy szégyen programnak nevezni amit ír. Szóval jó elméleti anyagot kapsz, amire nagyon hatékonyan tudod építeni saját programozási tudásodat, és így kiváló szakemberré válhatsz. HA te egy ilyen ember vagy. Vannak viszont olyanok, akik elvégzik, és csak azt tanulják meg amit elvárnak. Ők diplomaosztás után sem lesznek fejlesztők. Tehát teljesen egyénfüggő. Ha magadra ismertél abban, hogy magadtól is megtanulnál, de szeretnéd azt komoly elméleti háttérrel, megfelelő módon csinálni, akkor tökéletes hely lesz számodra. Egyébként meg csalódás. De egy valamit jegyezz meg: más IT képzés se lesz jobb. Sőt.
2016. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

"Ha magadra ismertél abban, hogy magadtól is megtanulnál, de szeretnéd azt komoly elméleti háttérrel, megfelelő módon csinálni, akkor tökéletes hely lesz számodra."


Ez most komoly? És melyik, fejlesztést távolról sem látó oktató fogja ezt megadni? GT? HZ? Ásványi? Hagyjuk már. Az ELTE képzése kb. 20 évvel le van maradva, és nem is akarják behozni a lemaradást.

2016. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Az elte egy hulladék. Csak a propagandája jó. Én is ott végeztem, azt a mai napig fogalmam sincs semmiről. :D


Ha jót akarsz magadnak akkor válasz gyakorlatorientált képzést, vagy tanulj autodidakta módon.

2016. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

"Válassz gyakorlatorientált képzést"

Tényleg képzés kell ahhoz, hogy megtanulj kódolni? Mert akkor el is lehet felejteni az egész programozást...

+ ha már itt tartunk, akkor mehet bárhova az ember, ugyan azt fogja kapni, legyen az ELTE vagy BME.

2016. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

Maradjunk annyiban, hogy nagy trágya mindegyik.


Egyébként én a te helyedben tuti nem mennék programozónak. Én is már csak azért vagyok az, mert nincs lehetőségem váltani.


De ha fiatal lennék, akkor biztos nem ezt a szakmát választanám.

- nehéz szakma

- magas szintű matematikai ismeretek kellenek hozzá (értsd: matek doktori)

- az oktatás egy fos

- nem nagyon tudsz senkitől se segítséget kérni, ha elakadsz, már pedig el fogsz jó párszor

- a legjobb szakemberek sem keresnek bruttó 200 000 fölött, tehát szinte bármely más munkával anyagilag jobban jársz.

- nagyon nehéz elhelyezkedni, mert már pályakezdőként is a csillagos eget kell lehoznod

- tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehova

- napi 15 órát dolgozol (nem vicc, tényleg ennyit)

- 30 éves korod után, már kiöregedtél.


Én 12 éves korom óta programozok, és most vagyok 26. Néhány helyen már én is "öregnek" számítok. A fizetésemről ne is beszéljünk. Annyit se kapok, hogy albérletbe tudjak menni, miközben a fővárosban lakom. És van egy elte-s mesterdiplomám.

2016. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 dq ***** válasza:
(sarcasm)
2016. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

# 6/7 Időpont ma 17:08


Hát, akkor te valamit (vagy inkább mindent) nagyon rosszul csinálsz barátom :-D

2016. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezek tények. Nem rég volt osztálytalálkozóm, és a 30-fős csoportból csak ketten dolgoznak a szakmában itthon. Bár az igaz, hogy a 30-ból 20-an külföldön élnek.

Tehát nem gondolom, hogy ezek olyan jó arányok lennének. Nem véletlenül hagyják ott tömegesen az egyetemet. Nincs értelme elvégezni, mert úgy se ér vele semmit se.

2016. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
Itthon nincsen szükség értelmiségiekre. Ezt már elmondták többször is. Itthon közmunkásokra, árufeltöltőkre, és betanított munkásokra van szükség.
2016. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!