Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Válaszolnátok...

Egyetemisták! Válaszolnátok nekem egy kérdésre?

Figyelt kérdés

Van egy órám, amire képtelen vagyok bejárni a munkám miatt, de nagyon félek a vizsgától, és nem akarok rossz jegyet szerezni. Nehéz tantárgy, sok a kötelező olvasmány, viszont mindenképpen a négyes-ötös átlagra hajtok. Idióta módon nem volt lelkiismeretem leadni az órát szeptember végén, viszont ha nem megyek be a vizsgára, akkor gondolom automatikusan egyest kapok.


Kérdés: Megkérhetném-e a tanárt, hogy írjon ki a kurzusról? Beleegyezne? Természetesen jövőre mindenképpen teljesíteném.


(Zárórjelben jegyzem meg, minden más órára bejárok azon kívül, mindig figyelek és szorgosan jegyzetelek.)


2014. okt. 27. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. A tanár nem tud kiírni a kurzusról. Be kell menned a TO-ra és kurzusleadási kérelmet kell benyújtanod a dékánnak. Ő ilyen november tájban már nem szokott ezekkel foglalkozni, szóval sok esély nincsen. A tanárodnak sajnos nincs beleszólása (de a kérelmet azt hiszem vele is alá kell íratnod). A TO-n mindent elmondanak.
2014. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem lehet. Ez nem a tanár hatásköre. Legfeljebb a tanulmányi osztály veheti le a tárgyat némi pénzért, ha egyáltalán van ilyen lehetőség a te egyetemeden (de nem szokott lenni). Esetleg külön kérvényt lehetne írni, de olyat az egész tanulmányaid alatt egyet, (legfeljebb kettőt, ha olyan helyre jársz) kérhetsz, ilyesmire nem "pazarolnám" el.


Én is dolgoztam munka mellett, félévente 1-2 tárgyra egyáltalán nem tudtam bejárni, mégis 4-5 voltam belőlük. Szóval szerintem akár a vizsgával is megpróbálkozhatnál. Ha szóbeli van, akkor érdemes lenne előre felkeresni a tanárt, és elmondani, miért nem lát egész félév alatt - bár egyáltalán nem biztos, hogy érdekli.

2014. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Holnap bemegyek a TO-ra érdeklődni. Legvégső esetben bemegyek a vizsgára, de előre látom a vesztemet... :)
2014. okt. 27. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerült a kérvényezés, mindenképp menj be vizsgára. Az átlagodon jobban segít egy kettes, mint egy elégtelen.
2014. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!