Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges emelt biológia és...

Lehetséges emelt biológia és kémia érettségire felkészülni magántanár nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok, tehát már jócskán túl vagyok az érettségi időszakon, viszont annak idején nem igazán tanultam érettségire, mert úgy terveztem egyetem helyett okj-s képzést választok. Viszont most 2 okj után úgy érzem mégis szeretnék diplomát, ezért szertnék javítani az érettségimen. Az lenne a kérdésem, hogy autodidakta módon lehetséges-e felkészülni kémiából és biológiából emelt szintű érettségire? Magántanár anyagi okokból kifolyólag sajnos nem jöhet szóba. A kémiához még annyit hozzáfűznék a számítások miatt, hogy matekból nagyon gyenge vagyok. Orvosira vagy állatorvosira jelentkeznék szívesen. (Ha nem vesznek fel nyitott vagyok más szakokra is, a lényeg, hogy piacképes diplomát szerezzek amivel itthon és külföldön is jól el tudok helyezkedni.)



2017. jan. 22. 19:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Másodéves orvosis vagyok ;)
2017. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem értem, miről beszélsz. :S
2017. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ööö... Az például megvan, hogy mindenki máshogy éli meg az érettségit és az egyetemet? Nem csak az teljesít jól az egyetemen, aki három hónap után kilencven százalékos emelteket írt, hiába hasonló az elvárás minden egyetemi félévben. Az érettségi egy másik szituáció, plusz ott kell elsajátítani a szaktárgyi alapkompetenciákat, amiket egyetemen már elvárnak, ami viszont hosszabb folyamat, mint egy sokkal nagyobb mennyiségű anyag megtanulása.
2017. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha van időd, szerintem most ezt a három hónapot húzd meg, és menj el májusban bioszból érettségizni. Ha a biosztudásod elavul egyetemre, az nem olyan nagy baj, a kémiát sokkal jobban nyomják, ami fontos azt meg yúgyis megtanítják anatból, élettanból később stb.

És akkor lenne egy éved a kémiára, az már barátságos. De azt számold bele, hogy ha 24 évesen kezded az egyetemet, 29 leszel, mire végzel - ami mondjuk nem vészes, csak arra is gondolj, hogy kb 3 évig el kell tartania valakinek, mert az első 3 évben szinte lehetetlen dolgozni. Legalábbis annyit, hogy abból ne csak zsebpénznek valód legyen.

2017. jan. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi idősen már hanyagold szerintem. Ezt már hamarabb ki kellett volna találni. Ez a hajó már elúszott.
2017. jan. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%

15-ös, dehogy úszott!

BÁRMIKOR BÁRMIT lehet tanulni! (Hogy kinek, milyen korban és milyen élethelyzetben mi éri meg, az más kérdés, de ha a kérdezőnek elég erős a motivációja, akkor feltétlenül megéri! Még ha 29-30 évesen végez is, az sem sokkal több, mint azoknál, akik mondjuk évvesztesek, 5 évfolyamos gimibe jártak, nem vették fel őket első próbálkozásra, csúsztak 1-2 évet stb.) Amúgy a kérdező 24, nem 84!

2017. jan. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%
Még fiatal vagy, és vannak csoporttársaim akik sokkal idősebbek mint 23 év. Szóval a kor nem számit, a lényeg, hogy mi van valakinek a fejében.
2017. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%
Hát, ha 30 évesen lesz rezidens, akkor is lesz 35 éve dolgozni a nyugdíjazásig, és azalatt a harminc év alatt bánkódna rajta, ha meg se próbálta volna, csak mert valaki azt mondta neki Gyakorin.
2017. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
11%
Nem lehet. A kérdező sem fog. Azok közül akik feltszik ezt a kérdést kiváncsi lennék hányan jutnak be tényleg orvosira. Szerintem senki. Ha fel lehetne akkor miért van minden biológia kémia tanár nyakig magándiákokkal? Gyanítom hogy akik igent írtaqk azok sem önállóan készültek fel. És NEM az nem számít önálló felkészülésnek ha biosz kémia tagozatos gimibe jártál vagy akár faktra jártál. Csak egy olyan embert mutass aki önállóan készült fel ,semmilyen segítség nélkül, se magántanár,se tagozat,se fakt, semmilyen segítség -> ilyen nincs. Ráadásul úgy hogy még egy erősebb suliban , tagozaton is járnak sokan magántanárhoz. Nyugodtan lepontozhatnak a kis hüly.ék akik máshogy gondolják, de én tapasztalatból beszélek és ez az igazság. Egy orvostanhallgató.
2017. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
53%

"Nyugodtan lepontozhatnak a kis hüly.ék akik máshogy gondolják" - akkor itt vagyok egynek.

Humán tagozatos gimibe jártam (mondjuk a biológiaoktatás így is színvonalas volt, de évente váltakoztak a kémiatanárok)

Igaz, szakot váltottam, így nem az érettségi évében készültem fel, hanem később, amikor volt időm csak arra koncentrálni. Beiratkoztam ugyan egy csoportos előkészítőre, de nem nagyon jártam el, mert nemigen láttam értelmét:S

Elmentem ugyanakkor az ELTE két alkalmas tanfolyamára, ahol meg lehetett csinálni az elvégzendő kísérleteket kémiából:) De ennyi volt a "külső" segítség, egyébiránt magam tanultam.

Ennyit a kishitűségről...

2017. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!