Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, válaszolnátok...

Egyetemisták, válaszolnátok nekem erre a kérdésre? 🙂

Figyelt kérdés

Nos,az egyetemen teljesen te választod ki a tantárgyaidat és azt is hogy mikor tartsák az órákat,vagy vannak kötelező tárgyak abban az időpontban amit ők megszabtak?

Mennyire van nagy ,,szabadság" e-tekintetben?


2016. dec. 30. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk előadásra csak 1 időpont van meghirdetve, gyakorlati órára 2-3, attól függően, hogy hány csoportot indítanak. Szóval leginkább csak a csoportos óráról tudunk dönteni, utána pedig reménykedni, hogy nem dob ki a neptun. (ELTE nyelvszak)
2016. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

van egy mintatanterv a kötelezően elvégzendő tárgyakkal. azokat meg kell csinálnod a diplomához. és akkora választási lehetőséged van, hogy kiírják az időpontokat és te állítod össze magadnak őket.

előadásnál általában 1 időpont, nincs választásod.. gyakorlatnál labornál lehet válogatni

2016. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van nagyon sok alap tárgy, aminek fix az időpontja, nem tudsz választani. Ami az adott félévre kötelező, azok nem is ütköznek (nincsenek egy időpontban, vagy időben átfedésben).

Vannak szabadon feltehető tárgyak. És vannak olyan tárgyak, amik nem tanrend szerint veszel fel. Ezeket nem tudod, hogy mikor fogják tartani, csak a félév kezdete előtt néhány nappal. Így alakulhat ki akar 6-8 tárgy ütközése. Ez sem kivitelezhetetlen. Vannak tárgyak, amik hallgatás csak elveszi az időt a tanulástól. Ezekre nem is kell bemenni legtöbb esetben. 1-2x elolvasod a könyvet és csinálsz egy jegyzetet, vagy mások jegyzetét egészíted ki. Ebből tanulsz, vagy már tudod is az anyagot. Vizsgára csak egy rövid ismétlés kell. A tárgyaim 1/3a volt ilyen. Volt, amire bejártam az elején. De tényleg értelmetlen a tanár teljesen nem a tárgyhoz tartozó sztorijait hallgatni. (pl irányítás technika pannon egyetemen, vagy mérés elmélet, stb). Ilyen tárgyak ütközése nem para.

Ellenben vannak tárgyak, amikre kötelező bejárni (25%), vannak olyanok is, amikre valóban érdemes is bejárni (15%). Ilyen tárgyak ütközése esetén választani kell, melyikre jársz be, melyikkel kockázatatsz, és melyiket adod le, vagy cseréled el másik időpontban induló kurzusra.


De!

Egyiknél sem én választom meg, mikor legyen az óra. Ezek adottak.


Jobb helyen előre lehet tudni, mikor tartják az órákat. Pannon egyetemen 7 évet húztam le. Sosem volt ugyan az az óra rend, mint a tervezett. Harmadik tárgyfelvételnél már nem is néztem, mikor tartják, mindenre jelentkezem, és, amikor végleges volt az órarend, akkor adtam le azokat, amikre nem tudtam bejárni, de szerettem volna.

Ezt sokan csinálták. Ezért utólag szűntek meg néha kurzusok, mert nem volt elegendő hallgató. :)

Szervezésből nagyon gyenge a Pannon.

2016. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fix csoportbeosztás van, így a kötelező tárgyakat tekintve semmilyen mozgásterünk sincs, sajnos:(
2016. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!