Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Üdvözlök mindenkit. Szeretnék...

Üdvözlök mindenkit. Szeretnék orvos lenni, de hogy?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvos lenni, tudom hogy kémiát és biológiát kell tanuljak nagyon, de mi kell még? Hogy helyezhedhetek el, milyen tanulmányi eredményem kell legyen hogy államilag finanszírozott egyetemre kerüljek? Mennyire kell "szorgalmasnak" lennem a középiskolában (ezzel arra utalok hogy szín ötös legyek e- vagy elég ha az ahhoz kapcsolódó tantárgyból jó vagyok)? Mennyi idő míg ki tanulom, és utána hogy kezdjek el dolgozni? Ha szeretem az informatikát is van a kettő között átmenet tanulás szempontjából? Megéri egyáltalán az orvosi kar, vagy maradjak az informatikánál? Kell e- hozzá matematika is? Köszönöm előre a válaszokat, és elnézést a sok kérdésért, felgyülemlett egy ideje. :) 16/F

2017. febr. 8. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
5-6 év az orvosi egyetem, utána a szaktól függ, hogy hány év a rezidensi idő (Feltéve, ha van olyan kórház, amelyik kap státuszt, és fel is vesz) Utána tehetsz szakvizsgát.
2017. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Milyen 5-6 év? Az orvosi egyetem 6 éves! A fogorvosi 5, de orvosról beszélünk.

Érdemes maximális pontszámot vinni, és nem árt ha nyelvvizsgád is van, egyetem alatt képtelenség letenni, annyit kell majd tanulnod.

2017. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu <- Kikeresed a négy egyetem valamelyikének ÁOK-ját és elolvasod a feltételeket.
2017. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutatni szeretnél, bejöhet az infó, de egyébként nem. A teljesítmény egyértelmű, számítsd ki a várható pontjaidat, és nézd meg a felvin, hogy milyenek a ponthatárok.
2017. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen időben vagy!

mondd el az osztályfőnöködnek, biztosan tud segíteni, a szükséges pontot úgy lődd be, hogy minél több kell, nézd meg mennyi volt tavaly, azelőtt, legközelebb sem lesz kevesebb, kezdj el most egy nyelvvizsgát célnak kitűzni, és emelt érettségit bioszból, kémiából. jelentkezz fakultációra ha van.

2017. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 9. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

www.felvi.hu megnézheted a 2 féle pontszámítási rendszer,és minden hasznos infót,akár ha 2 emelt biosz-kémiát megírod 90-90% ra,ami 460 pontot jelent ilyenkor nem nézik a többi érettségidet vagy tanulmányi eredményedet hanem simán a 2 tantárgyat megdupláznak és +100többlet pont, úgye ami a min45%os emeltre jár tantárgyként50pont, tehát 180X2+2X50=460,akkor simán felvesznek a SOTE-ÁOK ra ,2016 nál 441 volt a ponthatár.És orvosira alap a emelt biológia és fizika vagy kémia.Ha nem vagy min 4.5 átlagos ne is gondold a orvosit,mert meghalsz a tanulástól.SOTE-ÁOK on 6 év,ami 12 szemeszter,végézéskor leszel általános orvos,utána leszel rezidens és elindulsz egy szakirányba,ami 3-7 évig is telhet mire szakorvos leszel,persze előtte szakvizsgát kell tenned,pl háziorvostan az 3éves ami legrövidebb és a leghosszabb a szívsebész,érsebész 7év.

Véleményem szerint 2 szakma a legdicsősebb a tanár és az orvos,tanár képezi a következő nemzedéket és az orvos ment életeket segít.Akkor legyél orvos ha tényleg szeretnél az lenni,másokon segíteni.Államira szerződést kell kötnöd hogy utána úgyannyi évet kell hazai munkaviszonyban eltöltened amennyit évet finaszírozott az állam.Pl orovosin első két évben csupa elmélet lesz,és nem lesz szabadidőd,egy Sobotta anatómiai atlasz 1124 oldal + van még funkcionális anatómia ami szinten 200oldal+ és mellete van élettanod,biokémia,orvosi kémia,biofizika+választható tantárgy stb.TEHÁT HA NEM VAGY SZORGALMAS,FELEJTSD EL AZ ORVOSIT.Emelten pedig ne fizikaból emeltezz mert 1.szemeszterben biztos megbuksz kémiából vagy épphogy átjutsz,inkább kémiából emeltezz.Én is orvos szeretnék lenne és szinten 16 éves Fiú vagyok.Remélem nagyon sokat tudtam segíteni.

2017. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!