Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez most normális? Van még,...

Ez most normális? Van még, akivel ez megtörtént?

Figyelt kérdés
A magyar tanárom megszólított, mert nem tetszik neki, ahogy beszélek. Most ismételtük meg az egész szófajtant, és mondattant. És többen is észre vették, h egyes dolgokat a mondat végére rakok. Pl. a jelzőket megfordítom (szép rózsát/rózsát, szépet). Továbbá az összetett mondatokat megfordítom, a fő mondatot általában hátra teszem. Végül az igéket is hátra teszem. Míg a melléknevek és a főnév előlmarad, addig a határozók mennek ugyanúgy hátra. A többi tanárom szerint jól tudok fogalmazni, de a magyar tanárom mindig csesztett. Azt mondja, hogy "fordítottan" beszélek. Éshogy változtassak ezen.

2017. febr. 5. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát, velem nem volt ilyen, de szerintem változtasson ő (tanárod) a hozzáállásán. Szerintem nem olyan durva dolgokat írtál, amiért beléd kellene, hogy kössön. Hát, hogyha neked úgy esik jól, és nem ártasz vele senkinek, akkor szerintem tök okés. Nem feltétlenül baj. Szerintem ne aggodalmaskodj! A magyar egy király nyelv, amit kellemesen lehet variálni, én imádom, úgyhogy, ha neked úgy esik jól, akkor a tanárod ne akarjon már saját képére formálni. Egyébként az is lehet, hogy nem kötözködésnek szánja , amikor rádszól, csak javasolja, hogy ő máshogy szerkeszteni az adott mondatot, viszont, hogyha ezért rosszabb jegyet akar adni, akkor lehet, hogy jobb lesz, ha gyakorlod valahogyan, pl szövegek másolásával, vagy csak simán olvasgatása által.
2017. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem ez nem normális dolog.

De írj konkrét példamondatot, mert ez így elég bonyolultan hangzik.

Férfi, vagy nő a magyar tanárod?

Ha férfi rúgd tökön, ha nő rúgd pitsán.

Aztán majd még egyszer meggondolja, hogy kit kritizáljon.

Sok a hülye tanár. Ne higgy nekik. Nem a tanár a mindent jobban tudó orákulum.

2018. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!