Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges emelt biológia és...

Lehetséges emelt biológia és kémia érettségire felkészülni magántanár nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok, tehát már jócskán túl vagyok az érettségi időszakon, viszont annak idején nem igazán tanultam érettségire, mert úgy terveztem egyetem helyett okj-s képzést választok. Viszont most 2 okj után úgy érzem mégis szeretnék diplomát, ezért szertnék javítani az érettségimen. Az lenne a kérdésem, hogy autodidakta módon lehetséges-e felkészülni kémiából és biológiából emelt szintű érettségire? Magántanár anyagi okokból kifolyólag sajnos nem jöhet szóba. A kémiához még annyit hozzáfűznék a számítások miatt, hogy matekból nagyon gyenge vagyok. Orvosira vagy állatorvosira jelentkeznék szívesen. (Ha nem vesznek fel nyitott vagyok más szakokra is, a lényeg, hogy piacképes diplomát szerezzek amivel itthon és külföldön is jól el tudok helyezkedni.)



2017. jan. 22. 19:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Cicafül....(19es)

Bizonyara kivalo orvos leszel, ha ennyire megrogzotten ragaszkodsz az eloiteleteidhez, legy szives gondolkozz is neha. Nem minden fekete-feher.

Kemia faktra nem jartam, a biosz fakt pedig egy rakas szar volt, babokat szamoltunk es beszelgettunk egesz oran, biztos hatalmas elonyom szarmazott ebbol az erettsegi irasa alatt, gondolhatod.

Az erettsegi elott januarban ugrottam neki bioszbol a Panem konyvnek, a kemiat pedig 2 evvel kesobb csinaltam meg, mert elotte egy masik egyetemre jartam es idokozben meggondoltam magam a jovomet illetoen(ekkor mar 23 voltam)

Ha szigoruan ertelmezzuk, csak hogy neked is tetsszen a sztori, valoban nem onalloan keszultem. Segitsegemre volt Villanyi Attila az 5ösöm lesz peldatarral es az osszefoglalo konyvevel, valamint a Mozaik konyvek iroi ;)

Tudom, nem kimagasloak az eredmenyeim(73 es 80%) de elertem veluk azt, amire szuksegem volt, bejutni az orvosira! Fogalmam sincs honnan veszed a batorsagot es hogy van keped barki kedvet is elvenni a kituzott celjainak megvalositasatol, biztos neked is motivalo lenne, ha minden egyes vizsgaidoszakban duruzsolna valaki a fuledbe, hogy "meg fogsz bukni", "hulye vagy te ehhez, mentel volna mosogatonak" ugyhogy legy szives igy ismeretlenul is fogd vissza magad es tartsd meg a baromsagaid magadnak.

2017. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%
Én is járok magántanárhoz, heti egyszer, de igazából mindent magamtól tanulok meg, vele sokszor inkább csak a feladatokat ellenőrzöm meg átszámoljuk, ha valami nem ment, szóval, ha úgy vesszük, szerintem fel lehet készülni önállóan. Jó, hogy van magántanárom, így sokkal biztonságosabban érzem magamat, de szerintem a felkészülés legnagyobb részét egyébként is mindenki önállóan végzi, szóval nem kizárt. Nem értem, hogy miért kell lehúzni valakit, csak mert van egy beidegződésed. Senki nem árt neked azzal, ha megpróbálja, és nem azzal képviseled a realitást, hogy susmorgod valaki fülébe, hogy "nem fog sikerülni, nem, nem, nem". Egyébként meg ahány ember, annyi tanulási stílus és eredmény. Szerintem sokan az orvosira felvettek közül simán meg tudták volna egyedül is csinálni, de azért a többség faktra meg előkészítőkre járt, mert érezte tutinak.
2017. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
9%
21-es aranybogár. Ne okoskodjál itt, te sem önállóan készültél fel. Amúgy neg vegyép vissza a pofádból te elkényesztetett királykisasszony mert valaki még szájba vág egy ilyenért.
2017. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 23-as, azért egy kicsit vicces, hogy te akarsz STÍLUSRÓL kioktatni másokat! :)
2017. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%

Én is 23 vagyok és állatorvosira készülök most. Járok magántanárhoz is, de főleg azért, hogy kényszerítve legyek a tanulsára, mert magamtól ellustulok...és ebben ez sokat segít...meg a biztonságérzet.


De ha kérdező te szorgalmasnak érzed magad, akkor nem lehet gond.

2017. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
44%
A helyesiras is dicserendo 😃
2017. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen agresszív, arrogáns orvosjelöltek mindig kiábrándítanak egy kicsit. Amikor apukámnak infraktusgyanúja volt, és vittük a sürgősségire, miközben a végzős medikus leteremtette, hogy őt hogy merészeli letegezni (jó, apám mindenkit letegez, próbáljuk leszoktatni róla, de akkor se érdemelt elég durva fájdalmak között, kiszolgáltatott helyzetben ilyen szintű reakciót), oda se figyelt, és totál elrontotta az EKG-ját. Nyilván lehet valaki jó szakember kevés empátiával is, de na, azt, ami egy tényleg jó orvosnak kelleni fog, például szerintem sokkal nehezebb kinöveszteni, mint egyedül felkészülni az emeltekre.
2017. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
74%

hagyjuk mar, 19es sztem meg sose jart orvosira:D


ha meg igen, akkor pliz legyel inkabb kutato vagy pipettazgatoember vmi laborban, mert emberekkel nem kene dolgoznod, koszi.

2017. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%
Visszatérve a kérdés valódi alapjához, fellehet készülni magántanár nélkül is, persze ez az út valamivel nehezebb, hiszen mindent magadnak kell felfognod és elmagyaráznod. Én igy csináltam, egyedül a tankönyvekkel és most az állatorvosira járok. Hajrá:)
2017. jan. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Bár kicsit régi a kérdés, a biosz/kémia magántanár kérdése egy örökös dilemma az érettségire készülő diákoknak. Szóval itt az én 2 centem a témáról:

- A legnagyobb pénzkidobásnak tartom azt, ha valaki egy olyan seggelős tárgyból, mint biológia menne tanárhoz. A tanárhoz való járkálással, csak az időt veszted el amit egyébként tanulásra fordìtanál. (Egyetemre sokszor azért nem mész be előadásra, mert inkább azt az időt arra szánod, hogy tanulsz a vizsgára, mert sokszor több értelme van). A biosz emelten amúgy sincs elvégzendő kìsérlet. Rengeteg nagyon jó és feladatgyűjtemény áll a rendelkezésre, kiaknázatlan mennyiségű online, ingyenes forrással. Semmi értelme tehát a magántanárnak. Nem hiszem, hogy annyival többet adna hozzá. Ha pedig a tudásofat akarod ellenőrizni, ott van 15 év érettségi feladatsora. Én csak azután mennék, ha megtanultam volna azt. 2-3 bioszkönyvet + megoldottam volna az összes érettségit. Ekkor már kialakul az ember fejében egy kép, és ha még vannak fekete foltok akkor ezeket lehet tanárral korrigálni. De először tegyél meg mindent magadtól és akkor biztos lesz a tudásod.

- Igazából ugyanez a kémia. A magántanárhoz való járkálás hamis biztonságérzetet adhat. Csak akkor menj el, ha már teljesen átnézted azt a 2 kémaikönyvet, nagyon jól megy az elmélet, megoldottad mindig a Villányiban az ahhoz a témakörhöz kapcsolódó feladatokat, megnéztél videókat a neten (akár angolul is) és ha még mindig nem érted, jöhet a tanár.


Amit nagyon sokan elfelejtenek, akik tanárhoz járkálnak, az az, hogy a tanár nem tudja helyettük megtanulni az anyagot. Általában azok mennek tanárhoz akik lusták... Egy magántanár nem igázán tud hozzátenni a készüléshez, amìg te nem vagy elég felkészült.

2021. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!