Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a lényege az egész nyolcadi...

Mi a lényege az egész nyolcadiknak?

Figyelt kérdés

Egy magantanuló vagyok már lassan egy éve.Most fog jönni a félévi vizsga és még nem tudtam tanulni,mert egyedül nem megy.De próbálkozok,csak nem tudom,hogy mi a követelmény nyolcadikban félévkor.Melyik tantárgyból mit kell megtanulnom?Az előző vizsgámon pár kérdést tettek fel.Nincs ilyen oldal ami leírja ezt nekem?

Köszi!


2016. dec. 11. 03:36
 1/3 Only one human válasza:

A nyolcadik első fele csak ismétlés.

Szinte semmit nem kell tanulnod,ha 1-7-ig jól tanultál

2016. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, van 1 hónapod, hogy bepótold, azt amire a többiek szeptember óta készülnek...oké, hogy magántanuló vagy, meg, hogy kell a segítség, de ez nem gyerekjáték. Nagyon nem mindegy, hány pontot írsz és melyik gimibe kerülsz, mert életed egyik legmeghatározóbb 4 évéről van szó (nem csak továbbtanulás szempontjából).

Gyakorolj (tölts ki a neten fent vannak a tavalyi felvételik, a libriben van ilyen gyakorlósoros kiskönyvek néhány ezer forintért, a nyíltnapokról már lemaradtál ezért itt a gyakori és az ismerősök tapasztalatai alapján válogass középiskolákat, januárra még beiratkozhatsz előkészítőre, nagyon hasznos, ugyhogy azt erősen ajánlom...)!

A felvételi január 21-én lesz. Hogy hol írod meg, azt már elvileg lekellett adnod (igazából lényegtelen, hogy hol írod, mert központilag egységes, mindenki ugyanazt írja, ugyanúgy 10 órakor...ezért érdemes olyan gimiben ami közel van és/vagy ismered, jártál már ott, szóval nem idegen). Ha nem adtad még le, sűrgösen hívd fel az összes lehetséges gimnáziumot ami talán lazább (alternatív pld. Politechnikum), sok bocsánatkéréssel, mert ha nem adtad le a jelentkezést, nem fogod tudni megírni és 0 pontot kapsz!

A felvételi először magyar sorból áll. 50 pontot lehet elérni, szövegértő, nyelvtani szabályokkal kiegészítve. Mondatelemzés is lesz (alany, jelző, módhatározó....), illetve tanuld meg a szófajokat (vonatkozó névmás, befejezett ige, határozói igenév, fokozott melléknév, létige, főnév....). Amit 1.-7.ig tanultál, a 8. első fél év inkább gyakorlásra van, mint új tananyagra.

Az utolsó feladat (10-es), egy fogalmazás 10-12 mondatosat kérnek, pld. "szerinted jó-e ha betiltanák a kézírást és a tanórákon gépelnénk? Két-két érvvel mutasd be mindkét oldalt" vagy "Írj egy olyan fogalmazást amiben benne van ez a mondat: "Életem legboldogabb és egyben legfájdalmasabb percei voltak azok..." !" Ez ér a legtöbb pontot (10 p), ugyhogy gyakorolj rá! Érdemes 10-15 percet eltölteni vele, mert nagyon fontos a helyesírás, ne legyen szóismétlés, izgalmasan történjen a cselekmény és ötletes legyen...

A matek szintén 10 feladatból áll és szintén 50 pontos. Mindig van mértékegység váltás, műveletek (kivonás, szorzás, osztás, összeadás) törtekel, T, K, térfogat, vagy felület számítás, kordinátarendszer, algebra (x-ekkel való számolás), szöveges feladat, geometria (körzőt nagyon ritkán kérnek, inkább csak háromszög vagy négyszögek belső és külső szögeinek a számolásáról van szó). De ezeket majd látod, ha elkezded csinálni a feladatlapokat. Érdemes mindig időt mérni, 45 percet. Igazából a felvételiben az idő a lényeg: a feladatok alapvetően nem nehezek, egy bő óra alatt kényelmesen mindent ellehetne végezni, a lényeg, hogy mennyi idő alatt vagy képes megoldani.

Tippek: ne kapkodj, nézd meg először a feladatokat, mivel nehézségi sorrendbe van állítva érdemes kidolgozni egy stratégiát (a nehezebb vagy a könnyebbekkel kezdesz, ez teljesen egyénfügő, nyilván a nehezebb feladatok több pontot érnek), ne görcsölj rá. Ne típus feladatokkal próbálkozz, mert minden évben mást kérnek, amit tehetsz, hogy koncentrálsz, odafigyelsz és minden féle feladattal gyakorolsz.

A második határidő január vége felé lesz, ekkor kell leadni, hogy mely gimnáziumokat jelölsz meg (érdemes többet, többféle erősségüt, "biztonsági sulikat" is ahová ha elrontod valószínűleg még felvesznek). Hogy melyiket, írj privátba, főleg pesti gimikben vagyok otthon. Ekkor még nem kell tudnod, melyiket jelölöd meg először, ez a szóbeli időszaka után kérik (szóbelizni is csak bizonyos ponthatár fölött hívnak be, ez gimitől függő). Miután már tudod hány pontos lett az írásbelid, nagyjából a szóbelidet is érzed, hogy sikerült, hol vagy az ideiglenens listán, na február közepe tájt kell leadni a végső sorrenet, nem lehet változtatni. Értelemszerűen azt kell megjelölnöd elsőnek ahová menni szeretnél, de ha mondjuk ott nagyon elrontottad a szóbelit akkor érdemes mást előre rakni, ahol jobban sikerült, mert úgy nagyobb esélyed van.

Hogy miből szóbelizel? Attól függ -melyik szak érdekel? Ha a dráma verselkből és dalokból, ha a nyelv akkor angolból (11 angol tétel van, érdemes előtte kidolgozni, a szóbelin meg kihúzol egyet) ha a biosz akkor meg bioszból...minden gimi honlapján fent van, hogy ők mit kérnek hogyan, és mikor stb.

Ami még számít: a 7. évvégi és a 8. félévi jegyek. Ez is gimi függő, hogy hány pontot ér, valahol 50 valahol csak 20...de azért számít. Igazából 5 tantárgyat néznek (irodalom, nyelvtan, angol, egy természettudományi, matek) de a szóbelin megnézik a többi jegyedet is, pld. lehet, hogy csak 4,2 átlag fölött hívnak be. Sok kicsi dolog számít, de igazából egy tanár látja, hogy a diák odavaló-e vagy sem. Az odavaló eljutás, a szóbeliig, a ponthatárok és a tételek kidolgozása miatt a nehéz. Hogy mi értelme? Hogy szűrjenek. Nem tudnak minden gyereket behívni, mert nincs rá kapacitása a legtöbb tanárnak. Így csak a legjobbakat hívják be, najó most túloztam, olyan 70-80 pont fölött már gyakorlatilag bárhová behívnak, az alatt nem biztos.

Hajrá, húzz bele, ne add fel!

2016. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egész általános iskolának annyi a lényege hogy elteljen feletted az idő. Gondolj bele 8 évet elversz az életedből arra hogy megtanulj egy alap szintet az életből. Pedig h jobban belegondolunk kevesebb idő alatt is meg lehetne csinálni. Kb 6-7 év is elég lenne és a tanulók előbb kezdhetnének el érettségi tantárgyakat tanulni, majd pedigelnőbb tanulhatnának tovább. Lepontozhattok nem érdekel, tudom hogy akkor is igazam van.


Ez a fő kérdésedre irányult, mert nem egyértelmű mit akartál kérdezni.

Az alkérdésedre pedig annyit hogy sorban türelemmel facebook nélkül megtanulható bálrmi, csak kitartáls kell hozzá.

2016. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!