Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, most kezdtem a gimit és már nem bírom.

Hetente 8-9 dolgozat, napi 7 óra.Hiába tanulok órákig, néhány tantárgyból így is csak kettes vagyok és már rá sem bírom venni magam a tanulásra.


2017. febr. 26. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Mit kell órakig görnyedni egy-egy anyag felett? Minden nap le kell ülni az aznapit! megtanulni, és ha doga van, már csak át kell futni párszor.


Persze, ha nem megy, menjél át szakmunkásba, ahol legalább valami papírt kapsz érettségi utáni képzést követően.

2017. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Mit kell órakig görnyedni egy-egy anyag felett?"

Például holnap 3 TZ és még 4 óra után nem lesz sok energiám tanulni.

2017. febr. 26. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld optimalizálni a tanulásodat! Például csak napi egy, max két órát foglalkozz vele, de akkor tényleg csak arra koncentrálj, és próbáld a maximumot kihozni belőle. Fontos, hogy legyen időd pihenni is, különben hosszútávon a tanulás rovására megy. Ha pedig így se működik, nézhetnél másik sulit is. Nem mondom, hogy "gyengébbet", mert az a tapasztalatom, hogy "erősebb" sulikban ritkábban szívóznak ennyire, de valami olyanba, ahol nem hajtanak ki mindent belőled.
2017. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Ez jó módszernek tűnik :)
2017. febr. 26. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!