Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves egyetemisták, válaszoln...

Kedves egyetemisták, válaszolnátok kérlek pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdések, de nincs olyan ismerősöm akitől megkérdezhetném. Szeretnék egyetemre menni (van még 2 évem addig), később biológus lenni, és érdekelne pár dolog a mindennapi egyetemi élettel kapcsolatban.


1. Hogy folyik egy tanítás? Előadások vannak, vagy van kötetlenebb óra is?

2. Ha egy órán sokan vannak bent, nem zavarják egymást az emberek pl. beszélgetéssel? A mi osztályunkban 20-an vagyunk, és olyan nagy a hangzavar, hogy el nem tudom képzelni, hogy mi van akkor, ha ennél sokkal több tanuló van egy helyen.

3. Tényleg annyira bele lehet szakadni a tanulásba, hogy sokan nem bírják? Vagy többségében azok esnek ki, akik amúgy sem tanultak?

3. A tanárokkal mennyire tudtok pl óra után beszélgetni?

4. Ha valaki nem jár be, azt honnan tudják a tanárok, egy névsor olvasást nehezen tudok elképzelni?

5. Egy órán kb hány diák szokott bent lenni?

6. Mennyi előnye van egy olyan diáknak, aki erősebb, (az én esetemben) biológia tagozatos osztályból jött? Nálunk a biológia tanítása elég gyérül folyik, és félek, hogy ha felvennének, a többiek előnyben lennének.


2010. jún. 3. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

előadások és szemináriumok vannak.

szemináriumról csak annyit hiányozhatsz, amennyit a vizsgaszabályzat enged, nálunk ez 3 alkalom, ha többet hiányzol, nem írják alá az indexed


előadás elméletileg nem kötlező, de nem árt bejárni.

nálunk van olyan előadó, aki képes végigolvasni a névsort minden előadás előtt. csak 165-en vagyunk :)

2010. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1: Vannak előadások és vannak gyakorlati órák. Az előadáson a tanár eldarálja az aktuális anyagot, te meg írsz másfél óra alatt 5-6 oldalt. A gyakorlati órákon sokszor gyakorlatibb feladatok vannak. Pl. helyzetgyakorlatok, beszélgetések, ilyesmik. Tehát azok a kötetlenebb foglalkozások.

2: Dehogynem. De az egyetemi profok hozzá vannak szokva ehhez és muszáj leszarniuk :) Vagy muszáj fegyelmezniük.

3: Szaktól függ. Biosz szakon valszeg oda kell majd tenned magad rendesen.

Ez ugyanolyan, mint bárhol máshol. Vannak segítőkész, normális tanárok és vannak igazi gyökerek.

4: Előadásokon nincs névsor. Annyira mész be, amennyire akarsz. Gyakorlati órákon viszont van. Ezekre érdemes bemenni, mert sokszor itt magyarázzák el az előadás anyagát. A legtöbb helyen 3 gyakorlati órát lehet hiányozni, utána igazolni kell azt. Ezekre érdemes bemenni.

5: Ez is változó. Én lehúztam egy évet Földrajz szakon. Az első hetekben az előadásokon voltak kb. 150-en is akár. Az idő múlásával feleződik a nép. Aztán az év vége felé megint többen vannak. De most a fősulin volt olyan előadás, amelyet kb. 200 ember vett fel és bent volt az órákon 5-10 ember :) A gyakorlati órákon általában kevesebben vannak, hogy jobban oda tudjanak figyelni mindenkire. 10-30 embert mondanék itt.

6: Nem hiszem, hogy emiatt aggódnod kéne.

2010. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 vannak előadások és gyakorlati órák. előadásokon eleinte több százan vagytok, a gyakorlati órákon 20-an

2 előadáson eleinte, amikor még sokan bejárnak lehet, hogy zavaró a sok beszélgetés. előre kell ülni.

3 tényleg bele lehet. hacsak nem vagy szerencsés agyú. akkor olyan sok minden másra nem lesz időd. éjszakai könyvtárazás stb stb.

4 előadáson nincs névsor, gyakorlati órákon általában van. alá kell írnod.

5 már megválaszoltam feljebb

6 ha jó középiskolából jöttél, az hasznos tud lenni.

sok sikert

2010. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2. ha már tovább mész tanulni, és veszed a fáradtságot, hogy beülsz az órákra illik befogni a szád.

nálunk ilyen elvéte volt csak elsőbe, de erre kétféle reakció volt : 1. porig alázott a tanár (persze jogosan, mert nem tiszteled meg azzal, hogy meghallgatod az előadását)majd kizavart megint csak 165 ember volt ennek tanúja 2. nem szól semmit, de vizsgán ha fejen állva mondod el szó szerint a tételt akkor is megbuktat A, B, C viszgán is :)

2010. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

azon kívül, hogy lesz jegyzeted, sosem tudod miért érdemes még előadásra járni.


Nekem az egyik professzorom mondta még a féléve elején, hogy tudja mennyi óraütközés van, meg egyéb dolgunk, sokan dolgoznak, nem kötelező látogatni az előadását, és az anyagot majd neten elérhetővé tesz.


következő órán már vagy 50 ember volt csak, 1 hónap után pedig 6 állandó halllgatóra csökkent az előadás látogatóinak száma, holott majd 200-an voltunk.


Prof. utolsó előtti előadáson: üzenem a többieknek jövőhéten zh, sajnos nem tudom feltenni az anyagot az internetre (na persze :) ) A jelenlévő hallgatóknak, mivel rendszeresen látogatták az előadást most megajánlok egy-egy 5-ös kollokviumi jegyet :D

2010. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én főiskoláról tudok nyilatkozni

1. Tanárfüggő a kötöttség/kötetlenség: valahol ő kiáll és mi hallgatunk, valahol közénk ül és beszélgetünk

2. Elvileg csöndnek kell lenni, na jó nálunk azért zajonganak, ez van

3. Nálunk nem kell sokat készülni évközben, mondjuk vizsgára többet kell, de azért senki nem szakad bele

3. Simán odalehet menni hozzájuk

4. Valamelyiken van katalógus: papír körbemegy amire a neveket fölírjuk

5. 8-80

6. Pluszőontot kapsz a felvételinél

2010. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bár már írtak részletes választ, én is leírom, nálunk mi a helyzet:)


1. Három típusú óra van:

előadás: A tanár beszél, a diákok hallgatják:D Egy óra nálunk 45 perces, de általában két óra van egymás után, amit egybe szoktak tartani. Van ahol jegyzetelni kell, de van ahol kivetítik az anyagot, és csak figyelni kell:)

szeminárium: Mondhatni "kiscsoportos foglalkozás". Itt beszélgetés, feladatmegoldás van, és lehet kérdezni a tanártól:)

gyakorlat: Tárgyanként változó:) Nálunk pl. fizikából és kémiából laborgyakorlat van, szóval különböző kísérleteket, gyakorlatokat kell elvégezni.


2. Néha van beszélgetés, de nálunk inkább az van, hogy aki nem kíváncsi a dologra, az nem megy be. Egy 200 fős előadóban meg pár beszélgető ember hangja jobban elvész:) Meg a legtöbb tanár megköveteli a figyelmet;)


3. Azért belehalni szerintem senki nem halt még bele, max nem bírja és otthagyja, vagy csúszik pár évet:D Amúgy is szaktól függ, mennyire nehéz.


4. Meg van adva a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, hogy az órák hány %-ról lehet hiányozni. Általában előadáson nem íratnak katalógust (névsort), de gyakorlatokon és szemináriumokon igen. Szóval előadásra ha van kedved bemész, ha nincs kedved, akkor nem:D


5. Szaktól függ. Barátnőmék vallástudomány mesterszakon összesen kb 7-en vannak:D Mi meg pl vagyunk 200-an:D Másik barátnőmék jogon vagy 300-an:D

De nálunk a 200 emberből van olyan óra, ahol nagyon sokan bent vannak, de volt olyan óra, amin 25-en voltunk bent:DD


6. Biztos van előnye, de ha rendesen tanulsz, nem lesz gond;) Az egyetemi anyag általában amúgy is más...szóval a többieknek is kb első félévben lesz előnye (addig ledaráljátok az egész középsulis anyagot kb:D), aztán már egyenlők az esélyek:)


És a szakom: SZTE - általános orvos:)

2010. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk matekon...

1) Nincsenek kötetlenebb órák, vannak elméleti anyagok azok az előadások ezeken jó ha bent vagy. Meg vannak gyakorlati órák, ezekre meg kötelező bent lenni, 3 után automata 1-es félévet von maga után.

2) Előadások egy bazi nagy teremben vannak és akik dumálni akarnak, úgyis hátulra ülnek be, akik tanulni akarnak elől vannak. Gyakorlaton meg csoportok vannak 10-20 fővel, így hát akkor nincs beszélgetés, mert a tanár kivágja őket, mint macskát kakkantani.

3) Igen. Elég sok a tananyag, nbnálunk még házik is vannak. Legelső héten "csak" 15 A4-es oldalnyi matek házi volt, ez már azóta megnőtt :D

Vizsga előtt nálunk van egy beugró, 10 kérdés 45 perc van rá. HA 7-et jól megcsinálsz mehetsz vizsgára, 10-nél nem kell menni vizsgára, automata 5-st kapsz. Szóval érdemesebb küzdeni :)

Ha meg nem vagy nagy profi, akkor vannak olyan különórák, amiket a felsőbb évesek tartanak és személyre szabottan segítenek. Egy felsőbb évesre 1-2 emberke jut.

3 vol.2) Simán lehet velük beszélni. Sőt, van fogadóórájuk is, akkor fel lehet őket keresni és lehet velük beszélgetni.

4) Igen, a gyakszi órákon van névsor, ha 3-nál többször hiányzol akkor automata 1-es, mint írtam.

5) Előadásokon olyan 50-60 ember, gyakorlatokon szinte mindig mindenki megjelenik (10-20 ember óránként, attól függ, milyen a csoport)

6) Nagyon sok. Én sima szakközépből mentem oda, sima középszintű érettségivel. Vért izzadtam már az első héten. Szóval magadat képezd és menj emeltszintű érettségire, úgy nem lesz nehéz az egyetem első pár hónapja.

2010. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És nagyon fontos ugye, hogy minden dogánál (jobb esetben) 51%-tól van 2-es. Rosszabb esetben 60, vagy több.
2010. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hú de örülök hogy van egy ilyen kérdés...

Én azt szeretném megkérdezni hogy az előadásokon mennyire ülnek össze az emberek? Oké hogy aki dumál ahhoz legalább 2 ember kell,de akik előrébb ülnek azok is többen ülnek együtt vagy külön ülnek vagy hogy?:)

2010. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!