6 osztályos gimi?

Figyelt kérdés

Meg éri?

Melyik a legjobb?



2017. márc. 2. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen az általános iskolád, mert akármilyen hatosztályos gimi nem éri meg (mármint, gondolom az egyetemi bekerülés és a jó érettségi a tét), de ha bekerülsz egy erős osztályba, gyorsabban fejlődhetsz, mintha általánosba aztán négyosztályosba jártál volna. Szerintem mondjuk a négyosztályos a legjobban működő formáció, mert addigra nagyjából érett annyira szociálisan és intellektuálisan is az ember, hogy gimnáziumi szempontok szerint tudjon tanulni, de neked kell tudnod, hogy milyen alkat vagy.
2017. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 2. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a 6 osztályos a legjobb választás.

A pedagógusok is azt szokták mondani, hogy a 12 éves kor a legideálisabb az ugrásra.

Amúgy meg a 7-8 osztály egy átlagos képességű, egyetemre készülő gyereknek az általánosban már szerintem időpocsékolás. (Az 5-6 azért jó, mert az alsó tagozat után elég nagy változás a felső, sok az új tárgy is, és ki lehet tapasztalni, milyen tagozatra érdemes a gimibe jelentkezni.)

2017. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!