Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemistának lenni?

Milyen egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés

Talán bugyuta és értelmetlen a kérdésem, de közeleg a pályaválasztás, és az,hogy egyetemista legyek. Kíváncsi vagyok, hogy mi vár rám. Szakfüggő, persze, de érdekelne sok-sok egyetemista véleménye, és tapasztalata.

Például ti milyen szakra jártok, mi a kedvenc tárgyatok, melyik megy a legnehezebben? Tényleg igaz,hogy az egész érettségire annyit kell tanulni, mint egyetlen vizsgára az egyetemen? Nehéz volt erre "átállni"? Viszgaidőszakban tényleg egész nap tanultok? Hogyan osztjátok be az időtöket? Minden érdekel, meséljetek!



2016. dec. 20. 12:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ETK-ra járok, azon belül is a képalkotóira levelezőn.

Különösebben nincs kedvenc tárgyam, azokat szeretem amiknek értelme is van. A töltelékeket annyira nem mert elveszi az időt a fontos dolgokról.


Én nem tanulok szerintem sokkal többet mint érettségire, max azokból, amik újak és ismeretlenek. Azért sem kell egész nap tanulnom, mert alapból a szakmában dolgozom, van előképzettségem és ez nagyban megkönnyíti a helyzetem. Az első félév az kemény volt. Új tanárok, közösség, követelmény rendszer stb, de második félévre már nem volt ilyen gond sem.


Az időbeosztás nálam úgy néz ki, hogy mindig csinálok egy naptárat, ami a parafatáblámon lóg és látom a havi beosztást, és hogy mikor miből van vizsga. Emellett van egy kis határidőnaplóm is amibe irkálom, hogy mikor hova kell menni stb.

2016. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz! :) Ez a naptáros módszer jó ötletnek tűnik. Nekem még most gimiben is sokszor bajom van a határidőkkel, meg gyakran elfelejtem,hogy mikor lesz doga stb. Erre át kell majd álljak :D A képalkotó diagnosztika nagyon érdekes szaknak tűnik.
2016. dec. 20. 13:35
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a Pázmány jogi karára járok. Igazságügyi igazgatási szakra. A könnyebb tárgyakkal eddig nem volt gondom. De igen, a nehezebbekkel már bajban vagyok. Itt az egyetemen sokkal részletesebben kérnek mindent. Csak(!) alkotmánytöriből van 70 tételem. Szóval igen, az érettségi semmi az egyetemhez képest. :D Én úgy vagyok vele, hogy minden tárgyamból meglegyen a kettes. Amik érdekelnek és szeretnék rájuk specializálódni azokat többet tanulom és jobban is sikerülnek. :) Januárra maradt négy vizsgám, a legnehezebbek. Első félévben egy csaj mondta, hogy az egyetem bizonyos szinten elveszi a Karácsonyát, kezdem megérteni. :) A jog magalós, le kell ülni tanulni. Muszáj. De a sok tanulás egyszer meghozza a gyümölcsét. Ja, amúgy én nem tanulok egész nap. Számomra nem is lenne hatékony egyszerre sokat megtanulni. Inkább beosztom, hogy egy nap mennyi az annyi amit ténylegesen képes felfogni az agyam.

A sok híresztelés ellenére, hogy az egyetem mellett nincs szabadideje az embernek szerintem nem igaz. Ki lehet alakítani a dolgokat. :)

Kérdező, te milyen szakra szeretnél menni? :)

2016. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Húha, csodállak, hogy ennyire töris szakra jársz. :D És nem rossz úgy tölteni az ünnepeket,hogy tudod, hogy utána jön a "halál"? Nem frusztrál?

Én gyógypedagógiára szeretnék menni, az érdekel egyelőre. :) 1 évem van még a gimiből, remélem nem változnak a céljaim sokat.

2016. dec. 20. 13:49
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én SZIE Kertszétettudományi karára járok környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok. Hát bevallom őszintén nekem az egyetem sokkal jobban tetszik, mint a középiskola, mert itt jobb a társaság és végre olyat tanulhatok ami tényleg érdekel is. Szerintem nem igaz, hogy egy vizsgára annyit kell tanulni, mint az egész érettségire. Anno engem is ezzel ijesztgettek. Mondjuk volt olyan vizsgaidőszakom ami rosszabb volt mint az érettségi az tény, főleg azért mert akkor is meghúztak, amikor tudtam az anyagot, csak a tanárnak lehet nem voltam szimpi. Az is igaz, hogy sokkal átfogóbban kell tudni az anyagot, meg sokkal többet kell tanulni, mint a középiskolában. Főleg ilyenkor utálom az egyetemet mikor vizsgaidőszak van, mert általában sok vizsgám szokott lenni, és igen én ilyenkor még karácsonykor is meg a két ünnep között is tanulok, de szerintem megéri. Utána következő félév elején legalább van egy pár hét pihi, meg a terepgyakorlati héten sokat kirándulunk, érdekes helyekre visznek minket az oktatók és sok gyakorlati fogást el lehet sajátítani. :)
2016. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első félév eléggé töris. Alkotmánytörténet szerencsére csak az első félévben van.

Az utolsó válaszolónak pedig mázlija van, nekünk sokkal többet kell tanulni mint pl az érettségin. De ez szakonként és egyetemenként változik. :D

Ebben a félévben nekem 9 vizsgám volt, úgy, hogy csak egy szabvált vettem fel.

2016. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Abszolút érdekes, amiket írtok. :) És például a szaktársaitokkal, csoporttársaitokkal alakultak ki barátságok? Elvégre csak olyan közegbe kerültök, ahol hasonló mindenkinek az érdeklődési köre. Én attól félek,hogy odakerülök, és nem szól majd senki hozzám :D Pedig biztos sokat segítetek egymásnak,jegyzetekkel stb. Nem?
2016. dec. 20. 14:12
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok: Hát az biztos, hogy sokat segítünk kegymásnak nálunk általában mindig kézről kézre jár az összes jegyzet, elcsent lefényképezett zh meg vizsga. :D Ha valaki talál valami hasznosat, az felteszi a szakunk facebook csoportjába és a többiek is így megkapják elektronikusan az infót. A barátkozás mondjuk nekem nem volt nehéz, mert alapvetően könnyen barátkozom, az első félév után már sok barátot szereztem, de ez annak is köszönhető, hogy szinte mindenki a csoportból nagyon kedves és segítőkész volt.
2016. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kapcsolatok szépen kialakulnak. Az első három hétben csak egy lánnyal beszéltem. Utána pedig már több emberrel. Facebook-on külön csoportunk is van, ahol természetesen vándorolnak a tételek és a jegyzetek. :D
2016. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni. Mármint,hogy legalább ennyi segítség van. És bejártok szorgalmasan minden órára? Hallottam, hogy van valahol ilyen katalógus, ahova beírnak, ha hiányzol. Hogy megy ez?

Mert ugye ha a jegyzetek megvannak...

2016. dec. 20. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!