Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért verik olyan nagy dobra...

Miért verik olyan nagy dobra a szalagavatót?

Figyelt kérdés

Már elég rég volt a szalagavatóm és visszagondolva a rosszullét fog el milyen kínos volt. Annyira giccses az egész osztálytánc és keringő. Rávoltunk kényszerítve, hogy elmenjünk, mert elkellett menni és kötelező volt az osztálytánc ahol a legízléstelenebb zenéket tették be. A szalagtűzéssel semmi bajom nincs, mert ott nem kell bohóckodni csak ránk tűzik a szalagot.

Én csak kíváncsi vagyok arra, hogy minek kell ezt annyira nagy dobra verni, mitől lesz jobb az életünk utána? Nekem csak szar emlékeket okozott ez a kényszeres baromság.


2017. febr. 13. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy hagyomány, és a hagyományokat szokás őrizni. Egyfajta avatás, hogy már a célegyenesben vagy, ahhoz hogy elvégezd a középiskolát. Egy pici ünnepsség a diákoknak, tanároknak, hozzátartozóknak.

Persze sokan nem szeretik, de olyan nincs, hogy kötelező!

Ha annyira leakartad volna fújni, bejátszod, hogy beteg vagy. Ennyi az egész.

Azonban nem mindenhol kötelező a tánc, nálunk sem volt az.

2017. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is, sőt azóta is hallgatom szüleimtől, hogy én miért nem öltöztem menyasszonyi ruhába és táncoltam...... pff a rosszullét kerülget most is tőle.
2017. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem kötelező az osztálytánc. Mit tudnak csinálni, ha nem akarsz táncolni? Kirúgnak? Nem hiszem.

Nekem nem volt bajom vele, rám tűzték a szalagot, mentem haza, csá.

Előtte hetekig problémáztak, hogy milyen színű legyen az ing; öltöny, nadrág milyen legyen... Azóta se érdekel senkit, hogy milyen volt. :D

Én is utálom az ilyen felesleges "kötelező" ünnepeket.

2017. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!